Anúncio
Anúncio

Mais conteúdo relacionado

Similar a Dijital Bankacılık Ligi Temmuz 2013(20)

Anúncio

Dijital Bankacılık Ligi Temmuz 2013

 1. Hesaplabakalim.com olarak bankaların dijital dünyadaki performanslarını hemen görebilmeleri ve sektörle karşılaştırabilmeleri için dijital bankacılık ligini hazırladık. Merakla beklenen raporumuz aylık olarak güncelleniyor. Raporumuzla bir çırpıda yükselen trendleri ve rakiplerin durumunu karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Dijital Bankacılık Ligi Nedir?
 2. Facebook Beğeni Sayısı Sıralaması • Temmuz ayı itibariyle Türkiye’deki bankaların toplam Facebook hayran sayısı 7.802.081 kişi oldu. • İlk 3’te sırasıyla Garanti Bankası, Akbank ve TEB bulunuyor. • Bu ay hayran sayısı bakımından en çok büyüyen banka %10,03'lük büyüme ile Vakıf Bank olurken, sırasıyla onu Yapı Kredi Play (%8,71) ve DenizBank (%8.67) takip etti.
 3. Facebook Konuşulma Sayısı Sıralaması • Haziran ayı itibariyle Türkiye’deki bankalar hakkında Facebook’ta toplam 116.194 kez konuşuldu. • İlk 3’te sırasıyla Akbank, Denizbank ve Vakıf Bank bulunuyor. • Temmuz ayında Facebook’ta konuşulma oranı en çok artan banka %23.900’lük büyüme ile Bank Asya olurken, sırasıyla Exi26 (Akbank) (%15.057,14) ve Yapı Kredi World (%2.500,93) Bank Asya’yı takip etti.
 4. Twitter Takipçi Sayısı Sıralaması • Temmuz ayı itibariyle Türkiye’deki bankaların toplam Twitter takipçi sayısı 314.454 kişi oldu. • İlk 3’te Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası ve Akbank bulunuyor. • Temmuz ayında Twitter takipçi oranı en çok artan banka %45,96’lık büyüme ile Kuveyt Turk olurken, sırasıyla Vakıfbank (%25,16) ve FinansBank (%16,39) Kuveyt Türk’ü takip etti.
 5. Twitter Klout Puanı Etkinliği Sıralaması • Temmuz ayının Twitter Klout puanı en yüksek banka; Akbank (78) oldu. Garanti Bankası (77) veTürkiye İş Bankası (58) puanla Akbank’ı takip ediyor. • Temmuz ayında Twitter Klout puanı oranı en çok artan banka ünvanının sahibi 4 puanlık artışla Bank Asya oldu.
 6. Alexa Sıralaması En Hızlı Artan Bankalar • Türkiye’deki bankaların 2013 Temmuz ayı Alexa web site sıralamasında ilk 100’de 3 tane banka var.
 7. İlk 100’de Türkiye’deki bankaların mobil bankacılık uygulamarından sadece Garanti Cep Şubesi (Garanti Bankası) bulunmaktadır. Apple Store Uygulama Sıralaması * AppStore’da en çok indirilen bankacılık uygulamalarının sıralaması *
 8. Google Finans Yükselen Arama Trendleri Türkiye finans sektörü müşterileri son bir ay içerisinde en çok kredi ve altın fiyatlarıyla ile ilgilenmektedir. Konut kredisine olan yüksek ilgi devam etmekle birlikte geleneksel tasarruf yöntemlerinden biri olan çeyrek altın son bir ay içerisinde de tercih edilen bir yatırım aracıdır.
 9. Hesaplabakalim.com nedir? Hesaplabakalim pozitif markalar için iletişim platformları yaratır. Hesaplabakalim.com olarak tam olarak ulaşmak istediğiniz kişileri müşterinize dönüştürmenizi sağlıyoruz. Pozitif pazarlama felsefesiyle üretilmiş Hesaplabakalim.com ile markaların, müşterilerine hayatlarını kolaylaştıran hesaplama araçları sunmasınız sağlıyoruz. Hesaplayıcılarımızla internette her alanda müşterilerinize ulaşabilir, yeni müşteriler kazanabilir ve sektörünüz için birincil kaynaktan doğru bilgiler alabilirsiniz. Size özel dijital ve hesaplayıcılarımız için bize ulaşın. info@hesaplabakalim.com Facebook.com/hesaplabakalim Twitter.com/hesaplabakalim Hesaplabakalim.com
 10. “Yılın en yenilikçi web girişimi” Webrazzi Ödülleri “Yeni Trend, Utility Marketing” İdil Çakım - info-currents “Insanların hayatlarını kolaylaştırarak müşteri kazanımı, mükemmel kombinasyon” Ingmar De Lang - MountView Useful Hakkında
 11. @hesaplabakalim Teşekkürler Adres: Gülbahar Mah. Avnidilligil Sk. Çelik İş Merkezi A Blok Kat: 3 D: 11 Mecidiyeköy İstanbul +90 (212) 288 9230 Facebook.com/hesaplabakalim Twitter.com/hesaplabakalim
Anúncio