O slideshow foi denunciado.
Seu SlideShare está sendo baixado. ×

Посібник велосипедиста у Львові

Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
1
Посібник велосипедиста.
Правила і рекомендації
2
Велосипедист повинен:
Пропускати пішоходів
Чи йдуть пішоходи через перехід, чи ні, ЗАВЖДИ
пропускайте їх.
Зупинятись пер...
3
Поради з безпеки
Захистіть себе
Будьте передбачуваними
Будьте в полі зору, не виляйте по дорозі, між
автомобілями в зато...
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio

Confira estes a seguir

1 de 20 Anúncio

Посібник велосипедиста у Львові

Baixar para ler offline

Цей посібник надає рекомендації як правильно і безпечно їздити по Львову на велосипеді.

Цей посібник надає рекомендації як правильно і безпечно їздити по Львову на велосипеді.

Anúncio
Anúncio

Mais Conteúdo rRelacionado

Diapositivos para si (20)

Anúncio

Mais de Mobility_Lviv (9)

Anúncio

Mais recentes (20)

Посібник велосипедиста у Львові

 1. 1. 1 Посібник велосипедиста. Правила і рекомендації
 2. 2. 2 Велосипедист повинен: Пропускати пішоходів Чи йдуть пішоходи через перехід, чи ні, ЗАВЖДИ пропускайте їх. Зупинятись перед переходом Завжди зупиняйтесь перед стоп лінією на світлофорах і знаках «стоп». Рухатись по дорозі Заборонено їздити на велосипеді по тротуарах, якщо вам більше ніж 12 років. Їхати в напрямку руху транспорту Якщо ви не можете рухатись разом з транспортом, це нормально спішитись і перевести свій велосипед по тротуару. Дотримуватись дорожніх знаків і сигналів світлофора Як і будь-який інший транспортний засіб, виконуйте вимоги усіх дорожніх знаків і сигналів. Бути помітним Задній світловідбивач червоного кольору і передня фара білого кольору необхідні під час руху в темряві. Червоний ліхтар ззаду — особливо рекомендовано. Уникати відволікаючих моментів Не їздіть в навушниках, не говоріть по телефону і не пишіть текстові повідомлення — це небезпечно!
 3. 3. 3 Поради з безпеки Захистіть себе Будьте передбачуваними Будьте в полі зору, не виляйте по дорозі, між автомобілями в заторі чи припаркованими автомобілями. Показуйте сигнали руками і оглядайтесь двічі Показуйте руками напрям руху, щоб інші знали, куди ви їдете і завжди оглядайтесь, щоб пересвідчитись, що маневр безпечний. Будьте почутими Спілкуйтесь! Дзвоніть у дзвоник або вигукніть, щоб дати знати водіям, пішоходам та велосипедистам що ви поруч. Їдьте праворуч, обганяйте ліворуч Обганяйте безпечно і чемно, попередивши про свої наміри дзвоником, голосом або сигналом рук. З’їжджаючи з велодоріжки/смуги Якщо потрібно з’їхати з велодоріжки, повернути або об’їхати перешкоду, сигналізуйте руками. Уникайте зони відчинення дверцят автомобіля Ви на велосмузі, чи ні, тримайтесь осторонь від припаркованих автомобілів, щоб уникнути зіткнення від раптово відчинених дверцят.
 4. 4. 4 Типи велоінфраструктури Зараз велоінфраструктура постійно розвивається і для того, щоб пристосувати її до потреб і реалій міста використовуються різні інфраструктурні прийоми. Велодоріжки Велодоріжки — це велосипедні шляхи з твердим покриттям, які знаходяться за межами
 5. 5. 5 проїжджої частини і часто ділять простір з пішоходами. Велосмуги Велосмуги — це виділені розміткою на дорозі смуги для руху велосипедів. Під час їзди по велосмугах, потрібно бути готовими, що ваш шлях може перетинатись з автомобільним. Потрібно остерігатись зони відкривання дверей і бути готовим, що таксисти і служби доставки, можуть зупинити свої авто на велосмузі.
 6. 6. 6 Виділені велосмуги Виділені велосмуги захищені від загального транспортного потоку бордюром, припаркованими автомобілями, або іншими обмежувачами. Завжди толерантно ставтесь до велосипедистів, що рухаються повільніше. Зони спільного руху Зони спільного руху робляться на дорогах з заспокоєним рухом, де швидкість обмежена до 30 км / год. і в житлових зонах. Зважайте на небезпеку раптового відкривання дверцят в припаркованих автомобілів.
 7. 7. 7 Контрсмуга Облаштовують вулицях з одностороннім рухом для можливості проїзду велосипедистів назустріч автомобільному транспорту. В інший бік велосипедисти рухаються із загальним потоком автотранспорту, якщо поруч немає велосмуги / велодоріжки.
 8. 8. 8 Їзда по дорозі Завжди зважайте на пішоходів Пішоходи завжди мають пріоритет в русі. Остерігайтесь автобусів і вантажівок Ніколи не обганяйте їх праворуч і остерігайтесь раптових зупинок. Тримайте достатню дистанцію з автобусами і вантажівками, у них велика сліпа зона з боків і спереду. Дивіться за іншими транспортними засобами Показуйте свій напрям руху руками, щоб водії знали, коли ви збираєтесь повернути, об’їхати перешкоду, чи змінити смугу руху. Зважайте на інших велосипедистів На шляху можуть попастись велосипедисти, які рухаються повільніше, то ж обережно об’їжджайте їх і використовуйте дзвоник, щоб повідомити про свою присутність. 8
 9. 9. 9 Покрокова інструкція 1. Зачекайте Дочекайтесь зеленого сигналу світлофору. 2. Їдьте Проїжджайте обережно зі швидкістю пішохода вздовж переходу, керуючись пішохідною секцією світлофора. 3. Зачекайте Дивіться і сигналізуйте. Дивіться і перевірте двічі чи не наближається авто. Показуйте сигнали рукою. Поверніть. Завершіть свій лівий поворот, як автомобіль, пропускаючи автомобілі, які рухаються в інших напрямках. Лівий поворот в два етапи Використовуйте відповідні сигнали руками
 10. 10. 10 Перестроювання Озирніться і сигналізуйте Показуйте сигнали руками, щоб водії знали, коли ви збираєтесь змінювати смугу руху. Перестроюйтесь коли: • збираєтесь повернути
 • потрібно об`їхати припаркований автомобіль, або раптову перешкоду • ви в місцях обмеженої видимості. Озирніться і покажіть напрям руху руками, перед тим як змінити смугу руху Уникайте зони відкриття дверей: Завжди залишайте хоча б 1 м проїжджаючи повз припарковане авто, слідкуйте, чи в припаркованих авто є ознаки активності. Заборонено рухатися на велосипеді через пішохідний перехід (зебру) Дозволено рухатися на велосипеді через велопереїзд. 10
 11. 11. 11 Озирніться і сигналізуйте Стоячи на червоне світло подивіться чи є позаду вас авто і показуйте сигнали руками. Займіть смугу Зупиніть перед автомобілями. Автомобілі повинні зупинятись позаду стоп-лінії. Продовжуйте рух прямо, або поверніть ліворуч Продовжуйте рух прямо, або поверніть ліворуч використовуючи сигнали руками і пропускаючи автомобілі, якщо потрібно. Поворот ліворуч на дорозі, яка має дві або більше смуг в одному напрямку — заборонено Велосипедистам також заборонено повертати з крайньої лівої смуги.
 12. 12. 12 Безпека Прикріпіть свій велосипед до чогось, що надійно закріплене. Якщо поруч не має велостоянки, закріпіть велосипед до безпечного об’єкту. Паркани на ланцюжках і молоді дерева — це погана ідея. Опори світлофора і вуличні знаки зійдуть, але переконайтесь, що велосипед не блокує тротуар. Щоб не створювати незручностей для старших людей і маломобільних верств населення, не закріпляйте свій велосипед до поручнів, особливо біля сходів, пандусів і острівців безпеки. І навіть якщо ви залишаєте велосипед в гаражі, комірці, підвалі чи на власному подвір’ї — закріпіть його.
 13. 13. 13 Видимість Паркуйтесь на відкритих територіях, де проходить багато людей і ваш велосипед завжди проглядається. Злодії переважно не люблять глядачів. Тримайте його неподалік Залишайте свій велосипед, там де ви його можете швидко дістати. Злодії люблять красти велосипеди, чиї власники десь далеко. Зберігайте номер рами свого велосипеда Що ви робите перш за все, коли купуєте велосипед? Так, записуєте серійний номер і зберігаєте в надійному місці. Номер найчастіше знаходиться на рамі в нижній частині картки, де кріпляться шатуни. Номер інколи пишуть на виносі або під сидінням тощо. Позначте свій велосипед Відбийте охоту в злодія і збільшіть шанси знайти свій вкрадений велосипед, вигравірувавши своє ім’я чи номер на рамі велосипеда. Можна також покласти папірець з ім’ям і своїм номером телефону у трубу керма, чи під сидіння. Таким чином ви зможете легко підтвердити, що це ваш велосипед, якщо ви його знайдете на вулиці, барахолці чи в ломбарді.
 14. 14. 14 На вибір: зробіть свій велосипед негарним Ми не жартуємо! В місцях, де злодіям є з чого вибрати, менше шансів, що поцуплять саме ваш велосипед, якщо він виглядає старим, чи просто негарно. Купіть правильний замок U-замки (колодка) U-замки бувають різної міцності. Впевніться, що замок зроблений з посиленої сталі. Якщо виробник пропонує гарантію, зареєструйте його. Одним мінусом U-замків є те, що ви не можете причіплятись до товстих предметів. Для таких випадків бажано мати ще й довгий товстий трос. Сегментні замки Новий вид захисту. Має найвищий ступінь захисту від крадіжок і найвищу вартість. Ланцюги Що товстіший ланцюг, то краще. Ланцюги повинні бути з гартованої сталі. Звичайний ланцюг, можна досить просто перекусити.
 Троси Для додаткового захисту використовуйте трос з двома петлями разом з U-замком. Дужкою
 15. 15. 15 замка захопіть стійку, раму велосипеда та заднє колесо. Захопіть тросом переднє колесо, велосипедну раму та пропхайте петлі тросу через дужку замка. Пам’ятайте: трос це найнижчий ступінь захист серед усіх замків! Правильно закріплюйте велосипед Закріплюйте весь велосипед Захопіть своїм ланцюгом, тросом, або U-замком раму і обидва колеса. Ніколи не кріпіть велосипед за колесо не захопивши раму, бо злодії можуть зняти колесо і вкрасти решту велосипеда. Перехресне блокування Хороший спосіб запобігти крадіжці — використовувати більш ніж один вид замка. Для прикладу: замком можна захопити раму і заднє колесо, а тросом переднє колесо і раму.
 16. 16. 16 Зробити так, щоб було важко зламати замок Злодії можуть зламати замок, сперши його об стіну або тротуар і розбивши його молотком. Якщо ви використовуєте U-замок, спробуйте розмістити його так, щоб він не був близько до землі або до стіни чи іншої твердої поверхні. Якщо ви використовуєте U-замок, залишайте мало або взагалі не залишайте простору в середині замка, щоб запобігти використання його як важеля. Вбережіть деталі, які можна зняти Коли ви залишаєте свій велосипед, зніміть усі деталі, які ви не можете закріпити замком, а злодій може легко вкрасти: сідло на ексцентрику, сумочка для інструментів, дорожній комп’ютер чи ліхтарі. Якщо знімання деталей є проблемою, замініть відстібки на болти, або захисне обладнання. Де паркувати велосипед? Стовпи До стовпів можна паркуватись, якщо вони достатньо високі, щоб злодій не міг зняти з
 17. 17. 17 нього ваш велосипед. Також велосипед має бути обладнаний підніжкою. Велостійки і парковки Використовуйте товсті, надійно закріплені стійки. Зараз в багатьох місцях по місту встановлюються П-подібні стійки, які є найкращим місцем для паркування велосипеда. Остерігайтесь велостоянок закріплених на болтах. Деякі велостійки дуже низькі і розраховані на закріплення лише за переднє колесо. В таких випадках можна заїхати заднім колесом і зачепитись за перо рами. В приміщеннях Хороший спосіб запобігти крадіжці — паркуватись в приміщеннях. В деяких магазинах і будівлях дозволяють залишити велосипед в середині на короткий час. Коли паркуєтесь в приміщеннях, надійно закріпляйте велосипед. Що робити, якщо вкрали велосипед? Повідомте про крадіжку велосипеда
 18. 18. 18 Перш за все знайдіть серійний номер велосипеда, якщо він у вас є. Тоді повідомте поліцію про крадіжку. Повідомте громадськість через соціальні мережі в групах на «Варта 1», «Вкрали ровер» та на сайті www.backmy.bike чи інших джерелах. Інколи можна знайти всій велосипед на блошиних ринках, Інтернет сайтах, ломбардах в яких можуть продаватись використані велосипеди. Якщо ви знайшли свій велосипед, пам’ятайте, що потрібно підтвердити, що він ваш для цього знадобиться серійний номер та ідентифікаційні мітки, про які писалось раніше. Їзда при складних умовах: дощ, туман, сніг, ніч Коли туман, мокро чи слизько знизьте швидкість! Будьте уважні — гальмуйте заздалегідь і не різко! (При складних умовах гальмівний шлях довший і велосипед може занести).
 19. 19. 19 Будьте готовими: • Одягайте дощовик, водонепроникні штани і рукавиці (взимку) • Використовуйте крила, щоб захистити себе від бруду і води • В дощ, сутінках включайте ліхтарики Остерігайтесь: • Колії (колію потрібно переїжджати під прямішим кутом) • Калюж, cлизьких поверхонь, особливо бруківки Аксесуари: Будьте помітними: Використовуйте передній ліхтар білого світла і задній ліхтар червоного кольору в темну пору доби. Будьте почутими: Використовуйте дзвоник / сигнал заздалегідь, щоб повідомити інших про своє наближення. Якщо почуваєтеся не надто безпечно — одягніть шолом. Він не гарантує вам безпеки і не є обов’язковим, але захистить вас від травм голови при падінні.
 20. 20. 20 Контакти: www.mobility.lviv.ua mobility@city-adm.lviv.ua (+380 32) 297-57-80 пл. Ринок, 1 / 301 EMWLviv Львівська асоціація велосипедистів: www.lav.org.ua info@lav.org.ua velolviv Верстка: Маріанна Андрєєва Фото: Львівська асоціація велосипедистів РОЗПОВСЮДЖУЄТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО

×