O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Прес-реліз: Створення кримськотатарської автономії не несе загрози суверенітету України

352 visualizações

Publicada em

Реалізація права на самовизначення кримськотатарського народу як корінного через створення кримськотатарської автономії не несе загрози територіальній цілісності та суверенітету України і відповідає нормам міжнародного права.
Про це заявила у четвер, 23 червня, представниця Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, експерт з корінних народів Наталя Беліцер під час організованих ГО «Європа без бар’єрів» публічних дебатів щодо питання кримськотатарської автономії, які відбулися в агенції «Укрінформ».

Publicada em: Governo e ONGs
  • Entre para ver os comentários

  • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Прес-реліз: Створення кримськотатарської автономії не несе загрози суверенітету України

  1. 1. Прес-реліз Створення кримськотатарської автономії не несе загрози суверенітету України Реалізація права на самовизначення кримськотатарського народу як корінного через створення кримськотатарської автономії не несе загрози територіальній цілісності та суверенітету України і відповідає нормам міжнародного права. Про це заявила у четвер, 23 червня, представниця Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, експерт з корінних народів Наталя Беліцер під час організованих ГО «Європа без бар’єрів» публічних дебатів щодо питання кримськотатарської автономії, які відбулися в агенції «Укрінформ». «Кримськотатарська національно-територіальна автономія – це форма реалізації права на самовизначення кримських татар як корінного народу; така можливість передбачена нормами і стандартами міжнародного права. Оскільки корінні народи користуються правом на т. зв. «внутрішнє» (в межах існуючої демократичної держави) самовизначення, створення кримськотатарської автономії не несе загрози територіальній цілісності і суверенітету України», - сказала вона. Беліцер наголосила, що статус корінного народу відрізняється від статусу інших національних меншин. Так, «державні» народи вже здійснили своє право на самовизначення і мають власні держави, а національні меншини (kin-minorities) зазвичай мають етнічно споріднені країни (kin-states), які можуть надавати допомогу для підтримки і розвитку мови, культури, освіти та подібних потреб національних меншин, що «постійно проживають в інших державах, мають відповідне громадянство і є складовими частинами політичних (громадянських) націй цих країн». Виконавчий директор «Європи без бар’єрів» Ірина Сушко додала, що на її думку, створення кримськотатарської автономії стане додатковим аргументом України у боротьбі за повернення Криму. «Це стане додатковим аргументом України, оскільки саме корінний народ півострова – кримські татари – мають виключне право на самовизначення, відповідно до норм міжнародного права. Розуміючи важливість такого аргументу, Росія намагається проголосити порожню за змістом, символічну культурну автономію кримських татар та представити цей факт як здійснення самовизначення кримськотатарського народу у складі Росії», - вважає Сушко. **********
  2. 2. Публічні дебати «Кримськотатарська автономія у складі України: яким буде новий Крим?» відбулися в інформаційній агенції Укрінформ 23 червня. Учасники: народний депутат України, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, експерт з корінних народів Наталя Беліцер, керівник програм розвитку Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко, перший заступник Міністра з інформаційної політики Еміне Джеппар, народний депутат України, експерт БФ «Майдан закордонних справ» Юрій Смєлянський. Захід організовано ГО «Європа без бар’єрів» в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA) .

×