O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Vefalı Olan Bir Müşteri Her Daim İkinci Şansı Verir

156 visualizações

Publicada em

Genelde İstanbul’da favorim olan otellerden birine aslında sadece otelin çok aşırı derecede bir yenilemeden geçtiğini görmek ve üzüntülü olmak ve hayal kırıklığın uğramak için gittim. Cadde üzerinde bulunan kalabalıktan sonra oldukça güzel , huzur veren bir lobi veya kutsal bir yer , bir mekan beklerken bitmemiş olan inşaat, boya kokusu , boya döküntüsü ve toz kokusuyla karşılaşmak zorunda kaldım. Güzel , şık modern ve trend olan cafe ve barları normal bir zamanda “güzel insanlarla” dolar taşardı , ama şimdi ise birkaç müşterinin anca sığabileceği şekilde normal zamanda olanın 4 te 1 i kadar bir bar kalmıştı. Resepsiyona yaklaştıkça normal zamanda genelde hep gülümsemeyle karşılanırdım.

Publicada em: Negócios
  • Login to see the comments

Vefalı Olan Bir Müşteri Her Daim İkinci Şansı Verir

  1. 1. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL Vefalı Olan Bir Müşteri Her Daim İkinci Şansı Verir www.univerist.com Genelde İstanbul’da favorim olan otellerden birine aslında sadece otelin çok aşırı derecede bir yenilemeden geçtiğini görmek ve üzüntülü olmak ve hayal kırıklığın uğramak için gittim. Cadde üzerinde bulunan kalabalıktan sonra oldukça güzel , huzur veren bir lobi veya kutsal bir yer , bir mekan beklerken bitmemiş olan inşaat, boya kokusu , boya döküntüsü ve toz kokusuyla karşılaşmak zorunda kaldım. Güzel , şık modern ve trend olan cafe ve barları normal bir zamanda “güzel insanlarla” dolar taşardı , ama şimdi ise birkaç müşterinin anca sığabileceği şekilde normal zamanda olanın 4 te 1 i kadar bir bar kalmıştı. Resepsiyona yaklaştıkça normal zamanda genelde hep gülümsemeyle karşılanırdım. Personeller o kadar cana yakın ve içten olurdu ki suratsız olmak veya asık suratlı olmak oldukça zordu. Yine de aklımda oluşan bin bir türlü karışıklık vardı. Aslında buraya arkadaş grubumu görüşmek için geldiğimde bir şeyler yiyip ve içmek için bu modern otele davet etmeyi diye düşünmüştüm. Size şunu size söyleyebilirim ki, bu benim düşündüğüm veya planladığım bir deneyim değildi. Başka bir otel mi bulmalıyım yoksa burada mı kalmalıyım? Daha sonra oluşan kararlarım sayesinde burada kalmaya karar verdim. İnsanlar,personeller hala aynıydı. Resepsiyondaki çalışan görevli beni önceki burayı ziyaretlerimden tanıdı. Çalışan personellerin gülümsemeleri,içtenlikleri , samiyetleri ve davranışları otelin çoğu eksikliklerini yok saydı gözümde . O kadar harika ve mükemmel davranışlara rağmen bu yine de müşterilere karşı gülümseyebilecekleri, özür dileyecekleri ve üstesinden gelebilecekleri bir problem değildi. Otele her girdiğimde aslında çok aşırı yenilemeden dolayı negatif olumsuz bir tepki hissettim. Onların “otelimizi daha iyi bir hale getirmek için sebep olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” panoları bende işe yaramıyordu. Ve bunun nedenini aslında biliyorum. Eğer otel beni bu yenilemeler hakkında daha önceden bilgi sahibi etmiş olsaydı; İstanbul’a gelmeden daha önce başka bir güzel otel bulmak veya başka bir orada kalmak gibi bir seçim hakkı şansım olurdu. Bu arada ben otelden ayrılırken resepsiyon görevlisi faturamda minik bir değişiklik yaptı. Kendince indirim yaptı. Çocuğun eline ağlamasın diye şeker verir gibi. Bana inşaata rağmen kaldığım için teşekkür etti ve tekrar gelmemi umut ettiğini söyledi. Bu onların başka bir şansı hak etmeleri için yeterli. Yine de bir daha ki rezervasyonumu yaptırdığımda restorasyon konuları hakkında bilgi isteyeceğim. Ve bana bitti deseler bile gelene kadar emin olmayacağım. Bu hikaye üzerinde düşündükçe aslında hikayeden öğrenilmesi gereken birçok ders var.

×