O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
Kto sprzedaje faktury przed datą wymagalności?
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

Kto sprzedaje faktury przed datą wymagalności?

223 visualizações

Publicada em

Chcesz mieć pieniądze na kącie na dłuuuugo przed datą wymagalności? Nawet 90 dni wcześniej?

Wyniki badań przeprowadzonych przez SGH w Warszawie pokazują, że 35% polskich przedsiębiorców wystawia faktury z długim terminem płatności, bo tego oczekują od nich kontrahenci, a co czwarty – ze względu na standardy, jakie funkcjonują w jego branży. Blisko 60% uważa, że kredyt kupiecki jest niezbędny do prowadzenia działalności. W przypadku dużej i stabilnej firmy, taki sposób rozliczania się z odbiorcami może nie mieć większego wpływu na bieżącą sytuację finansową. Co jednak ma zrobić mikro czy mały przedsiębiorca, u którego już 5 tys. zł zaległości ze strony kontrahentów, może zaburzyć bieżącą płynność finansową i uniemożliwić regulowanie własnych zobowiązań? Jeśli dodatkowo opóźniona faktura została wystawiona z odległą datą płatności, oczekiwanie na gotówkę może przedłużyć się nawet do wielu tygodni.
EGB Finanse sp. z o.o. z myślą o mikro i małych przedsiębiorcach, stworzyła dedykowaną platformę transakcyjno-finansową, który umożliwia sprzedaż faktury na długo przed terminem jej wymagalności. Oznacza to, że firma sprzedając fakturę, w szybki i łatwy sposób uzyskuje gotówkę niezbędną do prowadzenia bieżącej działalności operacyjnej, takiej jak wypłata wynagrodzeń, opłacenie składek w ZUS/podatków oraz regulacja bieżących rachunków.
Elektroniczny System Windykacji www.EGBfinanse.pl umożliwia sprzedaż pakietów lub pojedynczych faktur, o wartości już od 700 zł. Korzystający z platformy przedsiębiorcy, otrzymują gotówkę za zrealizowane zlecenie średnio 45 dni wcześniej, niż gdyby czekali na wyznaczony na fakturze termin jej zapłaty.

Publicada em: Economia e finanças
  • Seja o primeiro a comentar

×