O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"

85.161 visualizações

Publicada em

Підготувала учениця 7 класу Андросова Аріна

Publicada em: Educação
 • Entre para ver os comentários

Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"

 1. 1. Хімічні явища в побуті Підготувала Учениця 7-го класу ГНТН М.Кіровоград Андросової Аріни
 2. 2. Хімічні явища, або хімічні реакції, на відміну від фізичних, супроводжуються руйнуванням одних речовин і утворенням інших. Хімічні явища виникають, коли атоми та молекули з’єднуються, утворюючи нові речовини. Що таке хімічні явища або реакції
 3. 3. Навколишній світ, при всьому його багатстві і різноманітті, живе за законами, які досить легко пояснити за допомогою таких наук, як фізика і хімія. І навіть в основі життєдіяльності такого складного організму, як людина, лежить не що інше, як. хімічні явища і процеси
 4. 4. Про те, чи відбуваються хімічні і фізичні явища, ми можемо судити за деякими ознаками і змінам, які спостерігаються у того чи іншого тіла або речовини. Так, більшість хімічних реакцій супроводжується наступними «розпізнавальними знаками»:  в результаті або при протіканні такий випадає осад;  відбувається зміна кольору речовини;  може виділятися газ , наприклад, чадний при горінні;  відбувається поглинання або, навпаки, виділення теплоти;  можливо випромінювання світла.
 5. 5. хімічні явища ми побачимо, якщо опустимо в окріп пакетик з чайною заваркою. Вода в стакані або іншій посудині забарвиться в червоно-коричневий колір. Відбудеться хімічна реакція: під впливом тепла чаїнки почнуть запарюватися, виділяючи колірні пігменти і смакові властивості, притаманні цій рослині. У нас вийде нова речовина – напій із специфічними, властивими тільки йому якісними характеристиками. Якщо туди ж додамо кілька ложок цукру, він розчиниться (фізична реакція), а чай стане солодким (реакція хімічна). Таким чином, фізичні та хімічні явища часто пов’язані і взаємозалежні. Наприклад ..
 6. 6.  Хімічні явища відбуваються в природі щомиті, постійно. Наприклад, під дією повітря на залізному цвяху утворюється іржа. Поява іржі – це результат небажаного хімічного явища корозії металів. Ця речовина утворюється при сполученні молекул заліза і повітря (кисню). Щоб запобігти цьому шкідливому хімічному явищу, металеві вироби фарбують.
 7. 7. Восени листя змінює своє забарвлення на жовте й червоне тому, що зелений пігмент, хлорофіл, частково руйнується, а в листі утворюються інші речовини, наприклад, жовтогарячий каротин. Жовте листя падає на землю, підкоряючись фізичним законам, а потім гниє й перетворюється на речовини, що утворюють ґрунт.
 8. 8.  Першою хімічною реакцією, яку люди почали свідомо здійснювати, була реакція горіння. Вона супроводжується виділенням світла і тепла. З давніх-давен люди навчилися видобувати метал, виготовляти фарби, скло, уповільнювати за допомогою солі та оцту реакції, що призводять до псування м’яса, риби.
 9. 9. В організм людини надходять кисень і речовини, одержані з їжі. Молекули білків, жирів, вуглеводів, що входять до складу продуктів харчування, руйнуються, а натомість утворюються нові молекули, з яких будується тіло людини, – це обмін речовин.
 10. 10. Щоб хімічні явища спостерігалися, тобто реакції відбувалися, необхідні деякі умови:  реагують речовини повинні стикатися, бути один з одним в контакті (тобто ту ж заварку потрібно насипати в кухоль з окропом);  речовини краще подрібнювати, тоді реакція буде протікати швидше, швидше настане взаємодія (цукор-пісок швидше розчиниться, розтане в гарячій воді, ніж кусковий);  щоб багато реакції могли статися, потрібно змінити температурний режим реагують компонентів, охолоджуючи або нагріваючи їх до деякої температури.  Поспостерігати за хімічним явищем  можна дослідним шляхом. А ось описати  його на папері можна за допомогою  хімічного рівняння (рівняння хімічної реакції).
 11. 11. Учені вивчають хімічні явища в спеціально обладнаних приміщеннях – хімічних лабораторіях. Дослідникам важливо знати, як відбуватиметься хімічне явище, як прискорити бажанні та сповільнити небажанні хімічні реакції, що потрібно для одержання нових речовин з наперед заданими властивостями. Завдяки тривалій копіткій праці вчені навчилися багатьма хімічними явищами.
 12. 12. Хімічні явища в побуті До них відносяться ті, що можна спостерігати в повсякденному житті сучасної людини. Деякі з них зовсім прості і очевидні, будь-хто може спостерігати їх на своїй кухні: наприклад, заварювання чаю. Нагріті окропом чаїнки змінюють свої властивості, в результаті змінюється і склад води: вона набуває інший колір, смак і властивості. Тобто виходить речовина.
 13. 13. А без іншого хімічного явища не було б смачних маминих пирогів і булочок: мова про гасіння соди оцтом.
 14. 14. Висновок … Список побутових хімічних явищ не менш вражаючий, ніж список таких явищ в природі. Завдяки ним у нас є дороги (виготовлення асфальту — це хімічні явище), будинки (випал цегли), красиві тканини для одягу (фарбування). Якщо задуматися про це, стає чітко зрозуміло, наскільки багатогранна і цікава наука хімія. І скільки користі можна витягти з розуміння її законів.
 15. 15. Кінець

×