O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Yaşam Boyu Öğrenme Kavramının Getirdikleri

204 visualizações

Publicada em

Yaşam boyu öğrenme kavramını iş çevrelerinde olup da duymayan olmamıştır sanırım. Eğitimin sürekliliği ilkesine dayanarak her yaşta ve verimli olduğu süreçte her şekildeki eğitimi alarak kendini geliştirmeyi tanımlayan yaşam boyu öğrenme, özellikle iş hayatında önemli hale gelmeye başlamıştır. Bunun sebebi ise etrafta çok fazla özelliklere sahip iş adaylarının bulunması ve işe alınacak kişide öne çıkarıcı bir özelliğin bulunması gerekmesidir.

Publicada em: Carreiras
  • Entre para ver os comentários

Yaşam Boyu Öğrenme Kavramının Getirdikleri

  1. 1. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL Yaşam Boyu Öğrenme Kavramının Getirdikleri www.univerist.com Yaşam boyu öğrenme kavramını iş çevrelerinde olup da duymayan olmamıştır sanırım. Eğitimin sürekliliği ilkesine dayanarak her yaşta ve verimli olduğu süreçte her şekildeki eğitimi alarak kendini geliştirmeyi tanımlayan yaşam boyu öğrenme, özellikle iş hayatında önemli hale gelmeye başlamıştır. Bunun sebebi ise etrafta çok fazla özelliklere sahip iş adaylarının bulunması ve işe alınacak kişide öne çıkarıcı bir özelliğin bulunması gerekmesidir. Eski dönemlerde sadece üniversite mezunu olmak bile iş bulmak için yeterli olurken, günümüzde dil bilmek, master mezunu olmak bile yeterlilik göstermemektedir, adaylarda hayat boyu öğrenmenin en büyük göstergelerinden biri olan sertifika programlarına katılım beklenmektedir. Peki, iş dünyasında yaşanan değişimlerle paralel olarak sertifika programı eğitimlerinde neler değişmiştir. Yani hayat boyu öğrenme kavramının getirdikleri nelerdir; 1. İş koluna bağlı olarak değişiyor olsa da teknik konuların yanında kişisel gelişim alanındaki eğitimler daha çok rağbet görüyor. 2. Eski dönemlerde daha çok örgün öğretim programları tercih edilse de, günümüzde gerek zaman gerekse de çok fazla avantajından dolayı online eğitim programlarına katılım daha fazla. 3. Özellikle satış ve işletme alanındaki eğitimlere ihtiyaç ve katılım daha fazla olmaktadır.

×