O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
Univerist.com.tr
Sosyal medya; kullanıcıların
içeriğini kendilerinin belirlediği,
yayınladığı ve paylaştığı her türlü
onli...
Univerist.com.tr
Sosyal Medyanın Özelliklerini Açıklamalarıyla Birlikte
Görmek İçin Tıklayınız..
1 2 3 4 5
Univerist.com.tr
Kullanıcılar çeşitli medya türlerinde içerik oluşturabilir veya içeriklere
katkıda bulunabilirler ve taki...
Univerist.com.tr
Univerist.com.tr
Univerist.com.tr
Sosyal medya hızlı ve günceldir.
Sosyal medya ucuzdur.
Sosyal medya güvenilirdir.
Sosyal medya iletişimi ...
Univerist.com.tr
Univerist.com.tr
McCanns, raporuna göre ;
321 milyon kullanıcı kişisel blogları okumaktadır,
215 milyon kullanıcı ses yayı...
Univerist.com.tr
Univerist.com.tr
Kullanıcıların interaktif olarak sosyal medya
sitelerinde yer alması, kurumsal firmalar
açısından çok öne...
Univerist.com.tr
Sosyal medyada
insanlarla etkileşime
geçmek, potansiyel
müşteri sayılabilecek
insanlara marka
hakkında bi...
Univerist.com.tr
Trt’nin Şehit Haberi Twitter’da Montajlandı
Univerist.com.tr
Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için düzenlenen cenaze namazının
ardından Türk bayrağın...
Univerist.com.tr
Sosyal Medya Kavramları - Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Sunum e-Micro MBA /Univerist Business School
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

Sosyal Medya Kavramları - Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Sunum e-Micro MBA /Univerist Business School

450 visualizações

Publicada em

Günümüz pazarlama dünyasında dijital pazarlama olmadan var olmak imkansız. Bu sebeple kendini dijital pazarlama üzerine geliştirmek isteyen sizleri bu program sayesinde dijital dünya terminolojisine hakim,dijital araçları kullanarak çok yönlü online-offline entegre projeler yaratabilecek birer birey haline getirmek bizim amacımız.
Detaylı Bilgi İçin : http://www.univerist.com/

Publicada em: Educação
 • Entre para ver os comentários

Sosyal Medya Kavramları - Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Sunum e-Micro MBA /Univerist Business School

 1. 1. Univerist.com.tr Sosyal medya; kullanıcıların içeriğini kendilerinin belirlediği, yayınladığı ve paylaştığı her türlü online platformun genel adıdır.
 2. 2. Univerist.com.tr Sosyal Medyanın Özelliklerini Açıklamalarıyla Birlikte Görmek İçin Tıklayınız.. 1 2 3 4 5
 3. 3. Univerist.com.tr Kullanıcılar çeşitli medya türlerinde içerik oluşturabilir veya içeriklere katkıda bulunabilirler ve takip edebilirler.1 Zaman ve mekan sınırlaması olmadan kullanıcılar içerikleri etiketleyebilirler .2 Kullanıcılar içeriği ya aktif oylama ya da pasif kullanımla değerlendirebilirler.3 Kullanıcılar diğer kullanıcılar ile kişi ve arkadaşlar gibi ortak ilgi alanları tanımlayarak sosyal medya ağları oluşturabilirler, sohbet edebilirler.4
 4. 4. Univerist.com.tr
 5. 5. Univerist.com.tr
 6. 6. Univerist.com.tr Sosyal medya hızlı ve günceldir. Sosyal medya ucuzdur. Sosyal medya güvenilirdir. Sosyal medya iletişimi kolaylaştırır Sosyal medya firma imajını iyileştirir.
 7. 7. Univerist.com.tr
 8. 8. Univerist.com.tr McCanns, raporuna göre ; 321 milyon kullanıcı kişisel blogları okumaktadır, 215 milyon kullanıcı ses yayınlarını bilgisayarlarına indirmektedir. 346 milyon kullanıcı blogları takip etmektedir, 394 milyon kullanıcı video klip izlemektedir, 307 milyon kullanıcı arkadaşlarının sosyal medya sayfalarını ziyaret etmektedir, 303 milyon kullanıcı video klip paylaşmaktadır, 202 milyon kullanıcı sosyal medya sitelerinde kişisel sayfalarını tasarlamaktadır, 248 milyon kullanıcı fotoğraflarını sitelere yüklemektedir, 216 milyon kullanıcı video yayınlarını bilgisayarlarına indirmektedir,
 9. 9. Univerist.com.tr
 10. 10. Univerist.com.tr Kullanıcıların interaktif olarak sosyal medya sitelerinde yer alması, kurumsal firmalar açısından çok önemlidir. Müşteri ve firma arasındaki tek doğrudan iletişim yoludur.
 11. 11. Univerist.com.tr Sosyal medyada insanlarla etkileşime geçmek, potansiyel müşteri sayılabilecek insanlara marka hakkında bilgiler vermek ve gelen sorulara cevap vermek etkileşim olarak kabul edilmektedir. Sosyal paylaşımlarla takipçilere katma değer katacak aktivitelerdir. Firma kendi sektörüyle alakalı bilgiler barındıran bir blog sayfası oluşturup, konuların başlığını sosyal medya aracılığı ile paylaşarak takipçilerini bilgilendirir. Değer Sosyal medya gerçekte bir reklâm platformu değildir. Bu platformlardaki trafik ve yoğunluk, sosyal medyayı şirketlerin ürünlerinin reklâmlarını yapabildiği bir platforma dönüştürmektedir. Etkileşim
 12. 12. Univerist.com.tr Trt’nin Şehit Haberi Twitter’da Montajlandı
 13. 13. Univerist.com.tr Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için düzenlenen cenaze namazının ardından Türk bayrağına sarılı şehit cenazeleri ambulanslarla ve askeri cenaze araçlarıyla GATA'dan çıkarıldı ve Etimesgut Askeri Havalimanı'ndan memleketlerine gönderildi. Bu anlar gazeteciler tarafından görüntülendi ve tüm medyada paylaşıldı. Ancak o görüntüler üzerinden sosyal medyada TRT'ye çirkin bir saldırı düzenlendi. Konvoyun fotoğrafı montajlanarak haberin sunuş şekli farklı gösterildi.
 14. 14. Univerist.com.tr

×