O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Najczęściej popełniane błędy w storytellingu

1.572 visualizações

Publicada em

Dowiedz się jakie błędy są najczęściej popełniane w trakcie opowiadania historii marki, a następnie - unikaj ich w przyszłości. Zobacz także, co lubią odbiorcy i słuchacze historii.

Publicada em: Marketing
 • Seja o primeiro a comentar

Najczęściej popełniane błędy w storytellingu

 1. 1. STUDIOOSOM Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 2. 2. STUDIOOSOM Storytelling co to właściwie takiego? 1 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Storytelling to opowiadanie historii zarówno na temat produktu, jak i samej marki - jej historii czy twórców.
 3. 3. STUDIOOSOM Po co? 2 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Narracja jest łatwiej zapamiętywana i przechowywana w naszej pamięci. Ludzie uwielbiają narracje i lubią się nimi dzielić. To buduje relacje.
 4. 4. STUDIOOSOM 3 Budowanie relacji to jedno z najważniejszych zadań współczesnego marketingu. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 5. 5. STUDIOOSOM 4 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie popełniaj tych błędów!
 6. 6. STUDIOOSOM Umiejętnie wybierz temat 5 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 7. 7. STUDIOOSOM 6 Nie buduj historii wokół głównej funkcji produktu, zwłaszcza, jeśli ta funkcja gwarantuje, że dany produkt jest tym produktem. Co to znaczy? Niech osią Twojej historii nie będzie uśmierzanie bólu w przypadku tabletki przeciwbólowej. To dość trywialne. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 8. 8. STUDIOOSOM 7 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie bój się mówić o kuchni swojej marki - z natury jesteśmy bardzo ciekawscy. Mów o swoich pracownikach, zwyczajach panujących w firmie, jej wartościach.
 9. 9. STUDIOOSOM 8 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie obawiaj się historii swoich konsumentów - zaangażuj swoich klientów! Doceń ich, budując wokół nich swoją narrację lub po prostu oddaj im głos.
 10. 10. STUDIOOSOM 9 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie komplikuj struktury, niech jak najbardziej będzie zbliżona do struktur bajek i baśni. Przypomnij sobie, które z historii najbardziej pamiętasz? Może tę o Jasiu i Małgosi? Lub o Czerwonym Kapturku? No pewnie, takie struktury po prostu szybciej przyswajamy i łatwiej przechowujemy w pamięci. Temat ubierz w odpowiednią strukturę
 11. 11. STUDIOOSOM 10 Mamy niewiele czasu, żeby złapać naszego odbiorcę - nie utrudniaj mu więc odbioru opowieści, niech będzie prosta, zbudowana wokół wyrazistej postaci, wyróżniających się zdarzeń etc. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Dlaczego to tak istotne?
 12. 12. STUDIOOSOM 11 Nie obawiaj się pokazać konfliktu oraz tego, w jaki sposób go pokonałeś. To humanizuje markę, przybliża ją do realnego konsumenta. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Zadbaj o narracyjną strukturę
 13. 13. STUDIOOSOM 12 Niech będzie wyrazisty i jasno dookreślony. Idealnie, jeśli odbiorca będzie mógł się z nim utożsamić. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Wybierz z głową bohatera swojej historii.
 14. 14. STUDIOOSOM 13 Nie męcz odbiorców zbyt długimi zdaniami. Dziel zbyt długie zdania. W ten sposób odbiorca szybciej przyswoi treść. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Co z językiem?
 15. 15. STUDIOOSOM 14 Jest to bezosobowy sposób mówienia, niezbyt dynamiczny. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Unikaj strony biernej!
 16. 16. STUDIOOSOM 15 Unikaj przymiotników w stopniu wyższym i najwyższym - najlepszy, najdoskonalszy, naj.., naj.. Odbiorcy czują się przesyceni tego rodzaju komunikatami marketingowymi. Nie bądź sztuczny! Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 17. 17. STUDIOOSOM 16 “Dynamicznie rozwijająca się firma”, “młody i energiczny zespół”, “przyjazne środowisko pracy”. Typowe buzzwordy czy słowa-wydmuszki. Przez częstotliwość ich występowania straciły na znaczeniu. Nie przykuwają uwagi, a raczej drażnią. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Unikaj buzzwordów
 18. 18. STUDIOOSOM 17 Unikaj kanałów, które nie dają możliwości zaangażowania odbiorcy. Pozwól im ją złapać i przekazać dalej, wsłuchaj się w ich feedback i przeanalizuj reakcje. Lepiej więc wybrać na przykład kanały Social Media, niż standardowo radio czy telewizję, gdzie zmierzenie reakcji wymaga przeprowadzenia czasochłonnych i kosztownych badań. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu No i na koniec, gdzie nie publikować?

×