O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

бабин яр трагедія, історія, память

4.117 visualizações

Publicada em

Презентація уроку-пам'яті до 75-роковин трагедії Бабиного Яру

Publicada em: Educação
 • Follow the link, new dating source: ♥♥♥ http://bit.ly/2Qu6Caa ♥♥♥
     Responder 
  Tem certeza que deseja  Sim  Não
  Insira sua mensagem aqui
 • Sex in your area is here: ❤❤❤ http://bit.ly/2Qu6Caa ❤❤❤
     Responder 
  Tem certeza que deseja  Sim  Não
  Insira sua mensagem aqui
 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

бабин яр трагедія, історія, память

 1. 1. Підготувала бібліотекар ЗОШ № 5 м. Токмака Симоненко Галина Вікторівна
 2. 2. Бабин Яр – історичне місце-пам’ятка про жахливі наслідки Другої світової війни, де восени 1941 року відбулися масові розстріли мирного населення Києва.
 3. 3. Бабин Яр – урочище, що являє мережу глибоких ярів завдовжки 2,5 км з майже 150 тисячним вмістом трупів.
 4. 4. 29 вересня 1941 року – точка відліку масових розстрілів мирного населення в Бабиному Яру. У результаті: сотні тисяч загиблих, сотні очевидців, в чиїй пам’яті закарбувалися жахливі деталі кривавої трагедії та одне місце – Бабин Яр, що завжди нагадуватиме світу про те, до чого приводить війна.
 5. 5. Жертвами розстрілів стали військовополонені, підпільники, партизани, в’язні Сирецького нацистського концтабору і мирні громадяни: українці, росіяни, євреї, цигани…
 6. 6. Перший розстріл євреїв відбувся 27 вересня 1941 року, коли німецькими окупантами були знищені 752 пацієнта психіатричної лікарні імені Івана Павлова, яка знаходилась поблизу Бабиного Яру.
 7. 7. Того ж дня німецьким комендантом міста було видано наказ усім євреям з'явитись 29 вересня з документами і цінними речами в збірний пункт біля Бабиного Яру для евакуації. Їм виголосили відозву: "Після санобробки всі євреї і їх діти, як елітна нація, будуть переправлені в безпечні місця".
 8. 8. Зранку 29 вересня понад 30 тисяч євреїв прибули на північну околицю Києва невеликими групами.
 9. 9. Коли людей загнали до яру кулеметні постріли глушилися музикою і шумом літака, який кружляв над яром. Євреїв розстрілювали по 30-40 чоловік і скидали в рів. Після того як він наповнювався 2-3 рядами тіл, мертвих присипали землею.
 10. 10. За два дні у Бабиному Яру зондеркомандою 4а під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля і за підтримки двох підрозділів полку поліції «Південь» було розстріляно 33 771 чоловік. Наймолодшій жертві було три дні, найстаршій - 103 роки.
 11. 11. Відомі факти рятування киянами від загибелі людей єврейської національності. 248 з них удостоєні почесного звання “Праведник Бабиного Яру”, встановленого Єврейською радою України та фондом “Пам’ять Бабиного Яру” при ньому.
 12. 12. За період з 1941 до 1945 року загинуло близько 850 000-900 000 євреїв, що проживали в Україні.
 13. 13. На початку лютого 1942 року прокотилася нова хвиля арештів і розстрілів. В очікуванні наступних арештів керівництво ОУН в Києві вирішує відправити із столиці “засвічених” членів ОУН, зокрема Олену Телігу. Однак поетеса навідріз відмовилася покидати Київ: “Я вдруге з Києва не виїду”, - категорично заявила вона, оскільки була переконана, що не має права покидати своїх друзів. У київському гестапо Олена Теліга перебувала у камері № 34. На сірому гестапівському мурі вона залишила свій останній автограф: угорі намальовано тризуб і напис – “Тут сиділа і йде на розстріл Олена Теліга”. 22 лютого 1942 року українську письменницю-патріотку Олену Телігу було розстріляно в Бабиному Яру разом із чоловіком Михайлом та соратниками.
 14. 14. Протягом 1941-43 років у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена Організації Українських Націоналістів, 100 матросів Дніпровського загону Пінської воєнної флотилії, знищено 5 циганських таборів.
 15. 15. Впродовж 778 днів фашистської окупації в Бабиному Яру знищено приблизно від 70 000 до 200 000 осіб.
 16. 16. ... Ні це не тиша! Незгасимий крик, Ста тисяч сердець передсмертний крик одчайний. Тяжкий, гнітючий і нестерпний дим. Він дихав смертю, він душив кошмаром, Вповзав в доми страховищем глухим. Могильний вітер з тих ярів повіяв - Чад смертних вогнищ, тіл димучих Дивився Київ, гніволиций Київ, Як в полум’ї метався Бабин Яр. М. Бажан
 17. 17. У серпні – вересні 1943 року, відступаючи, німці фактично знищили частину доказів масових розстрілів: вони відкопали і спалили на відкритих "печах" десятки тисяч трупів, кістки перемелювалися на привезених з Німеччини машинах, попіл був розсипаний околицями Бабиного Яру.
 18. 18. У ніч на 29 вересня 1943 р. команда в’язнів, зайнята на цих роботах, здійснила масову втечу, але врятуватися вдалося лише 15 особам.
 19. 19. На сьогодні в Бабиному Яру встановлено 25 пам’ятників та пам’ятних знаків, серед них:
 20. 20. Пам’ятник загиблим у Бабиному Яру – монумент на честь громадян міста Києва і військовополоненим, розстріляним фашистськими загарбниками у Бабиному Яру. Відкрито 2 липня 1976 р. у Сирецькому парку, домінує у навколишньому просторі, є композиційним центром ландшафтно- меморіального комплексу.
 21. 21. Висота пам’ятника – 14 м. Бронзову десятифігурну композицію встановлено на постаменті у вигляді пологих сходів, які звужуються догори. В основі композиції – відображення реальних історичних подій – розстрілу мирних громадян і військовополонених. Зображені постаті ніби нависають над урвищем – умовним яром. В центрі, з боку чолової частини монумента – скульптури підпільника, солдата і моряка, об’єднані в монолітну групу. Їхні руки з’єдналися в жесті урочистої клятви, уособлюючи незламну силу духу, прагнення боротися до кінця. Ліворуч від них – постаті старої жінки, яку кремезним тілом закриває матрос, і дівчини, яка опустилася на коліна, заломивши у відчаї руки за голову. З тильного боку зображено дівчину, яка голосить над мертвим тілом дідуся, і військовополоненого, ураженого кулею. Нижче – смертельно поранений юнак, який у передсмертних судомах опустився на коліна. Трагічний пафос цих постатей посилюється тим, що вони розміщені ніби на брилах оплавлених каменів. Завершує композицію піднесена над рештою її фігур скульптура жінки зі зв’язаними за спиною руками, яка з неймовірним зусиллям нахилилася над дитиною і намагається годувати її груддю. Цей скульптурний образ є кульмінацією всієї композиції – він символізує перемогу життя над смертю. На сходах вміщено горизонтальну бронзову плиту з анотаційними написами (трьома мовами: українською, російською та іврит): Тут у 1941–1943 роках німецько-фашистськими загарбниками було розстріляно понад сто тисяч громадян міста Києва і військовополонених. Складна побудова пам’ятника розрахована на круговий огляд.
 22. 22. Пам’ятний знак на початку “Дороги смерті”
 23. 23. Пам’ятний знак “Менора” на честь євреїв, що загинули у Бабиному Яру. Встановлений 29 вересня 1991 року, в 50-ту річницю першого масового розстрілу євреїв.
 24. 24. Пам’ятник дітям, знищеним у Бабиному Яру
 25. 25. Анатолій Черняхівський Бабин Яр Позаду них - страшна безодня ями, Попереду - несамовита лють... Маленький хлопчик прикипів до мами: -Нас не уб’ють, матусю? Не уб’ють? -Не бійся, синку. Пригорнись до неньки. На тебе зійде Божа благодать! Тебе не вб’ють, бо ти ж іще маленький, А діток навіть звірі не їдять... Від залпу листя аж затріпотіло, Птахи сполохано рвонулися увись... Синочка мати затулила тілом. Убили всіх , а він живим лишивсь. Та знов смерть дивиться крізь дула автоматів. Чому ж така незрозуміла злість? І він на пальчиках показує солдатам: - Мені ж шість рочків, всього тільки шість... Мій хлопчику! Надіявсь ти на диво. Ти вірив у всесильність доброти... Дощ моросив над містом сиротливо, - То плакав світ, То світ просив: -Прости.
 26. 26. Пам’ятний знак-хрест загиблим членам ОУН. 1992 рік
 27. 27. Пам’ятник підпільниці Тетяні Маркус Напис на постаменті: «Тетяна Маркус. 1921–1943. Герой України. Видатна київська підпільниця»
 28. 28. Пам’ятний знак в’язням Сирецького концтабору
 29. 29. Пам’ятний хрест розстріляним священнослужителям. Гранітна плита з написом: «На цьому місці 6 листопада 1941 р. були розстріляні священнослужителі Архімандрід Олександр Вишняков та протоієрєй Павло за заклик до захисту Вітчизни від фашистів. Чєстна прєдъ Господемъ смєрть прєподобныхъ Єго»
 30. 30. Пам’ятний знак розстріляним пацієнтам психіатричної лікарні імені Івана Павлова. 2003 рік
 31. 31. Пам’ятний камінь на ознаку спорудження Алеї Праведників Бабиного Яру. 2011 рік
 32. 32. •Бабин Яр [Електронний ресурс] // Веб-енциклопедія Києва. – Режим доступу : http://wek.kiev.ua/uk/%D0%91%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0% BD_%D1%8F%D1%80, вільний. – Назва з екрану. •День пам’яті жертв Бабиного Яру [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://clsgbabinyar.blogspot.com/, вільний. – Назва з екрану. •Нахманович, В. Ми вивчаємо історію, щоб зрозуміти сьогодення / Віталій Нахманович // Український інститут національної пам’яті. – Режим доступу : http://memory.gov.ua/news/vitalii-nakhmanovich-mi- vivchaemo-istoriyu-shchob-zrozumiti-sogodennya , вільний. – Назва з екрану. •Річниця трагедія Бабиного Яру : фото, цифри та факти. – Режим доступу : http://ipress.ua/news/richnytsya_tragedii_v_babynomu_yaru_f oto_tsyfry_ta_fakty_140960.html, вільний. – Назва з екрану. •Бабин Яр. Охоронні дошки, пам’ятники і пам’ятні знаки / Фото О. Курмаза, Ю. Меламеда, М. Тяглого // Громадський комітет для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру. – Режим доступу : http://www.kby.kiev.ua/komitet/ua/reserve/art00082.html, вільний. – Назва з екрану.

×