O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
REVÍZIA PLYNOVÝCH ZARIADENÍ
ONLINE PRIESKUM
JAR 2014
ZISTENIE
Z online prieskumu, ktorý realizovala ZSE na jar 2014,
vyplynulo, že drvivá väčšina Slovákov považuje revízie
ply...
Mali ste niekedy na Vašich plynových
zariadeniach poruchu?
17.6%
12.7%
3.6%
1.8%
1.2%
67.3%
áno, na kotle
áno, na sporáku
...
Ohrozovala porucha plynového zariadenia
život alebo zdravie vás alebo vašej rodiny?
5.7%
26.4%
67.9%
áno
čiastočne
nie
Tre...
Ako dôležité sú podľa vás revízie plynových
zariadení?
66.2%
31.0%
1.4% 1.4%
veľmi dôležité
skôr dôležité
skôr nedôležité
...
Pre čo je dôležitá revízia plynových zariadení?
(mrak slov podľa výskytu v odpovediach)
Dali ste si za posledný rok spraviť revíziu
plynových zariadení?
53.5%
46.5% áno
nie
Iba 47 % malo revíziu plynových zaria...
Kedy je podľa vás najvhodnejší čas na revíziu
plynových zariadení?
35.9%
60.2%
3.9%
kedykoľvek počas roka
pred vykurovacou...
Zodpovednosť je na vlastníkovi
Za bezpečnosť prívodu plynu po hlavný uzáver zodpovedá
distribučná spoločnosť, za vnútorné ...
Ako sa starať o plynové zariadenia
1. Dbajte na to, aby deti nemali priamy prístup k ovládacím prvkom.
Dávajte prednosť ta...
VIAC INFORMÁCIÍ NA
WWW.ZSE.SK
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

Prieskum ZSE: Revízia plynových zariadení 2014

861 visualizações

Publicada em

Z online prieskumu, ktorý realizovala ZSE na jar 2014, vyplynulo, že drvivá väčšina Slovákov považuje revízie plynových zariadení za dôležité. Hlavnými dôvodmi sú bezpečnosť a prevencia. Iba polovica opýtaných si však za posledný rok reálne objednala kontrolu svojich spotrebičov profesionálmi.

Publicada em: Notícias e política
 • Login to see the comments

Prieskum ZSE: Revízia plynových zariadení 2014

 1. 1. REVÍZIA PLYNOVÝCH ZARIADENÍ ONLINE PRIESKUM JAR 2014
 2. 2. ZISTENIE Z online prieskumu, ktorý realizovala ZSE na jar 2014, vyplynulo, že drvivá väčšina Slovákov považuje revízie plynových zariadení za dôležité. Hlavnými dôvodmi sú bezpečnosť a prevencia. Iba polovica opýtaných si však za posledný rok reálne objednala kontrolu svojich spotrebičov profesionálmi.
 3. 3. Mali ste niekedy na Vašich plynových zariadeniach poruchu? 17.6% 12.7% 3.6% 1.8% 1.2% 67.3% áno, na kotle áno, na sporáku áno, na rúre áno, na plynových kachliach (tzv. gamatkách) áno, na inom zariadení, a to: nie, nikdy som nemal poruchu Priamu skúsenosť s poruchou na plynovom zariadení má každý tretí Slovák.
 4. 4. Ohrozovala porucha plynového zariadenia život alebo zdravie vás alebo vašej rodiny? 5.7% 26.4% 67.9% áno čiastočne nie Tretina porúch plynových zariadení ohrozovala život alebo zdravie členov domácnosti.
 5. 5. Ako dôležité sú podľa vás revízie plynových zariadení? 66.2% 31.0% 1.4% 1.4% veľmi dôležité skôr dôležité skôr nedôležité úplne nedôležité Takmer všetci opýtaní uviedli, že revízie plynových zariadení považujú za dôležité.
 6. 6. Pre čo je dôležitá revízia plynových zariadení? (mrak slov podľa výskytu v odpovediach)
 7. 7. Dali ste si za posledný rok spraviť revíziu plynových zariadení? 53.5% 46.5% áno nie Iba 47 % malo revíziu plynových zariadení v priebehu posledného roka. Raz za dva roky prešli revíziou viac ako dve tretiny zariadení a do troch rokov takmer 80 %.
 8. 8. Kedy je podľa vás najvhodnejší čas na revíziu plynových zariadení? 35.9% 60.2% 3.9% kedykoľvek počas roka pred vykurovacou sezónou po vykurovacej sezóne Odborníci odporúčajú revíziu plynových zariadení po ich hlavnom nápore, teda po vykurovacej sezóne.
 9. 9. Zodpovednosť je na vlastníkovi Za bezpečnosť prívodu plynu po hlavný uzáver zodpovedá distribučná spoločnosť, za vnútorné rozvody majiteľ rodinného domu alebo správca nehnuteľnosti. Za plynové rozvody za plynomerom a spotrebiče v byte nesie zodpovednosť majiteľ bytu. Potvrdenie o vykonanej revízii často krát vyžadujú aj poisťovne v prípade náhrady škôd, ktoré spôsobili plynové zariadenia. Kontakt na dôveryhodného revízneho pracovníka vám sprostredkuje ZSE na www.zse.sk alebo na Zákazníckej linke 0850 111 555.
 10. 10. Ako sa starať o plynové zariadenia 1. Dbajte na to, aby deti nemali priamy prístup k ovládacím prvkom. Dávajte prednosť takým zariadeniam, ktoré majú detskú poistku. 2. Vyhýbajte sa situáciám, kedy plynový horák ma väčší kruh, ako dno hrnca. Pokiaľ to je možné, riad pri varení zakrývajte. Zabránite tým plytvaniu energiou. 3. Pri dlhšom opustení domácnosti preventívne zavrite aj hlavný uzáver plynu v byte alebo domácnosti. 4. Pri podozrení úniku plynu použite mydlový roztok, ktorým identifikujete miesto netesnenia. 5. Pri úniku plynu zabezpečte vetranie. Nedovoľte hromadenie plynu v uzavretej miestnosti. 6. V záujme zachovania záruky na zariadenie dodržiavajte termíny prehliadok podľa jeho dodávateľa. 7. Zvyknite si na pravidelnú preventívnu kontrolu plynového zariadenia certifikovanými partnermi ZSE po vykurovacej sezóne. Zvýšite tým svoju bezpečnosť.
 11. 11. VIAC INFORMÁCIÍ NA WWW.ZSE.SK

×