O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Başarılı İş Kadınları Şikayet Etmez! Pazarlık Yapar!

139 visualizações

Publicada em

İki çeşit konuşma türü vardır- bunlardan birini yaparsınız size iyi para kazandırır, diğer türü yaparsınız size para kazandırmaz.
Peki söz ettiğimiz sizin kariyeriniz olsa siz hangisini seçmek istersiniz?

Publicada em: Negócios
  • Entre para ver os comentários

Başarılı İş Kadınları Şikayet Etmez! Pazarlık Yapar!

  1. 1. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL Başarılı İş Kadınları Şikayet Etmez! Pazarlık Yapar! www.univerist.com İki çeşit konuşma türü vardır- bunlardan birini yaparsınız size iyi para kazandırır, diğer türü yaparsınız size para kazandırmaz. Peki söz ettiğimiz sizin kariyeriniz olsa siz hangisini seçmek istersiniz? Konu maaşa doğru geldiğinde ise kendimizi değil de her şeyi ,herkesi suçlamak oldukça çok kolaydır ama başarılı olan veya olmak isteyen iş kadınları bunu bu şekilde düşünmez. Bir iş kadınıysanız maaşınız sadece sizin KABUL ettiğiniz fiyattır. Eğer siz birçok iş teklifi alıyorsanız , sizin için artık neyin doğru olup olmadığına karar verme, pazarlık yapma girişiminde bulunma ve diğer iş tekliflerini koz olarak kullanma hakkınız vardır, böylece mantığınızı kullanarak DAHA YÜKSEK maaş alma pontasiyeline sahip olursunuz. Birçok iş kadınında ortak olarak gördüğüm tek şey de bir işe girmek için olduğundan çok mücadele ettikleridir, çünkü bu iş kadınları kendilerini çok değerli gördükleri söylenemez ve bu işte çalışmaya başlarlar çünkü nedeni kendilerini çok yeterince iyi hissettikleri en can alıcı nokta odur. Bir klavye kullanıp onun delikanlısı olmak ve ataerkilliğin şeytanlarının olduğunu ve bunları kınamak da sizin bu olağan durumunuzu iyileştirmeyecek. Sizin bu olağan durumunuzu asıl değiştirecek olan şey nasıl, en iyi pazarlık yapıldığını öğrenmektir. Bir yazılım mühendisi olan arkadaşıma alacağı maaşının %20’si oranı için pazarlık yapması gerektiğini söyleyip , yardım ettim ve size bu iş için olayın sonunda ödüllendirildiğinizde neleri hissedeceğinizi ve onun sizin banka hesabınıza YANSIMASININ nasıl duygular hissettirdiğini anlatamak mümkün değil. İsterseniz inanın , istemezsiniz inanmayın, işverenler yani patronlar artık size çok iyi maaş vermek İSTİYOR. Ama tabi sizde değerinizi nasıl göstereceğinizi bilmeniz önemli …
  2. 2. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL Biz kadınlar olarak haklı olduğumuz herhangi bir konuda tartışırken o konuda ne kadar iyi olduğumuzu hep söyleriz? Peki ya sizde para kazanmak içinbu uzun dilimizden yararlanmak istemez misiniz ?  Bu uzun dilimizin sayesinde o kadar çok çalışmamız gerekmicek.  Ailenizden çok feragat edip , ilgisiz bırakmaya gerek kalmaz.  Sürekli olarak az maaş aldığınızdan dolayı şirketinizi şikayet etmek istemezsiniz.  Sonucunu düşündüğünüzde daha güçlü olduğunuzu hissedersiniz Geleneksel kadınların aileye ekmek getirenler olmadıklarını anlıyorum ama aynı zamanda annenizin veya anneannenizin bunu anlaması da zor olabilir ama bu döngüyü çevirmek, değiştirmek ve kendi cebinizden sorumlu olmak SİZİN sorumluluğunuz. Çok basit bir konuşmanın size nasıl daha fazla kazandıracağını görseniz çok şaşırırdınız. Başarı iş kadınları pazarlık yapar. Erkekler nasıl yapıyorsa o şekilde pazarlık yapar. Çekinmeyin. Güçlü durun.

×