O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

İş Görüşmesine Gitmeden Önce Şirketi Araştırmanın Yolları

63 visualizações

Publicada em

İş görüşmesine gideceksiz ama daha önce şirket hakkında bulabildiğiniz ,kadar bilgi bulmaya çalışmalısınız. İş görüşmesi yapacaklar için şirket hakkında araştırma yapıp bilgiler öğrenmek önemlidir. Bu şekilde araştırırsanız hem sorulucak mülakat sorularını cevaplamak için hem de sizin mülakatçıya sorular sormak için hazırlıklı olmuş olursunuz. Bununla beraberinde şirketin ve de şirket kültürünün sizin için iyi bir uyum olup olmadığını görmüş olursunuz.

Publicada em: Carreiras
  • Entre para ver os comentários

İş Görüşmesine Gitmeden Önce Şirketi Araştırmanın Yolları

  1. 1. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL İş Görüşmesine Gitmeden Önce Şirketi Araştırmanın Yolları www.univerist.com İş görüşmesine gideceksiniz ama daha önce şirket hakkında bulabildiğiniz ,kadar bilgi bulmaya çalışmalısınız. İş görüşmesi yapacaklar için şirket hakkında araştırma yapıp bilgiler öğrenmek önemlidir. Bu şekilde araştırırsanız hem sorulacak mülakat sorularını cevaplamak için hem de sizin mülakatçıya sorular sormak için hazırlıklı olmuş olursunuz. Bununla beraberinde şirketin ve de şirket kültürünün sizin için iyi bir uyum olup olmadığını görmüş olursunuz. Mülakat öncesi şirket araştırması nasıl yapılır? Şirketin ilk olarak web sayfasını ziyaret etmekle başlayın. Araştırmanızı nereden başlarsanız başlayın yada nereden yaparsanız yapın bakmanız gereken ilk yerlerden biri şirketin web sayfası olmalıdır. Her ne kadar çok klasik bir yöntem olmuş olsa da öncelikle şirket web sayfasına göz atıp bakmak daha resmi bir yolu tercih etmeniz anlamına taşımaktadır. Hem doğru bilgiye ulaştığınıza emin olmuş olursunuz hem de internet araştırmanız da bulduklarınızla diğer bilgiler arasında kıyaslama olanağınız olmuş olur. Şirket web sayfasındaki bilgiler yanlış bile olsa kendinizi garanti altına almanız anlamına gelir. Şirketin web sayfasını kaydedin, şirketin misyonunu ve vizyonunu, kuruluş tarihini, sattığı ya da satın aldığı ürünlerini, hizmetlerini, yönetimini ve de şirket kültürünü araştırın. Sosyal medyayı olanağını da kullanmalısınız Facebook, Google+ , Twitter, LikedIn kullanın. Güncellemeler için şirketi beğenin veya o şirketin sosyal medyalarını takip edin. Başka türlü , başka yerlerde bulmayacağınız bilgilere erişeceksiniz. Şirket faaliyet raporları Eğer mülakata gideceğiniz şirket halka açık bir şirketse birçok bilgiye erişiminizin olacağı anlamına gelir. Biraz finansal rapor okuyarak şirketin ne kadar kar ettiğini görebilirsiniz. Daha da önemlisi finansal
  2. 2. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL bilgilerinize dayanarak bir öngörü paylaşırsanız ve bunu mülakatta belirtirseniz daha da iyi olur. Örneğin şirketin önümüzdeki yılda satışlarını %15 oranında arttıracağını tahmin ettiğinizi söylerseniz, hem ciddiyetinizi hem de profesyonel duruşunuzu belli etmiş olursunuz.

×