O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Adana Jeofizik Mühendisleri Odası’ndan Korkutan Açıklama

Adana Jeofizik Mühendisleri Odası’ndan Korkutan Açıklama, "Adana'da çok ağır manzaralarla karşılaşacağız. Depreme gerek kalmadan 1-2 seneye bu binalar yavaş yavaş çökecek" Jeofizik Mühendisleri Odası (JMO) Adana Şube Başkanı Melih Baki, kentteki yer altı su seviyesinin yükseldiği için çok katlı yapıların birçoğunun tehlike arz ettiğini, taşıyıcı kolonlarının çürümeye başladığını ve bölgede yaşanacak olası bir depremde hasarın tahmin edilemeyecek derecede büyük olacağını söyledi.

İzmir Seferihisar açıklarında geçen hafta 6,6 büyüklüğünde meydana gelen, 114 kişinin hayatını kaybettiği ve 1035 kişinin de yaralandığı depremin ardından alınacak önlem konuları daha da önem kazanmaya başladı. Depremin beklendiği Marmara ve Doğu Akdeniz bölgelerinde gerek devlet gerekse yerel yönetimler tarafından deprem öncesi önlem çalışmaları hız kazanırken, Jeofizik Mühendisleri Odası (JMO) Adana Şube Başkanı Melih Baki, Adana’daki yer altı su seviyesinin yükseldiğini belirterek uyarılarda bulundu.

Adana’da Çatalan İçme Suyu Projesi'nin devreye girmesiyle vatandaşların içme suyu ihtiyacının neredeyse tamamının karşılandığı kuyuların kapatıldığını bunun da yer altı su seviyesinde artış yaşanmasına neden olduğunu anlatan Baki, bölgede olası bir depremde hasarın çok büyük olacağını söyledi. Adana Klima Servisi, Adana Klima Servisleri, Adana Klima Bakım Servisleri, Adana Klima Montaj Servisleri, Adana Klima Taşıma Servisleri, Adana Klima Temizliği, Adana Klima Temizleme, Adana Klima Temizliği Fiyat, Adana Klima Tamir, Adana Klima Tamircisi, Adana Klima Bakım Fiyatları, Adana Klima Montaj Fiyatları, Adana Klima Taşıma Fiyatları, Adana Çukurova Klima Servisi, Adana Yüreğir Klima Servisi, Adana Sarıçam Klima Servisi, Adana Seyhan Klima Servisi

  • Seja o primeiro a comentar

  • Seja a primeira pessoa a gostar disto

×