O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Yeşil Çay Brokoli Elma Üzüm

565 visualizações

Publicada em

Yeşil Çay
Brokoli
Elma
Üzüm

https://www.diyetkolik.com

Publicada em: Alimentos
  • Login to see the comments

Yeşil Çay Brokoli Elma Üzüm

  1. 1. YEŞİL ÇAY Yeşil çay kuvvetli doğal antioksidan olan flavanoidlerden zengindir.Bunlar flavonlar ve kateşinlerdir. Çayı yüksek miktarda tüketen toplumlarda, myokard infarktüsü kardiyovasküler mortalite ve çeşitli kanser risklerinin azaldığını gösteren kanıtlar bulunmuştur.
  2. 2. BROKOLİ İçeriğinde bulunan sulforafan,indoller ve izotiyosiyanatların etkisi ile;  Göğüs  Prostat  Tiroit ve guatr kanseri riskini azaltır.  Bağışıklık sistemini güçlendirir. Beta-karoten,B1 ve C vitamini,Ca,Selenyum ve potasyum açısından da zengin bir kaynaktır.
  3. 3. ELMA Catechin, klorojenik asit, beta-karotenoid, kuersetin ve C vitamininde zengin bir kaynaktır. Hem çözünebilir hemde çözünemez lif kaynağıdır.  Kolon ve göğüs kanserine karşı koruyucudur.  Tokluk hissi verdiği için kilo kaybına yardımcıdır.  Elma yedikten sonra diyabetli hastaların kan şekerinde daha az artış görülmüştür.  Kalp hastalığı riskini azaltır.
  4. 4. ÜZÜM Üzüm yüksek miktarda flavonoid ve vit C içerir. Üzümün içeriğindeki resveratrol bulunması nedeniyle;  İltihabı giderdiği ve  Kanseri engellediği saptanmıştır.. LDL kolesterolün yükselmesini önler. Üzüm çekirdeği özünün diyetsel yağ birikiminin sınırlanmasında yardımcıdır.

×