O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Kocluk modeli nedir?

2.027 visualizações

Publicada em

Dördüncü Boyut Akademi olarak...
Bu sunumda, ‘koçluk modeli’nin ne olduğunu ve ne işe yaradığını sizin için derledik.
İlerleyen slaytlarımızda, sizlere dünyada ve ülkemizde kullanılan bazı koçluk modellerini de aktaracağız.
Amacımız, profesyonel olarak koçluk yapan veya koçluğu merak eden herkese bu sistemik yaklaşımları tanıtmak ve bu vesileyle mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak.

Her türlü soru ve öneriniz için bizimle iletişime geçmenizden mutlu oluruz.

“4 Boyutlu Koçluk” yaklaşımıyla,
kendinize ve takımlarınıza hedefler belirlemek isterseniz, tanışalım!

bilgi@4bakademi.com

www.4bakademi.com

Publicada em: Notícias e política
 • ⇒⇒⇒WRITE-MY-PAPER.net ⇐⇐⇐ I love this site. It always finds me the best tutors in accordance with my needs. I have been using it since last year. The prices are not expensive compared to other sites. I am glad I discored this site:)
     Responder 
  Tem certeza que deseja  Sim  Não
  Insira sua mensagem aqui

Kocluk modeli nedir?

 1. 1. DÖRDÜNCÜ BOYUT AKADEMİ Koçluk modelleri... Giriş Hazırlayan: Çağlar Çabuk
 2. 2. KOÇLUK MODELİ nedir?
 3. 3. Koçluk sürecinde bir plana göre izlenen yola ya da metoda “koçluk modeli” denir.
 4. 4. ‘Koçluk Modeli’ NEYE... YARAR? Koçluk modeli, koçluk sürecini soyut ve kavramsal olarak tanımlamaya yardım eder. Koçluk modeli, koçluk sürecini soyut ve kavramsal olarak tanımlamaya yardım eder.
 5. 5. Koçlukta, bir model kullanmanın avantajları nelerdir? kontrol , süreci Koçun sına ve a da tutm ta altın nın odak danışa ım eder. ına yard kalmas
 6. 6. Koçlukta, bir model kullanmanın avantajları nelerdir? ımı, llan li li ku erim ode in v uk m recin l Koç k sü ızda oçlu lenen h ğlar. k bek sini sa ve me lerle i
 7. 7. ‘Koçluk Modeli’ NE... DEĞİLDİR? Koçluk modeli, koçluk sürecini soyut ve kavramsal olarak tanımlamaya yardım eder. “Koçluk Aracı”, koçlukta bir bilgiyi ya da bir duyguyu ortaya çıkarabilmek için kullanılan, yazılı/sözlü malzemeler veya materyallerdir. Koçluk Modeli, ‘koçluk aracı’ demek değildir!
 8. 8. ‘Koçluk Modeli’ NE... DEĞİLDİR? Koçluk modeli, koçluk sürecini soyut ve kavramsal olarak tanımlamaya yardım eder. “Güçlü Sorular”, danışanın kişisel farkındalıklarını, kendisi ve hayatla olan Koçluk modeli, ilişkisini anlamasına yardımcı ‘güçlü sorular’ olur. Düşündürücü, farkındalık demek değildir! yaratan, koç tarafından spontan sorulan sorulardır.
 9. 9. ‘Koçluk Modeli’ NE... DEĞİLDİR? Koçluk modeli, koçluk sürecini soyut ve kavramsal olarak tanımlamaya yardım eder. “Koçluk becerileri”, koçluk modeli çerçevesinde, koçluk araçlarını kullanarak; uyumlanma, etkili iletişim, soru sorma, analiz ve sentez, hedef belirleme, strateji ve aksiyon planlama, zaman ve stres yönetimi vb. konuların uygun araçlarla uygulanmasıdır. Koçluk modeli, ‘koçluk becerileri’ demek değildir.
 10. 10. ‘Koçluk Modeli’ NE... DEĞİLDİR? Koçluk modeli, koçluk sürecini soyut ve kavramsal olarak tanımlamaya yardım eder. “Koçluk Metodolojisi”, koçluk modelinin somut bir olaya uygulanması sırasındaki yine somut bir plan ve sıralamayı oluşturur. Koçluk modeli, ‘metodoloji’ demek değildir.
 11. 11. Dördüncü Boyut Akademi olarak... • Bu sunumda, ‘koçluk modeli’nin ne olduğunu ve ne işe yaradığını sizin için derledik. • İlerleyen slaytlarımızda, sizlere dünyada ve ülkemizde kullanılan bazı koçluk modellerini de aktaracağız. • Amacımız, profesyonel olarak koçluk yapan veya koçluğu merak eden herkese bu sistemik yaklaşımları tanıtmak ve bu vesileyle mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak.
 12. 12. Tanışalım • Her türlü soru ve öneriniz için bizimle iletişime geçmenizden mutlu oluruz. “4 Boyutlu Koçluk” yaklaşımıyla, kendinize ve takımlarınıza hedefler belirlemek isterseniz, tanışalım! bilgi@4bakademi.com www.4bakademi.com

×