O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS
1
Ar plaukstas virspusi virza rokas pāri kaklam un mugurai, lai atrastu karstās vietas.
Karstās...
NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS
4 5 minūtes
Ar nelielām apļveida
kustībām virza plaukstas
uz augšu pa muguru
5 ~ 3 minūtes
Vieg...
NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS
6 ~ 3 minūtes
Lejupvērsta drenāža kakla
aizmugurē (pa
viduslīniju), sākot ar
pakauša un beidzot...
NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS
8 5 - 7 minūtes
A: Ar īkšķiem atrod abas
krusta kaula bedrītes.
Šajā vietā ar īkšķiem
izdara ne...
NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS
10
Masē lēni 1 reizi virzienā
uz augšu
10 reizes glāsta
mugurkaulu no augšas
uz leju
Masāžu sāk...
NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS
12 10 minūtes
Masētāja apsēžas vai
nostājas grūtniecei labajā
pusē. Plaukstu uzliek uz
kaunuma ...
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

Dr.Govri Motha masāža vieglām dzemdībām

1.173 visualizações

Publicada em

Kospekts / instrukcija grūtnieces masāžai.

Publicada em: Educação
  • Seja o primeiro a comentar

  • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Dr.Govri Motha masāža vieglām dzemdībām

  1. 1. NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS 1 Ar plaukstas virspusi virza rokas pāri kaklam un mugurai, lai atrastu karstās vietas. Karstās - atvēsina; vēsās - silda. Ar plaukstas virspusi virza rokas pāri kaklam un mugurai, lai atrastu karstās vietas. Karstās - atvēsina; vēsās - silda. Ar plaukstas virspusi virza rokas pāri kaklam un mugurai, lai atrastu karstās vietas. Karstās - atvēsina; vēsās - silda. 2 12 kustības katrā pusē 3 īsas, 1 pāri plecam 3 1 minūte Veic pamīšus ar citām masāžas kustībām Konspekts no grāmatas Dr.Govri Motha, Kārena Svona Maklauda “Vieglu Dzemdību Metode”, Zvaigzne ABC, 2013, 65-76.lpp Konspektu sagatavoja Linda Vītuma !
  2. 2. NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS 4 5 minūtes Ar nelielām apļveida kustībām virza plaukstas uz augšu pa muguru 5 ~ 3 minūtes Vieglas un maigas apļveida kustības ar īkšķiem augšup pa muguru Konspekts no grāmatas Dr.Govri Motha, Kārena Svona Maklauda “Vieglu Dzemdību Metode”, Zvaigzne ABC, 2013, 65-76.lpp Konspektu sagatavoja Linda Vītuma !
  3. 3. NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS 6 ~ 3 minūtes Lejupvērsta drenāža kakla aizmugurē (pa viduslīniju), sākot ar pakauša un beidzot ar pēdējo kakla skriemeli 7 3 - 5 minūtes Maigi, plūstoši masē nieru apvidu, ļauj plaukstām slīdēt pāri gurniem, zem grūtnieces vēdera virzienā uz simfīzi Konspekts no grāmatas Dr.Govri Motha, Kārena Svona Maklauda “Vieglu Dzemdību Metode”, Zvaigzne ABC, 2013, 65-76.lpp Konspektu sagatavoja Linda Vītuma !
  4. 4. NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS 8 5 - 7 minūtes A: Ar īkšķiem atrod abas krusta kaula bedrītes. Šajā vietā ar īkšķiem izdara nelielas apļveida kustības abos virzienos (1-2 minūtes). B: Īkšķus paliek zem astes kaula un ritina ādas krokas uz augšu (~5minūtes) C: Turpina ar Nr.9 NB: Krustus masē tikai virzienā uz augšu 9 2 minūtes A: Masē horizontāli vienā un otrā virzienā uz sāniem no krusta kaula un zarnu kaula saitēm, pāri gurniem līdz iegurņa priekšpusei zem grūtnieces vēdera B: Atgriežas pie Nr.8 Konspekts no grāmatas Dr.Govri Motha, Kārena Svona Maklauda “Vieglu Dzemdību Metode”, Zvaigzne ABC, 2013, 65-76.lpp Konspektu sagatavoja Linda Vītuma !
  5. 5. NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS 10 Masē lēni 1 reizi virzienā uz augšu 10 reizes glāsta mugurkaulu no augšas uz leju Masāžu sāk no mugurkaula apakšas. Aptuveni 2.5cm no mugurkaula viduslīnijas tā labajā pusē pieliek labās rokas īkšķi. Viegli piespiežot ar labo īkšķi, veic apļveida kustības. Īkšķim visu laiku jāatrodas vienā un tajā pašā vietā. Pēc tam pārvieto rokas vienu skriemeli augstāk. Kad ir sasniegts mugurkaula augšējais skriemelis, pārmaiņus ar vienu un otru plaukstu glāsta mugurkaulu no augšas uz leju 10 reizes. 11 5-6 reizes no lejas uz augšu Pēc katras reizes 10 reizes glāsta mugurkaulu no augšas uz leju pārmaiņus ar vienu un otru plaukstu Īkšķi jāsakrusto līdzīgi šķēru asmeņiem, bet pārējie pirksti jāvirza prom. Īkšķu gali ir atbalsta punkti. Īkšķi ir kā šķēru asmeņi, kas katrā vietā veras vaļā un ciet, veicot pagriezienu par 90 grādiem. Tad atkal sāk masāžu no mugurkaula apakšas, bet šoreiz kreiso īkšķi novieto virsū. Konspekts no grāmatas Dr.Govri Motha, Kārena Svona Maklauda “Vieglu Dzemdību Metode”, Zvaigzne ABC, 2013, 65-76.lpp Konspektu sagatavoja Linda Vītuma !
  6. 6. NPK ATTĒLS ILGUMS APRAKSTS 12 10 minūtes Masētāja apsēžas vai nostājas grūtniecei labajā pusē. Plaukstu uzliek uz kaunuma kaula vēdera kreisajā pusē un viegli slīdina to taisni uz augšu. Kad plauksta šķērso krūškurvja apakšējo malu, īkšķi piekļauj pārējiem pirkstiem. 13 10-15 minūtes Masāžu sāk ar kausveidā saliektu labo plaukstu, velkot to no kaunuma kaula viduslīnijas uz labo pusi, pa bikini līniju zem grūtnieces vēdera un augšup gar tā sāniem uz zarnu kaula šķautni. Pieskārienam ir jābūt ļoto maigam, bez spiediena. Masē 10-15 reizes. Tad maina rokas un masē tāpat uz kreiso pusi. Konspekts no grāmatas Dr.Govri Motha, Kārena Svona Maklauda “Vieglu Dzemdību Metode”, Zvaigzne ABC, 2013, 65-76.lpp Konspektu sagatavoja Linda Vītuma !

×