O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Wstrzel się w aktywność prezentacja informacyjna

Projekt „Wstrzel się w aktywność” skierowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ma na celu edukację nieformalną. Poprzez liczne działania warsztatowe realizowane w szkołach i skierowane do społeczności lokalnej działania w przestrzeni miejskiej chcemy, wraz z uczniami i uczennicami z 8 szkół, zbudować przestrzeń do obywatelskiej edukacji i aktywizacji młodzieży.

 • Seja o primeiro a comentar

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Wstrzel się w aktywność prezentacja informacyjna

 1. 1. „Wstrzel się w aktywność”
 2. 2. Projekt skierowany dla 80 uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obejmuje swoim zasięgiem: Powiat tczewski Powiat malborski Powiat sztumski Powiat nowodworski
 3. 3. Działania w ramach projektu: Kluby obywatelskie etap I po ukonstytuowaniu się opracują i przeprowadzą inicjatywę/happening /małą akcję skierowaną do społeczności szkolnej i lokalnej, w odpowiedzi na wybrany przez klub temat przewodni. Każdy klub otrzyma materiały edukacyjne i 16 godzin warsztatów z kreatywności.
 4. 4. Działania w ramach projektu: Kluby obywatelskie etap II Członkowie i członkinie klubów wezmą udział w 3 ścieżkach aktywności 1. Miejskie gry obywatelskie – questy – polega to na tworzeniu szlaków o równej tematyce, którymi można wędrować, rozwiązując zagadki. Tworzone questy będą związane z tematyką klubów.
 5. 5. Działania w ramach projektu: Kluby obywatelskie etap II Członkowie i członkinie klubów wezmą udział w 3 ścieżkach aktywności 2. Audycje RadioAktywni na antenie Radia Fabryka – kluby odbędą 5h warsztatów radiowych oraz zostaną wyposażone w dyktafony niezbędne przy przygotowaniu materiału radiowego. Każdy klub stworzy 2 audycje związane ze swoją tematyką.
 6. 6. Działania w ramach projektu: Kluby obywatelskie etap II Członkowie i członkinie klubów wezmą udział w 3 ścieżkach aktywności 3. Partycypacja społeczna – kluby będą współtworzyć radę młodzieżową zarządzającą Programem Grantowym utworzonym przy Fundacji. Klub odbędzie 4h warsztatów i 4 godziny konsultacji eksperckich.
 7. 7. Działania w ramach projektu: Klub debatancki: Celem jest wzmocnienie umiejętności autoprezentacji i komunikacji. Otwarte warsztaty z debatowania w stylu oksfordzkim. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu, organizowane będą wieczorki dyskusyjne i debaty pokazowe.
 8. 8. Działania w ramach projektu: Akademia Młodych Liderów Inicjatywa skierowana do 16 osób ( nabór otwarty) Uczestnicy AML objęci zostaną tutoringiem i nabędą dodatkowe umiejętności pracy w grupie, planowania projektów, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.
 9. 9. Działania w ramach projektu: Żywa Biblioteka i Sejmik Młodzieżowy Wydarzenie organizowane przez kluby i uczestników AML w ramach zakończenia projektu. Zaprezentowane zostaną rezultaty edukacji obywatelskiej w szkołach.
 10. 10. Więcej informacji na stronie internetowej www.fundacjapokolenia.pl

×