O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

LÍDERSTVO vs. RODIČOVSTVO

453 visualizações

Publicada em

Čo majú líderstvo (vychovanie si následovníkov, silných členov tímu) spoločné s rodičovstvom?

 • Seja o primeiro a comentar

LÍDERSTVO vs. RODIČOVSTVO

 1. 1. LÍDERSTVO vs. RODIČOVSTVO Ivana Miklovič GtoG, s.r.o.
 2. 2. Memorandum dieťaťa
 3. 3. Rodičovstvo vs. Líderstvo Rodičovstvo Nerobte ma menším než som. „Núti ma to, aby som sa správal nezmyselne ako malý.“ Líderstvo Bill Gates – trojnásobný otec: „Svoje deti pripravujem na život tak, že s ak nim správam ako život sám. Neuberám im prekážky z cesty. Keď nevedia, ako ich prekonať – naučím ich to. Keď sa bojím, dodám im odvahu. ... ale nevediem ich. Len im asistujem“.
 4. 4. Rodičovstvo vs. Líderstvo Rodičovstvo Nerobte ma menším než som. „Núti ma to, aby som sa správal nezmyselne ako malý.“ Líderstvo Lídra definujem ako toho, kto pomáha ľuďom uspieť. Carol Bartz, Yahoo!
 5. 5. Rodičovstvo vs. Líderstvo Rodičovstvo Nerobte ma menším než som. „Núti ma to, aby som sa správal nezmyselne ako malý.“ Líderstvo Robert Altman, prejav pri preberaní Oscara Rolou režiséra je vytvoriť priestor, v ktorom sa herci a herečky môžu stať niečím viac, než čím boli kedykoľvek predtým a na čo si kedykoľvek dovolili pomyslieť.
 6. 6. Rodičovstvo vs. Líderstvo Rodičovstvo Nerozmaznávajte ma. „Viem dobre, že by som nemal dostať všetko, o čo si poviem. Ja len skúšam. Líderstvo Jiřina Prekopová: „Keby som bola diabol a chcela by som zničiť boží plán, zrušila by som polaritu, povedala by som - nič nemusíš, nemusíš znášať ťažké chvíle, nemusíš rozhodovať medzi dobrom a zlom, nemusíš trpieť, nemusíš sa nikomu dívať do očí. Resp. Opak: splním ti všetko, čo chceš.
 7. 7. Rodičovstvo vs. Líderstvo Rodičovstvo Nerozmaznávajte ma. „Viem dobre, že by som nemal dostať všetko, o čo si poviem. Ja len skúšam. Líderstvo Donald Trump: „Nie som v biznise preto, aby som bol obľúbený, ale aby som prinášal výsledky“.
 8. 8. Rodičovstvo vs. Líderstvo Rodičovstvo Nebojte sa byť prísni a nekompromisní. „Mám to radšej. Cítim sa tak bezpečnejšie.“ Líderstvo Niccolo Maciavelli: Radšej chcem, aby sa ma ľudia báli, než aby ma milovali.
 9. 9. Rodičovstvo vs. Líderstvo Rodičovstvo Neobaľujte slová do prúdu slov. Povedzte mi to na rovinu. Líderstvo Jim Collins: Dovoľte im postaviť sa zoči voči tvrdým faktom. Neunikajte pred nimi, neklamte sami seba. Vytvorte takú firemnú kultúru, kde budú ľudia vypočutí a kde bude panovať atmosféra pravdy;
 10. 10. Rodičovstvo vs. Líderstvo Rodičovstvo Neobaľujte slová do prúdu slov. Povedzte mi to na rovinu. Líderstvo Jose Mourin „S ľuďmi v tíme musíte byť priatelia. Pokiaľ nie ste, nevyťažíte maximálny potenciál. Musíte byť priatelia, ale oni musia pochopiť, že medzi priateľmi odpoveď neznamená automaticky, že budú počuť to, čo očakávali, alebo chceli počuť. Priatelia si totiž neklamú.“
 11. 11. Rodičovstvo vs. Líderstvo Rodičovstvo Nesekírujte ma. Musel by som sa brániť tým, že budem „hluchý“ a budem hrať mŕtveho chrobáka.“ Líderstvo Jose Mourin: „Nikdy som nemal rád ľudí, ktorí hovoria Je to môj vodca, a tak ho musím rešpektovať. Nie, nech hovoria: Vážim si ho, a preto ho prijímam ako vodcu a budem ho nasledovať.“
 12. 12. ZÁVER? Len rastlina, ktorá má priestor, môže vyrásť ...
 13. 13. GtoG, s.r.o. Ivana Miklovič, PhD. www.gtog.eu

×