O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Motýl

285 visualizações

Publicada em

PRO MÉ PŘÁTELE A ZNÁMÉ

Publicada em: Espiritual
 • Entre para ver os comentários

Motýl

 1. 1. Poučení od motýlaJednoho dne se vzámotku objevilmalý otvůrek;člověk seděl aněkolik hodinpozoroval motýla,jak se usilovněsnaží protlačittělo tímto malýmotvůrkem ven.
 2. 2. Pak se zdálo,jako by byl stálena jednom místě.Zdálo se, že sedostal takdaleko, jak mohla že se už dáledostat nemůže.
 3. 3. Člověk se tedyrozhodl motýlovipomoci: vzalnůžky a zámotekrozstříhl.Motýl se z něj paksnadno dostal.Měl však scvrklétělo, byl drobný aměl svraštělákřídla.
 4. 4. Člověkpokračovalv pozorování,protože čekal,že se křídlakaždou chvílirozevřou, zvětšía rozšíří, abybyla schopnanést tělomotýla a abybyla pevná.
 5. 5. Nic z toho senestalo! Motýlve skutečnostistrávil zbytekživota lezenímse scvrknutýmtělem asvraštělýmikřídly. Nikdynebyl schopenlétat.
 6. 6. Člověk ve své laskavostia dobrém úmyslunepochopil, žeomezující zámotek azápas nutný k tomu,aby se motýl dostal přesdrobný otvůrek, jezpůsob, jakým přírodavytlačuje tekutinu z tělamotýla do jeho křídel,aby byl schopný létat,až se jednou ze zámotkuosvobodí.
 7. 7. Někdy jsou zápasypřesně tím, cov životěpotřebujeme.Pokud by nám byloumožněno jítživotem bezpřekážek, tak bynám to mohlouškodit. Nebylibychom tak silní,jak bychom mohlibýt. Nikdy bychomnebyli schopni létat.
 8. 8. Chtěl jsem sílu......a dostal jsem potíže,aby mě posílily.Chtěl jsem moudrost... a dostal jsemproblémy, abych jeřešil.Chtěl jsem blahobyt...a dostal jsem mozek asílu, abych mohlpracovat.
 9. 9. Chtěl jsemodvahu ....a dostal jsempřekážky, abychje překonával.Chtel jsemlásku.....a dostal jsemztrápené lidi,abych jimpomáhal.
 10. 10. Chtěl jsemvýhody............a dostal jsempříležitosti.”Nedostal jsem nicz toho, co jsemchtěl......, ale dostaljsem všechno, co jsempotřeboval.”
 11. 11. Žij život beze strachu, postav se všem překážkám a věz, že jsi schopen je překonat.Pošli tento vzkaz všem přátelům a ukaž jim, jak o ně stojíš. Pošli to všem, které zaPŘÁTELE považuješ, i když bys to měl poslat tomu, kdo Ti to již to poslal. Pokud se Titento vzkaz vrátí, můžeš si být jist, že jsi obklopen kruhem opravdových přátel.

×