O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Mládí TV Nova

Práce ve skupině. Hodina předchází návštěvě TV Nova.

 • Entre para ver os comentários

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Mládí TV Nova

 1. 1. Mládí TV Nova
 2. 2. Rozvržení 15 minut: hledání dat, faktů a vytvoření hlavních tezí. 5 minut: diskuse členů všech skupin nad obsahem prezentace. 15 minut: prezentace odpovědi na zadání a doplnění ze strany vyučujícího.
 3. 3. Co se naučíte Získáte znalostní přehled o významném médiu, který významně zformoval vkus a požadavky na mediální obsah. Pochopíte, jaká byla očekávání od médií v počátku 90. let a jak se média proměnila pod vlivem proměny společnosti. Nahlédnete do mediálního světa z hlediska globálního podnikání.
 4. 4. Naše neúspěšnější TV stanice Skupina 1 - hlavní aktéři: Vladimír Železný, Ronald S. Lauder, Petr Dvořák. Skupina 2 – TV Nova jako součást CME. Konflikt s českým státem a urovnání.
 5. 5. ČNTS: Česká licence a americké peníze
 6. 6. Velká očekávání – 4. února 1994 https://www.youtube.com/watch?v=UeXKjLl-9Do
 7. 7. Velký úspěch hned od začátku První den Obecná škola a Krotitelé duchů. Nové programové schéma: soap opery, soutěže, zprávy, seriál. O víkendu akční a erotické filmy (1998 – 2004 Počasíčko). Audiovizuální bulvární zprávy (původně slibované Reuters a BBC). Mnoho nových hvězd. Později návrat k normalizační zábavě (ale bez seriálů).
 8. 8. Ředitel ke každému sobotnímu obědu https://www.youtube.com/watch?v=93Lixy7FLtM
 9. 9. Vliv na veřejnost Podpora veřejnosti pro zájmy TV Nova – možnost pořad přerušovat reklamou. Atmosféra 90. let – vysvětlení, co je komerční televize a co je jejím cílem. A co je veřejnoprávní televize – neměla by nakupovat akční filmy, neměla by mít reklamu. Nové programové schéma: soap opery, soutěže, zprávy, seriál, večerníček pro dospělé (M.A.S.H. apod.). Vyjadřování politických názorů. Veřejné odmítání rasismu.
 10. 10. Geniální krok v parodii https://www.youtube.com/watch?v=Zu11Jlph2J8
 11. 11. Vnitřní konfikty https://www.youtube.com/watch?v=Zu11Jlph2J8
 12. 12. Konflikt v parlamentě a arbitráž Nejdříve spor CME vs. VŽ – VŽ nepoškodil, ale musel zaplatit 1 mld. Kč za návrat akcií CME původním majitelům. Podpora ODS. Pak CME vs. ČR (nechránil investora) - ČR musela zaplatit CME 10 mld. Kč. Přelom roku 2000/01 krize v ČT – VŽ na straně ODS. 2002 Lex Železný, do TV Nova vstupuje PPF, 2003 nahrazen Vladimír Železný Petrem Dvořákem.
 13. 13. Nova Group dnes
 14. 14. Michal Kaderka Tel.: 777 879 481 E-mail: kaderka@centrum.cz cz.linkedin.com/pub/michal-kaderka/49/807/10b www.slideshare.net/MichalKaderka @MichalKaderka Michal.Kaderka77 KontaktKontakt

×