O slideshow foi denunciado.
Seu SlideShare está sendo baixado. ×

6 trendów w public relations

Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Carregando em…3
×

Confira estes a seguir

1 de 22 Anúncio

Mais Conteúdo rRelacionado

Diapositivos para si (20)

Semelhante a 6 trendów w public relations (20)

Anúncio

Mais recentes (20)

6 trendów w public relations

 1. 1. 6 TRENDÓW W PUBLIC RELATIONS
 2. 2. Co nowego w 2017 roku? PRAKTYCY UWAŻAJĄ, ŻE… Rosnąca konkurencja w sektorze public affairs, automatyzacja współpracy z influencerami i „storydoing" – to zdaniem ekspertów najważniejsze trendy w branży PR w 2017 roku. TECHNOLOGIA WKRACZA DO PR 2017 rok będzie z pewnością bardzo wymagający dla marketerów i działów PR. Możliwości dystrybucji treści zmieniają się praktycznie każdego dnia!
 3. 3. Digital Jeśli chodzi digital – zdecydowanie najwięcej do powiedzenia będą miały serwisy Google, YouTube i Facebook, które cały czas inwestują sporą część pieniędzy w nowe rozwiązania technologiczne np. sztuczną inteligencję w ostatnim roku tzw. Booty zrobiły furorę. Marki chętniej wykorzystują to narzędzie do komunikacji z coraz bardziej wymagającymi klientami/fanami.
 4. 4. 1. Live Streaming Już ubiegły rok pokazał jak skuteczne może to być narzędzie – dzisiejszych czasach nie potrzebujemy już praktycznie telewizji, żeby dotrzeć z przekazem „live” do odbiorców zainteresowanych treścią, którą mamy do przekazania
 5. 5. “ Jeśli miałbym określić główne trendy w 2017 to będą to z pewnością. Live Streaming. Paulo Coelho
 6. 6. Live Streaming Praktycznie każdy użytkownik „smartphona” ma swoją własną telewizję w dłoni, wystarczy tylko pomysł na transmisję i wybranie odpowiedniego kanału komunikacji z targetem, do którego chcemy dotrzeć z przekazem. Instagram – to już kolejny wielki gracz, który uruchomił funkcję live (do wyboru mamy jeszcze facebook, periscope, twitter, youtube). Doskonałym przykładem jak wykorzystać technologię Live – jest Real Madryt, który ma 92 mln. fanów na Facebooku, gdzie relacje z meczów zespołu rezerw ogląda ponad 50 tyś. z nich. Może jest to tylko jakiś promil wszystkich fanów ale ta liczba będzie się zwiększać.
 7. 7. 2. Automatyzacja i personalizacja
 8. 8. Badania Badanie The State of the Connected Customer zrobione w połowie 2016 roku przez Salesforce zawiera pytanie: „Jakie czynniki uważasz za ważne podczas podejmowania decyzji zakupowej?”. Automatyzacja i personalizacja 59% respondentów odpowiedziało, że „silna lub znana marka” jest takim czynnikiem. Jednocześnie 58% (tylko jeden procent mniej!) zadeklarowało, że „spersonalizowane doświadczenie” jest dla nich również ważne.
 9. 9. Automatyzacja i personalizacja Jak wykorzystać takie narzędzia? ○Zastanów się nad wprowadzeniem programu lojalnościowego oraz personalizacji przekazu do Twoich obecnych klientów. ○Wykorzystaj narzędzia do automatycznej lub półautomatycznej komunikacji z klientem – możesz do tego wykorzystać takie narzędzia jak Intercom lub User Engage – narzędzie, które dają doskonałe możliwości zarządzania bazą danych i segmentacji pozyskany leadów. ○Stwórz „personę” dla Twojej komunikacji – zastanów się jakie przekazy będą oddziaływały na Twoich odbiorców?
 10. 10. 3. Storydoing Klienci prosząc o ofertę coraz częściej pytają nie tylko o strategię PR, ale także o strategię CSR.
 11. 11. Storydoing Parafrazując słowa Keitha Weeda, szefa marketingu i komunikacji firmy Unilever, przeszliśmy drogę od komunikacji do ludzi, przez komunikacją z ludźmi, dochodząc do momentu, kiedy działania PR prowadzone są dla ludzi. Mimo iż każda firma chce tworzyć historię, która zainspirują jej odbiorców do korzystania z produktu czy usługi, ludzie nie chcą dziś słuchać marek. Chcą mówić i rozmawiać. Chcą przeżywać i doświadczać. Silnymi trendami coraz częściej będą storydoing i doświadczanie. Odbiorcy wierzą bowiem w czyny, nie w słowa.
 12. 12. 4. User Generated Content
 13. 13. User Generated Content Rozwój internetu i technologii informatycznych przyczynił się do zmiany sposobu komunikacji tzw. stary marketing z jednokierunkową dystrybucją treści (Nadawca-Odbiorca) na dwukierunkową komunikację (Nadawca-Odbiorca-Nadawca). Co nam to daje? Przede wszystkim możliwość wykorzystania faktu, że fani/klienci naszej marki rozmawiają o nas w sieci. Zamień „Odbiorców” na „Nadawców”. Monitoruj internet nie tylko w zakresie opinii na nasz temat (piszą dobrze/źle) ale również monitoruj pod kątem rozwiązania konkretnego problemu. Reaguj jak najszybciej! W ten sposób możesz zbudować przewagę konkurencyjną i rozpoznawalność marki jak ta, która cały czas trzyma rękę na pulsie.
 14. 14. 5. Content Marketing Pomimo upływu czasu od kiedy marketerzy stosują narzędzia content marketingowe – to nadal jest naprawdę skuteczne narzędzie.
 15. 15. Kluczowa kwestia właściwy dobór kanałów dystrybucji treści oraz użycie właściwego języka komunikacji. Dla przykładu produkt jakim jest samochód wybranej marki; wykorzystanie Content Marketingu – będzie wymagać innej kreacji, gdy będziemy chcieli go reklamować w prasie branżowej/motoryzacyjnej, Content Marketing jeszcze innej kreacji w serwisach np. businessinsider.com.pl, Onet.pl, Natemat itp. a innej kreacji w kanałach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube). Również to jak zostanie przygotowana strona internetowa będzie miała znaczenie..
 16. 16. Content Marketing Jak wykorzystać Content Marketing? ○Postaw na ambasadorów marki, jeśli możesz wykorzystaj celebrytów/influencer. ○Wykorzystaj wszystkie dostępne narzędzia (www, blogi, social media). ○Zainwestuj w „Paid Media” – (Google Adwords, Facebook Ads, Instagram Ads, LinkedIn Adv.) oraz w inne platformy (medium.pl, natemat.pl, businessinsider.com.pl). Eksperymentuj z zaangażowaniem – dobierz te narzędzia, które sprawdzają się dla Twojego biznesu i co najważniejsze gdzie znajdują się Twoi potencjalni klienci.
 17. 17. 6. VR
 18. 18. VR Wirtualna rzeczywistość (VR) to technologia kreująca obraz pozornej rzeczywistości, dzięki której możliwe jest doznanie uczucia wejścia w jakiś wytworzony świat. Założenie specjalnych okularów jest szansą na podjęcie interakcji z otoczeniem, które jest przygotowywane za pomocą profesjonalnego oprogramowania.
 19. 19. VR Wirtualna rzeczywistość staje się z jedną z najbardziej atrakcyjnych platform reklamowych, która nie jest natarczywa. W tym wypadku to odbiorcy sami chętnie zakładają specjalne okulary, aby zobaczyć coś zupełnie nowego. Nawet jeżeli wizualizacja skupia się wyłącznie na prezentacji produktu, to cały czas robi to wrażenie na odbiorcach. Większość osób jeszcze w ogóle nie miało okazji doświadczyć wirtualnego świata, dlatego jeżeli tylko jest taka możliwość to chętnie z niej korzystają.
 20. 20. VR Codziennie każdy człowiek odbiera ze świata zewnętrznego mnóstwo bodźców, bombardowany jest tysiącami wiadomości, których nie potrafi przetworzyć. Konsumenci coraz rzadziej dają się nabrać na typowe komunikaty marketingowe, których jedynym celem jest sprzedaż danego produktu. Wirtualna rzeczywistość stwarza możliwość wykreowania emocjonalnego kontaktu pomiędzy marką a odbiorcą dzięki niestandardowym działaniom, które cały czas nie są jeszcze spopularyzowane.
 21. 21. Rok 2017 to rok strategii, a nie egzekucji.
 22. 22. Pytania? autor: Kamil Chojnacki @kchojnacki & kamilpchojnacki@gmail.com

×