O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Stručná historie projektu

Slajdy k přednášce na brněnském KISKovém setkání designérů služeb 8. prosince 2015.

Event: https://www.facebook.com/events/916810581736089

 • Seja o primeiro a comentar

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Stručná historie projektu

 1. 1. APLIKAČNÍ SEMINÁŘ 2014 Projekt vznikl díky předmětu Aplikační seminář na KISKu.
 2. 2. Na začátku jsme měli jinou cílovku, jiné zaměření a jiné názvy. Díky hloubkovým rozhovorům a dotazníku jsme zjistili, že knihovny se shodnou na jednom ― výzkumy jim mají především pomoci poskytovat uživatelům co nejlepší služby.
 3. 3. Proto jsme se rozhodli věnovat designovému myšlení a designu služeb. Náš tým tvořili: (na obrázku shora zleva) Alena Chodounská, Roman Novotný, Martin Horák, Jiří Xaver, Pavla Minaříková, Laďka Zbiejczuk Suchá a Gabriela Šimková.
 4. 4. Brainstromovali jsme a vymýšleli, jak se postavit k designové výzvě: Jak bychom mohli knihovnám pomoci s designem služeb?
 5. 5. 35 METOD PRO LEPŠÍ SLUŽBY Rozšířili jsme cílovku na neziskovky a veřejný sektor a začali pracovat na 35 metodách — souboru karet, které stručně představují metody designového myšlení.
 6. 6. Tohle je jejich první prototyp.
 7. 7. Vybírali jsme metody, psali texty, rozesílali k posouzení expertům a na překlad do angličtiny. Krásnou grafickou podobu kartičkám dal Matěj Málek.
 8. 8. A tady je výsledek.
 9. 9. QQML 2015 S kartičkami jsme se vydali na knihovnickou konferenci QQML do Paříže, kde přednášely Alena s Laďkou. Vzali jsme s sebou anglickou verzi kartiček a moc se líbila.
 10. 10. KONFERENCE Vlastní konferenci Libdesign 2015 jsme mohli díky KISKu a Národní technické knihovně uspořádat v září v Ballingově sále NTK.
 11. 11. Vystoupili na ní skvělí řečníci a přišlo téměř 200 lidí se zájmem o designové myšlení.
 12. 12. Všechny přednášky si můžete pustit na videu.
 13. 13. WORKSHOP LEDEN 2016 Dnes (8. prosince) jsme spustili registraci na workshop o designovém myšlení.
 14. 14. Spolupracujeme na něm s Pábení.cz (nahoře zleva: Lenka Kupková, Maru Kortanová, Roman Hřebecký), MČ Brno-střed a týmem z KISKu (dole zleva: Marie Ondrášková, Tereza Navarová a Josef Kocurek).
 15. 15. Pod vedením lektorů se v lednu 2016 na workshopu budeme zabývat reálným problémem města Brna.
 16. 16. libdesign.cz info@libdesign.cz Fotky: Libdesign archiv, M. Kortyšová (konference)

×