O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Dřevostavba do 1 milionu

298 visualizações

Publicada em

Často se setkáváme s dotazem, zda je možné postavit dřevostavbu na klíč za 1 milion korun? Odpověď je ano, které má ovšem řadu podmínek. Které to jsou, se dočtete v tomto příspěvku.

Publicada em: Engenharia
  • Seja o primeiro a comentar

  • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Dřevostavba do 1 milionu

  1. 1. 5 © Dřevostavitel 2014 – www.drevostavitel.cz Dřevostavba do 1 milionu - bydlíte v malém, ale ve svém Jakub Svoboda Často se setkáváme s dotazem, zda je možné postavit dřevostavbu na klíč za 1 milion korun? Odpověď je ano, které má ovšem řadu podmínek. Které to jsou, se dočtete v tomto příspěvku. Minimalismus jako nutnost Pokud za 1 milion očekáváte dřevostavbu na klíč standardní velikosti, tak vás asi zklameme. Matematika je bohužel neúprosná a dům o užitné ploše 100 m2 zkrátka za milion postavit nelze. Když se pustíte do projektu, na který máte milion korun, musíte počítat s výrazně menším prostorem pro bydlení. To však nemusí být na škodu a navíc se bydlení v malém stává zajímavou alternativou a určitým trendem, jak se můžete dočíst i v článku Bydlet v malém, myslet ve velkém. Jednoduchá matematika: 1 milion = 40 m2 Pokud chcete dům postavit na klíč, neměla by jeho užitná plocha o mnoho překročit 40 m2.
  2. 2. 6 © Dřevostavitel 2014 – www.drevostavitel.cz TIP: Cenu dřevostavby podle její velikosti si můžete snadno ověřit v kalkulačce cena dřevostavby. Určení ceny dřevostavby podle její velikosti je orientační a nezaručí, že se do milionu vejdete, ale poslouží k tomu, abyste měli alespoň rámcovou představu. Pozor! Tato cena je za stavbu jako takovou, není v ní započítané založení stavby a její připojení k inženýrským sítím. U založení (pokud Vám jej bude dělat firma) je třeba na 40 m2 počítat přibližně s částkou okolo 140 000,- Kč za základovou desku a na přípojky počítejte alespoň dalších 50 000,- Kč. Výhodou takto malé stavby je, že nemusíte řešit například plynovou přípojku kvůli kondenzačnímu plynovému kotli. K vytopení 40 m2 dřevostavby vám budou stačit jednoduché elektrické přímotopy, takže připojit musíte jen elektřinu, vodu a odpad (ještě počítejte s tím, že nějak musíte vyřešit i dešťovou vodu). Čtete více: Kdy se elektrické přímotopy vyplatí? Kromě nákladů na založení stavby a přípojky nesmíte zapomenout na náklady za projekt a další nutné výdaje se stavbou spojené, takže se z dřevostavby za 1 milion o velikosti 40 m2 dostanete na dřevostavbu přes 1,25 milionu (což je nárůst o 25%). Přiložte ruku k dílu, cena začne klesat V jakémkoli odvětví v ČR, které pracuje na základě zpracování materiálů, neuděláte příliš velkou chybu, pokud budete počítat, že výsledná cena díla je tvořena přibližně z poloviny náklady za suroviny (cena za materiály) a z poloviny platíte za zpracování, transport a další úkony (cena za práci). Vychází to shodně, ať jde o jídlo v restauraci nebo dřevostavbu na klíč. Aby se tedy 40 m2 dřevostavba vešla do milionu, měli byste zvládnout přibližně 50% prací svépomocí. V praxi to zpravidla znamená, že základy budete řešit víkendovou brigádou všech vašich přátel, kteří se nebojí ponořit krompáč a lopatu do hlíny. Čtěte více: Základová deska pro dřevostavbu Další možností, jak snížit celkové náklady, je nechat si samotnou dřevostavbu postavit jako hrubou stavbu, kterou si sami dokončíte. Nebo
  3. 3. 7 © Dřevostavitel 2014 – www.drevostavitel.cz se do stavby dřevostavby pusťte kompletně svépomocí a nejspíš ušetříte prostředky i na dobrou kuchyňskou linku. Počítejte však s tím, že v rozpočtu 1 milion korun pravděpodobně nezbude na hi-tech materiály a budete se muset spokojit se standardem. Postavit dřevostavbu za 1 milion tedy lze, musíte však počítat s tím, že výrazně přiložíte ruku k dílu a dům nebude žádný velký hrad. Souhlasíte? Nesouhlasíte? Napište svůj názor do diskuse! Diskuse Ahoj Jene, díval jsem se na projekty do toho 1 mil... - Jan Sobřinský Tady ty projekty do milionu mě vždycky trochu poba... - Jan K. Záleži ještě kolik spolkne pozemek.... - Viktor Šustek Vstoupit do diskuse » Související články: Dřevostavba do 2 milionů – menší bungalov na klíč Dřevostavba do 1,5 milionu – útulný dům bez vlastní práce Stavba dřevostavby krok po kroku 5. Díl – Základová deska Bydlet v malém, myslet ve velkém Dřevostavbu levnou nebo dobrou? Mobilní domy plní díru na trhu - víme čím! CHYBA: Cena na prvním místě! Cena dřevostavby – online nástroj, který vám to spočítá

×