O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Hayalinizdeki İşi Nasıl Bulursunuz?

148 visualizações

Publicada em

Üzerinde hayat sürdüğümüz bu dünya da hayalini kurduğunuz bu işi bulma çabalarını daha da karmaşık , çözülemeyen bir hale getirmeye uğraşmakta oldukça fazla ısrarlı…
Hayalinizi kurduğunuz bu işi bulma ile alakalı birçok tavsiyeler ,öneriler aldınız. Sürekli, her daim söylenen ve söylenecek olan bir şey vardır. Sevdiğin işi yap. Bunu cümleyi söylemek oldukça kolay ama uygulamaya geldikçe bir o kadar zor olduğunu görürürüz.

Publicada em: Carreiras
  • Entre para ver os comentários

Hayalinizdeki İşi Nasıl Bulursunuz?

  1. 1. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL Hayalinizdeki İşi Nasıl Bulursunuz? www.univerist.com Üzerinde hayat sürdüğümüz bu dünya da hayalini kurduğunuz bu işi bulma çabalarını daha da karmaşık , çözülemeyen bir hale getirmeye uğraşmakta oldukça fazla ısrarlı… Hayalinizi kurduğunuz bu işi bulma ile alakalı birçok tavsiyeler ,öneriler aldınız. Sürekli, her daim söylenen ve söylenecek olan bir şey vardır. Sevdiğin işi yap. Bunu cümleyi söylemek oldukça kolay ama uygulamaya geldikçe bir o kadar zor olduğunu görürürüz. Acaba sevdiğiniz bu işi bulmak neden bu kadar zordur: Bunun en büyük nedenlerinden biri de ; tutku ve sevgi ile oluşan duygulardır. Eğer kariyeriniz nereye geleceği , kariyeriniz ne durumda ve bunun hakkında ne kadar tutkuluysanız veya işinizi ne kadar seviyorsanız bu sizin sadece ve sadece duygusal olarak bu işe yatırım yaptığınız anlamı taşımaktadır Sorun aslında biz bireylerin bu özel duygularımızı , kişisel ve sahsi meselelerimizi iş gibi resmi şeylerle bağdaştırmada oldukça zorluk yaşadığımızdır. Biz kariyerlerimizi yaparken öncelik tanıdığımız , en önemlisi para kazanmak olduğuna inanmak için elimizden geleni yapmış, yaşamlarımızı şartlandırmış durumuna getirmişiz. Eğlenceyi her zaman ikinci plana atmışız. Herşeyden öncede bunlar artık bize tanıdık gelen duygular olmaktan çıkmış. Tutkunun veya sevginin sizi nasıl hissettirdiğini,ne gibi duygularolduğunu tanımlayabilir misiniz? Muhtemelen tanımlayabilirsiniz. Ama bu tanımladığınız tamamen sübjektiftir ve kişiden kişiye göre değişir. Hayatınızdaki ilişkilere bağlı olarak birçok insan bu duyguları hissettiğinde bilinçli bir şekilde tanımlayamaz. İşte hayalini kurduğunuz işi tanımlamanın 4 en basit yolu: Size motive edip enerjinizi yükselten veya sizi oldukça çok şaşırtan bir şey bulduğunuzda orada biraz daha kalın. Bu tarz durumları not alın neden , niçin böyle hissettiğinizi bilmeye ve anlamaya çalışın. Yaşamınızda bu tarz durumlara bağlı olarak ne olmuş olabilir? Çocukluğunuza kadar inip bu tarz durumların
  2. 2. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL oralara uzanan bir şey var mı? Ailenize veya arkadaşlarınıza dahi her türlü ve her şekilde bir bağlantı habedar oldukları , görüp görmedikleri konusunda soru sorabilirsiniz. O alanı araştırmaya başlayın. O alanla daha iç içe olmanın sizi daha heyecanlı ve motive edip etmediğini görün. Hangi işlerin olduğunu keşfedin, o konunun sizin dünyanızı nasıl etkilediğini, hayatınızı nasıl etkilediğini, hangi problemlerle karşılaştığını vs. Bunu günler geçerken aklınızın en önemli yerinde bulundurun. Muhtemelen siz hayalinizdeki işi bulduğunuzda bir “işte bu” durumu olmayacaktır. Hayatınız boyunca duygusal ve zihinsel noktaları birleştirmek için kendinize zaman verin.

×