SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 3
Урок №16 7А клас 1 група ________________
2 група ________________
7Б клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема. Практична робота №5. «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на
діаграмі» Інструктаж з БЖД
Мета:
Навчальна: сформувати поняття: діаграми; легенди; розглянути: методи побудови
діаграм; типи діаграм; формувати вміння: будувати діаграми та графіки на основі
табличних даних; форматувати діаграми;
Розвивальна: розвивати увагу, логічне мислення, креативність;
Виховна: виховувати інтерес до творчого застосування набутих знань
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
III. Оголошення Теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності
IV. Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу
Об'єкти діаграми в Excel
Об’єкти Опис
Область діаграми Прямокутна область, на якій відображаються елементи діаграми
Область
побудови
діаграми
Прямокутна область, яка обмежена осями
Лінії сітка Лінії, які починаються з поділок шкали. Як правило, їх додають до осі
значень, щоб Ідентифікувати значення точок даних
Заголовки Назва діаграми, назва осі значень, назва осі категорій
Вісь категорій Вісь, на якій відображаються заголовки а аркуша
Вісь значень Вісь, на якій розташовуються значення даних з аркуша. Вона
зазвичай вертикальна
Мітки даних Додаються о діаграму для відображення конкретного значення точки
даних
Точка даних Елемент ряду даних, який відповідає значенню однієї комірки в
аркуші
Шкала Цифрові поділки па осі значень. Мінімальне значення дорівнює 0
Мітка ділень Маленькі лінії, які відображають поділ шкали по осях категорій І
значень
Легенда Текстове поле а описом рядів даних
Ряд даних Рядок чи стовпець даних з аркуша. Назви всіх рядів наводяться в
легенді
Таблиця даних Таблиця, яка додасться нижче від осі категорій, у якій відображають
вхідні дані діаграми
Маркери
виділення
У разі клацання на об'єкті біля нього з'являється декілька чорних
квадратів, які показують, що об’єкт вибраний. Об’єкт вибирають для
переміщення чи редагування
V. Формування практичних умінь і навичок
Інструктаж з правил техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової
втоми (через 15 хв після початку роботи). (Варіант 1)
Інструктивна картка
Практична робота №5 "Створення діаграм в табличному процесорі"
Мета: закріпити навичкистворення діаграм
Обладнання:комп'ютеризівстановленоюОС та табличнимредактором, роздатковий
матеріал, мультимедійна дошка.
Завдання 1
У здорової людини потреба в білках, жирах і вуглеводах становить відповідно 12, 60
та 28% від маси спожитих продуктів. Визначте, наскільки узгоджується з цією потребою
сніданок, який складається з сирників зі сметаною, білого хліба з бутербродним маслом
та кави, а також зобразіть наочно калорійність складових сніданку.
Хід виконання
1. Відкрийте електронну книгу ПР№5.xls з локального диска робочого комп’ютера,
аркуш «Поживна цінність сніданку».
2. У клітинки B9, C9, D9 уведіть формули для обчислення загальної кількості білків,
жирів і вуглеводів, споживаних під час сніданку.
3. Побудуйтекругову діаграму:
а) Виділіть діапазони B3:D3 та B9:D9 (для одночасного виділення цих двох діапазонів
натисніть та не відпускайте клавішу Ctrl).
б) Для виділеного діапазону несуміжних клітинок побудуйтекругову діаграму
(установіть правильні підписиданих у третьому вікні майстра діаграм.
в) Зробіть висновок щодо відповідності сніданку потребам людини у білках, жирах і
вуглеводах
4. Для наочного відображення калорійності страв, поданих на сніданок, побудуйте
гістограму за діапазоном A3:A8; E3:E8.
5. Відформатуйте отриману гістограму за допомогою контекстного меню її
елементів.
6. Побудуйте аналогічним чином порівняльну гістограму поживної цінності всіх
продуктів для діапазону А3:D8, відформатуйте її, та помістіть на окремому аркуші.
7. Збережіть створену книгу у власну папку під іменем Практична робота №5 (Файл
 Сохранить как.)
VI. Узагальнення вивченого матеріалу
1. Експрес опитування
1. Які способипобудовидіаграми ви знаєте?
2. Які види розміщення діаграм ви знаєте?
3. Які види діаграм ви знаєте?
4. Як називається діаграма, з якою ви працювалина цьому уроці?
5. З яких етапів складається побудова діаграм та графіків в ЕТ?
6. Що називають легендою діаграми?
7. Як організувати підписи даних на діаграмі?
VII. Домашнє завдання
Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника

Mais conteúdo relacionado

Semelhante a Урок №16. Практична робота №5. «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі» Інструктаж з БЖД

Lesson # 24. hypertext markup language concept
Lesson # 24. hypertext markup language conceptLesson # 24. hypertext markup language concept
Lesson # 24. hypertext markup language conceptNikolay Shaygorodskiy
 
7 клас. Морзе. Урок 16. Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів...
7 клас. Морзе. Урок 16. Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів...7 клас. Морзе. Урок 16. Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів...
7 клас. Морзе. Урок 16. Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображенняДмитро Загура
 
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укрAira_Roo
 
6 клас. Морзе. Урок 16. Засоби перегляду зображень
6 клас. Морзе. Урок 16. Засоби перегляду зображень6 клас. Морзе. Урок 16. Засоби перегляду зображень
6 клас. Морзе. Урок 16. Засоби перегляду зображеньДмитро Загура
 
Урок №7. Практична робота №2. «Побудова інформаційних моделей» Інструктаж з БЖД
Урок №7. Практична робота №2. «Побудова інформаційних моделей» Інструктаж з БЖДУрок №7. Практична робота №2. «Побудова інформаційних моделей» Інструктаж з БЖД
Урок №7. Практична робота №2. «Побудова інформаційних моделей» Інструктаж з БЖДNikolay Shaygorodskiy
 
підсумковий урок з теми
підсумковий урок з темипідсумковий урок з теми
підсумковий урок з темиoksana oksana
 

Semelhante a Урок №16. Практична робота №5. «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі» Інструктаж з БЖД (20)

Less20
Less20Less20
Less20
 
Less25
Less25Less25
Less25
 
Less19
Less19Less19
Less19
 
28.01.2023.docx
28.01.2023.docx28.01.2023.docx
28.01.2023.docx
 
Урок №3 8 клас
Урок №3 8 класУрок №3 8 клас
Урок №3 8 клас
 
1
11
1
 
ознайомлення з дробами
ознайомлення з дробамиознайомлення з дробами
ознайомлення з дробами
 
Lesson # 24. hypertext markup language concept
Lesson # 24. hypertext markup language conceptLesson # 24. hypertext markup language concept
Lesson # 24. hypertext markup language concept
 
7 клас. Морзе. Урок 16. Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів...
7 клас. Морзе. Урок 16. Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів...7 клас. Морзе. Урок 16. Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів...
7 клас. Морзе. Урок 16. Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів...
 
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
 
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
 
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
 
6 клас. Морзе. Урок 16. Засоби перегляду зображень
6 клас. Морзе. Урок 16. Засоби перегляду зображень6 клас. Морзе. Урок 16. Засоби перегляду зображень
6 клас. Морзе. Урок 16. Засоби перегляду зображень
 
Less8
Less8Less8
Less8
 
9 clas
9 clas9 clas
9 clas
 
Урок №13 8 клас
Урок №13 8 класУрок №13 8 клас
Урок №13 8 клас
 
Yrok 5 6-praktuka
Yrok 5 6-praktukaYrok 5 6-praktuka
Yrok 5 6-praktuka
 
Урок №7. Практична робота №2. «Побудова інформаційних моделей» Інструктаж з БЖД
Урок №7. Практична робота №2. «Побудова інформаційних моделей» Інструктаж з БЖДУрок №7. Практична робота №2. «Побудова інформаційних моделей» Інструктаж з БЖД
Урок №7. Практична робота №2. «Побудова інформаційних моделей» Інструктаж з БЖД
 
Урок №14 8 клас
Урок №14 8 класУрок №14 8 клас
Урок №14 8 клас
 
підсумковий урок з теми
підсумковий урок з темипідсумковий урок з теми
підсумковий урок з теми
 

Mais de Nikolay Shaygorodskiy (20)

план проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтваплан проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтва
 
Mystetstvo
MystetstvoMystetstvo
Mystetstvo
 
Mathematics
MathematicsMathematics
Mathematics
 
History
HistoryHistory
History
 
Health basics
Health basicsHealth basics
Health basics
 
English language elementary school
English language elementary schoolEnglish language elementary school
English language elementary school
 
English
EnglishEnglish
English
 
Elementary school
Elementary schoolElementary school
Elementary school
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Geography
GeographyGeography
Geography
 
Computer science
Computer scienceComputer science
Computer science
 
10 11
10 1110 11
10 11
 
5 9
5 95 9
5 9
 
1 4
1 41 4
1 4
 
Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)
 
Director's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic yearDirector's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic year
 
Order no.106u
Order no.106uOrder no.106u
Order no.106u
 
Order no.105 u
Order no.105 uOrder no.105 u
Order no.105 u
 
Order no.104 u
Order no.104 uOrder no.104 u
Order no.104 u
 

Último

Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...
Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...
Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...Чернівецька обласна бібліотека для дітей
 
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.ppt
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.pptКНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.ppt
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.pptТаисия Папенчук
 
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаРоберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаAdriana Himinets
 
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейЧеркаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейvitaliyinformatik
 
Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін
Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін
Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін НБУ для дітей
 

Último (8)

17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...
Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...
Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...
 
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)
205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)
205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)
 
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.ppt
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.pptКНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.ppt
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.ppt
 
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаРоберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
 
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейЧеркаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
 
Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін
Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін
Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін
 

Урок №16. Практична робота №5. «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі» Інструктаж з БЖД

  • 1. Урок №16 7А клас 1 група ________________ 2 група ________________ 7Б клас 1 група ________________ 2 група ________________ Тема. Практична робота №5. «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі» Інструктаж з БЖД Мета: Навчальна: сформувати поняття: діаграми; легенди; розглянути: методи побудови діаграм; типи діаграм; формувати вміння: будувати діаграми та графіки на основі табличних даних; форматувати діаграми; Розвивальна: розвивати увагу, логічне мислення, креативність; Виховна: виховувати інтерес до творчого застосування набутих знань Тип уроку: комбінований Хід уроку І. Організаційний етап II. Перевірка домашнього завдання III. Оголошення Теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності IV. Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу Об'єкти діаграми в Excel Об’єкти Опис Область діаграми Прямокутна область, на якій відображаються елементи діаграми Область побудови діаграми Прямокутна область, яка обмежена осями Лінії сітка Лінії, які починаються з поділок шкали. Як правило, їх додають до осі значень, щоб Ідентифікувати значення точок даних Заголовки Назва діаграми, назва осі значень, назва осі категорій Вісь категорій Вісь, на якій відображаються заголовки а аркуша Вісь значень Вісь, на якій розташовуються значення даних з аркуша. Вона зазвичай вертикальна Мітки даних Додаються о діаграму для відображення конкретного значення точки даних Точка даних Елемент ряду даних, який відповідає значенню однієї комірки в аркуші Шкала Цифрові поділки па осі значень. Мінімальне значення дорівнює 0 Мітка ділень Маленькі лінії, які відображають поділ шкали по осях категорій І значень Легенда Текстове поле а описом рядів даних
  • 2. Ряд даних Рядок чи стовпець даних з аркуша. Назви всіх рядів наводяться в легенді Таблиця даних Таблиця, яка додасться нижче від осі категорій, у якій відображають вхідні дані діаграми Маркери виділення У разі клацання на об'єкті біля нього з'являється декілька чорних квадратів, які показують, що об’єкт вибраний. Об’єкт вибирають для переміщення чи редагування V. Формування практичних умінь і навичок Інструктаж з правил техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 15 хв після початку роботи). (Варіант 1) Інструктивна картка Практична робота №5 "Створення діаграм в табличному процесорі" Мета: закріпити навичкистворення діаграм Обладнання:комп'ютеризівстановленоюОС та табличнимредактором, роздатковий матеріал, мультимедійна дошка. Завдання 1 У здорової людини потреба в білках, жирах і вуглеводах становить відповідно 12, 60 та 28% від маси спожитих продуктів. Визначте, наскільки узгоджується з цією потребою сніданок, який складається з сирників зі сметаною, білого хліба з бутербродним маслом та кави, а також зобразіть наочно калорійність складових сніданку. Хід виконання 1. Відкрийте електронну книгу ПР№5.xls з локального диска робочого комп’ютера, аркуш «Поживна цінність сніданку». 2. У клітинки B9, C9, D9 уведіть формули для обчислення загальної кількості білків, жирів і вуглеводів, споживаних під час сніданку. 3. Побудуйтекругову діаграму: а) Виділіть діапазони B3:D3 та B9:D9 (для одночасного виділення цих двох діапазонів натисніть та не відпускайте клавішу Ctrl). б) Для виділеного діапазону несуміжних клітинок побудуйтекругову діаграму (установіть правильні підписиданих у третьому вікні майстра діаграм. в) Зробіть висновок щодо відповідності сніданку потребам людини у білках, жирах і вуглеводах 4. Для наочного відображення калорійності страв, поданих на сніданок, побудуйте гістограму за діапазоном A3:A8; E3:E8. 5. Відформатуйте отриману гістограму за допомогою контекстного меню її елементів. 6. Побудуйте аналогічним чином порівняльну гістограму поживної цінності всіх продуктів для діапазону А3:D8, відформатуйте її, та помістіть на окремому аркуші. 7. Збережіть створену книгу у власну папку під іменем Практична робота №5 (Файл  Сохранить как.) VI. Узагальнення вивченого матеріалу 1. Експрес опитування
  • 3. 1. Які способипобудовидіаграми ви знаєте? 2. Які види розміщення діаграм ви знаєте? 3. Які види діаграм ви знаєте? 4. Як називається діаграма, з якою ви працювалина цьому уроці? 5. З яких етапів складається побудова діаграм та графіків в ЕТ? 6. Що називають легендою діаграми? 7. Як організувати підписи даних на діаграмі? VII. Домашнє завдання Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника