O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Підручник

Яким повинен бути підручник 9 класу

 • Seja o primeiro a comentar

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Підручник

 1. 1. Каким должен быть учебник? Журнал «Хімія», «Хімія. Позакласна робота», ВГ «Основа», м. Харків
 2. 2. Главный редактор журнала «Хімія», «Хімія. Позакласна робота» Спикер Гранкина Тамара Михайловна Заслуженный учитель Украины
 3. 3. Каким должен быть учебник ? • - современным • - соответствовать уровню современной науки • - доступным и понятным • - интересным и увлекательным • - много иллюстративного материала • -задания для проверки знаний разнообразные по форме, содержанию и сложности • - эксперименты из простых доступных материалов………… ………… и очень многое другое
 4. 4. Причини вибрати наш підручник
 5. 5. Розмовний стиль викладу. • Що вам краще зрозуміти й запам’ятати: цікаву бесіду або нудну лекцію? А учням? Можна навіть не запитувати. Діти завжди орієнтовані на краще розуміння бесіди. Тому підручник написаний, в основному, в розмовному стилі.
 6. 6. Науковість. На сторінках підручника ми намагалися відбити сучасний стан хімічної науки. Ціль: написати просто й зрозуміло, але водночас науково грамотно.
 7. 7. Наочність. Графічні зображення запам’ятовуються краще, ніж текст, і значно підвищують ефективність сприйняття інформації. Матеріал стає більш зрозумілим. У підручнику багато графіки й часто не зовсім звичайної.
 8. 8. Так, наприклад, у підручнику перед кожною главою є малюнок на кшталт дерева, в якому відображено весь зміст глави. Це діаграма зв’язків, відома також як інтелект- карта. Розглядати цей малюнок потрібно не поспішаючи, знаходити взаємозв’язки й відповідності. Напевно, він навіть буде зрозумілішим учням після вивчення глави.
 9. 9. Наприкінці параграфів є узагальнююча схема, в якій стисло відображено зміст параграфа. Учням теж треба розглядати його, не поспішаючи, звіряючись із текстом параграфа. Ці схеми можна доповнювати на ваш розсуд.
 10. 10. У підручнику багато інфографіки
 11. 11. Схеми, графіки, малюнки — майже на кожній сторінці.
 12. 12. Схеми, малюнки різні й активізують увагу — учню не нудно (або не дуже нудно) читати підручник. У будь-якому разі увагу привернено. Мозок дитини краще сприймає малюнки, ніж текст.
 13. 13. Іще є фотографії, ілюстрації. Їх багато. Як кажуть, краще один раз побачити, ніж сім разів почути.
 14. 14. Емоційність і незвичайність Сторінками підручника з нами подорожують малюнки хлопців і дівчат. Ці персонажі розмовляють, запитують і відповідають так само, як і учні в школі. Ми подумали, що учням буде зрозуміліше, якщо деякі питання вони пояснять більш простою мовою.
 15. 15. Навички й уміння • Оскільки опрацьоване запам’ятовується набагато краще прочитаного, у підручнику ви знайдете різноманітні завдання. • До підручника додано тестові завдання, що їх ви можете знайти на сайті, адресу якого буде зазначено в підручнику. На сайті наведено тести й самостійні роботи, які можна виконувати в режимі онлайн.
 16. 16. Після параграфа є питання для усних відповідей — «Перевірте свої знання». Письмові завдання також наведено наприкінці параграфа. Це рубрика «Виконайте завдання». Найцікавіші питання приховані в рубриці «Для допитливих». Ці завдання можуть бути використані для підготовки до олімпіад, для позакласних заходів і для обговорення їх розв’язання всім класом.
 17. 17. Повторюваність. У підручнику можуть трапитися повторення одного й того самого визначення, логічного висновку кілька разів, але при цьому ми намагалися застосувати різні засоби передачі інформації, зверталися до різних почуттів — і все для підвищення ймовірності того, що матеріал буде закодований у декількох ділянках мозку. Повторення матеріалу залишається однією з найважливіших складових навчання.
 18. 18. Додаткова інформація й патріотичний зміст. • Додаткова до основної програми інформація, яка може зацікавити учнів і допомогти краще зрозуміти основний матеріал, наведена в рубриці «Дізнайся більше». • У підручнику є цікава інформація про розвиток хімії в Україні, історія хімії.
 19. 19. Експерименти. У підручнику представлено всі лабораторні роботи й демонстраційні досліди, передбачені програмою й навіть більше. Вони ілюстровані малюнками. Зразки завдання для практичних робіт наведено наприкінці підручника.
 20. 20. Домашний эксперимент Для домашньої роботи є рубрика «Домашній експеримент» .
 21. 21. Структура параграфа. Параграф побудований як урок: мотивація — діалог персонажів або невеликий інформаційний текст, основна частина — новий матеріал, підсумок параграфа у вигляді схеми, таблиці й завдання для закріплення матеріалу. Підручник максимально зручний для вчителя. Взявши за основу параграф підручника, ви легко можете зробити відкритий урок, який, звичайно, одержить найвищі оцінки.
 22. 22. Ваши помощники Журналы «Хімія» и «Хімія. Позакласна робота», книжное приложение Как подписаться? (057) 731-96-33 (35)
 23. 23. Наши координаты: Гранкина Тамара Михайловна сайт osnova.com.ua tmgrankina@mail.ru 096-2097798, 066-3135292

×