O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
Formáty súborov písiem
Písma a fonts sú súbory, ktoré obsahujú sadu znakov (písmen). Tieto súbory možno nájsť na
Internete...
PostScript (Type 1)
PostScript je prvý súborový formát pre fonty. Vytvoril Adobe predovšetkým
pre tlačiarne. Je to ” jazyk...
OpenType (OTF)
OpenType bol vytvorený spoločnosťou Microsoft a Adobe bude ďalším
krokom v Apple TrueType a PostScript form...
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

Formáty súborov písiem: TrueType (TTF), PostScript y OpenType (OTF)

484 visualizações

Publicada em

Charakteristika, história a definície rôznych formátov rôznych fontov typov súborov pre operačné systémy ako Windows, Mac OS a Linux. TrueType fonty (TTF) a OpenType PostScript (OTF), ktorý možno nájsť na internetových stránkach písma zdarma na stiahnutie, ako http://fonty.gifmania.sk/ a oni majú zvláštne vlastnosti a zvláštnosti, aby vedeli, že formát sa používa pre každú vec môžeme slúžiť.

Publicada em: Software
  • Seja o primeiro a comentar

Formáty súborov písiem: TrueType (TTF), PostScript y OpenType (OTF)

  1. 1. Formáty súborov písiem Písma a fonts sú súbory, ktoré obsahujú sadu znakov (písmen). Tieto súbory možno nájsť na Internete a ľahko nainštalovať vo všetkých operačných systémoch. Zdroje umožňujú programy, ktoré používajú nejaký textový editor môže mať rôzne spôsoby, ako písať text listy. Vydavatelia ako Microsft Word, Notepad.cc, Writebox, spisovateľ, Simplenote, Google Docs, Evernote Web, LyX alebo Calligra Office. Iné programy, ktoré potrebujú pracovať s textami použiť aj písma, ktoré sú načítané do operačného systému. Power Point, Outlook, Photoshop a ďalšie editory tiež potrebovať súbory písiem. Kedykoľvek budete pracovať s nejakou bohatou texte, sú použité fonty. Otvoreného texte programy ako Windows Poznámkový blok nepoužíva týchto formátov, ale najzákladnejšie formou listov. Existujú rôzne typy súborov, ktoré môžete nájsť na sieti na stiahnutie a inštaláciu, môžete si stiahnuť rôzne formáty, ktoré majú podobný obsah, budeme vysvetľovať: TrueType (TTF) TrueType je najbežnejší formát a štandardný font vyvinutý spoločnosťou Apple Computer v osemdesiatych rokoch, po myšlienke formát súboru ”Typ 1” od spoločnosti Adobe. Pôvodný formát bol založený na jazyku známom ako PostScript. Jednou z veľkých výhod TrueType na Type 1 sa ponúka na vývojárske zdroje väčšiu kontrolu nad displejom alebo tlačiarňou do menších veľkostiach, sú listy, ktoré sa čítajú oveľa lepšie. Môžu byť použité na akejkoľvek tlačiarne alebo iného výstupného zariadenia kompatibilné s Windows. Jedná sa o štandardný formát v download webové fonty sú http://fonty.gifmania.sk/. Jedná sa o štandard pre použitie v počítačoch s operačnými systémami Windows. To je veľmi bežné jeho použitie v domácich i profesionálnych prostrediach, ktoré vyžadujú výnimočnú kvalitu tlače. Formát súboru má príponu .ttf
  2. 2. PostScript (Type 1) PostScript je prvý súborový formát pre fonty. Vytvoril Adobe predovšetkým pre tlačiarne. Je to ” jazyk pre popis stránky ” (PDL Page Description Language), ktorý sa používa v mnohých starších tlačiarní. To začalo vyvíjať v roku 1976 a potom sa presťahoval do Xeroxu s PARC. Jeho developerom je John Warnock, ktorý používa, že rozvoj založiť Adobe v roku 1982. Jedná sa o pôvodný formát týchto súborov a dnes sa stále používa. PostScript sa líšil od ostatných základných formátov tlačiarne, ktoré používajú plné programovací jazyk na opis tlačovej obraz. Súbor môže byť poslaný na laserovej tlačiarni alebo iné vysoko kvalitné výstupné zariadenie. Pre súbory písiem má 300 DPI, bodov na palec. Tento formát sa zvyčajne nachádza na stiahnutie stránky, je to viac profesionálny formát, ale stále používa. PostScript fonty sú hladšie, detailné, vysoko kvalitné písmená, ale sú ťažšie súbory. Jeho použitie je obmedzené na formáty pre tlač, a to najmä pre profesionálne kvality tlače kníh, plagátov a časopisov. Operačné systémy Windows podporujú tento formát bez problémov, ale ich hmotnosť činí neodporúča používať. Formát súboru má príponu .ps Tento príklad je prevzatý z Wikipédie o tom, ako sa kód uvedený v tomto jazyku. http://sk.wikipedia.org/wiki/PostScript
  3. 3. OpenType (OTF) OpenType bol vytvorený spoločnosťou Microsoft a Adobe bude ďalším krokom v Apple TrueType a PostScript formáte Adobe. Microsoft chce mať svoj vlastný formát a pokúsil sa o písma moderné technológie, ”GX Kníhtlač”, ale to nefungovalo a rozvíjať TrueType Otvoriť v roku 1994. Založený technológie Adobe prispievať k rozvoju formáte Type 1. Väzba oboch viedlo k OpenType. Adobe a Microsoft pokračoval rozvoj a podporu pre formát OpenType, aby sa stal univerzálny otvorený štandardný formát pre všetky počítače. Prijal Úrad medzinárodných štandardov (International Organization for Standardization, ISO) ako štandardný formát, ale nebola dokončená universalized, je to druhý formát najpoužívanejšie súčasných operačných systémov. Formát súboru má príponu .otf Formáty fontov pre operačné systémy Všetky formáty sú kompatibilné, aktuálne programy a operačné systémy Microsoft Windows podporovať všetky tri formáty. Počítače s operačným systémom Mac, ako je Mac OS X tiež podporuje tri formáty. Tento operačný systém je nainštalovaný v predvolenom nastavení programu Font Book pre správu týchto súborov. Operačné systémy založené na Linuxe tiež podporuje formáty písma, aj keď je systém pre správu súborov sa líšia.

×