O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

ми всі майбутні таланти

ми всі майбутні таланти

 • Seja o primeiro a comentar

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

ми всі майбутні таланти

 1. 1. Ми всі – майбутні таланти! У будь-якої людини можуть розквітнути сотні несподіваних талантів і здібностей, якщо їй надати для цього можливість. Д.Лессінг  Середня група №1 «Гномики»  Вихователі: Васильченко О.В. Рижикова С.Є.
 2. 2. Феномен дитячої креативності Розвиток креативності як здатності до творчості набуває сьогодні такої значущості тому, що вона є базовою якістю особистості, її ядром, центральною характеристикою. Час повернутися обличчям до природної здібності дитини творити, підтримати її,створити для її прояву сприятливі умови, стимулювати прагнення дошкільнят робити по- своєму,виявляти оригінальність… Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»
 3. 3. Створення розвивального життєвого простору Створити в дошкільному закладі розвивальний життєвий простір означає забезпечити сукупність умов , атмосферу , якнайсприятливішу для прогресивного розвитку свідомості, поведінки, творчих здібностей дошкільника
 4. 4. Гра-це фундамент, де закладаються основи співтворчості дітей, їхній творчий розвиток. Ми збираємося в коло, Не сумуємо ніколи! Нас сюрприз завжди чекає – Разом ми цікаво граєм!
 5. 5. … Гра – найсерйозніша справа . У грі перед дітьми розкривається світ, розкриваються творчі здібності особистості. Гра – це іскра , яка запалює вогник допитливості й цікавості. В.Сухомлинський Діти неабиякі вигадники й фантазери , вони полюбляють додавати в ігри свої правила , ускладнюють або спрощують їхній зміст. Творчі ігри (суспільні, мовні, математичні, екологічні, задушевні, образотворчі) стають нам в пригоді на заняттях, під час самостійної художньої діяльності ,в повсякденному житті.
 6. 6. ТРВЗ – заняття мудрості та щастя творчості ТРВЗ – це педагогіка співтворчості, дорослий при цьому – своєрідний поводир, але в той же час іде позаду . Діти - мудреці й філософи від народження . І цю творчу зарядженість дитини нам, дорослим , необхідно розвинути , не розгубити, не розплескати , заохотити.  Малятам посильні прийоми винахідництва , методи психологічної активізації творчого процесу , за допомогою яких кожне заняття , бесіда - це пошук, проблеми, знахідки, винаходи, ланцюжки питань: Як? Звідки? А що , якщо? А як по іншому? Як бути? Чим зручний? Чим гарний? Чим шкідливий? Використовуємо:  ігри, вправи, творчі завдання;  ігри-тренінги;  міні-конкурси;  ігрові мініатюри, етюди
 7. 7. Фантазувати – це чудово! Якщо ми хочемо навчити думати,то насамперед , повинні навчити придумувати. Д.Родарі Я валяюсь у траві – Сто фантазій в голові. Ось полеж зі мною разом – Стане двісті їх одразу! Л.Яковенко Прийоми фантазування  Біном фантазій або «Ланцюжок асоціацій»  Творча помилка  Фантастичні гіпотези  Прийом «оживлення» чи «олюднення»  Прийом «Навпаки»  Прийом фантастичного перетворення в казках  Методи побудови моделей казок  Метод фокальних об’єктів ( об’єкт, явище удосконалити, створити з новими властивостями)  Прийом «Збільшення-зменшення»
 8. 8. Використання символів у роботі з дошкільниками ( метод символічної синектики – метод ТРВЗ ) Один із методів ТРВЗ – метод синектики, тобто відображення реального світу різними символами і знаками. Цей метод сприяє розвитку в дошкільнят багатої уяви, здатності до перетворень, уміння знайти приховані залежності та зв’язки , допомагає мислити нестандартними образами. Уміння оперувати символами – це головна особливість людини . Якщо у роботі з дітьми не використовувати вправи , спрямовані на розвиток символічних уявлень , то вони до зрілого віку будуть залежати від наочних і дійових способів уявлення світу.
 9. 9. Солоне тісто – дитяча творчість Тісто-чудовий матеріал для мистецтва і українці здавна цим користуються. Мистецтво ліплення із солоного тіста не випадково називається тісто пластикою або біокерамікою. Борошно й сіль - це природні , екологічно безпечні продукти. Робота з солоним тістом - одне з улюблених занять для наших дітей. Матеріал дозволяє проявити фантазію не тільки в формі , але і у виборі кольору , адже фігурки після висушування можна розфарбовувати. Найважливіше в такій роботі – задум, сам процес творіння, а втілювати задумане набагато легше. Це заняття розвиває уяву , фантазію, знімає надлишкову емоційну напругу. Та й спільна творчість зближує вихователя з дітьми , залишаючи і душах незабутнє враження про дитинство.
 10. 10. Авансована оцінка довірою Відзнака чекає кожного:  найвинахідливіший;  кращому фантазерові (казкарю,вигаднику, балакуну);  найкращому танцюристу;  найартистичнішому,  найкращому художникові;  найслухнянішим пальчикам;  найкращому музиканту;  найактивнішому;  найвеселішому(гумористу дня);  майстру добрих справ («Вправні рученята»);  він (вона) сьогодні кращий за всіх!
 11. 11.  Заняття з зображувальної діяльності Педагогіка співпраці  Музичні заняття ,свята та розваги
 12. 12. Мами бувають різні, і всі вони важливі. Важливі мами добрі та дбайливі , важливі «колючі» та суворі , емоційні та запальні, холодні та байдужі, уважні й відповідальні, звісно, важливі, і навіть забудькуваті та необов’язкові нехай теж будуть. Важливі мами творчі й винахідливі , консервативні та «чітко за зразком». Важливі ті, хто дивиться на вас випробовуючим поглядом так само як і ті , які посміхається вам щоранку. Чому? Бо в цьому їхня краса і унікальність. З ними усіма намагаємось працювати в одній команді .У нас одна мета – забезпечити комфортні умови виховання творчої особистості. Намагаємось, щоб співпраця батьків із дитячим садком виходила зі спільних інтересів щодо розвитку творчих здібностей власного малюка. Школа радісної родини
 13. 13. Запрошуємо до співпраці

×