Anúncio

Specjalista ds. ePR. Codzienne zmagania z rzeczywistością w agencji – obowiązki, praca, klienci, media.

CEO em Grupa Adweb
27 de Mar de 2013
Anúncio

Mais conteúdo relacionado

Similar a Specjalista ds. ePR. Codzienne zmagania z rzeczywistością w agencji – obowiązki, praca, klienci, media.(20)

Anúncio

Mais de Bartłomiej Juszczyk(20)

Specjalista ds. ePR. Codzienne zmagania z rzeczywistością w agencji – obowiązki, praca, klienci, media.

 1. Specjalista ds. ePR Codzienne zmagania z rzeczywistością w agencji – obowiązki, praca, klienci, media.
 2. O nas – parę słów o korzeniach i możliwościach Agencja Marketingu Zintegrowanego Grupa Adweb zajmuje się kompleksową obsługą marek z zakresu marketingu, reklamy i public relations w Internecie i poza nim. Od 2004 roku podbijamy świat nowych technologii czyniąc go poddanym swoim klientom. Stojąc na straży jakości, podążając kreatywnie za wizjami i marzeniami, dopieszcza każdy szczegół wedle życzeo klienta. Zaufali nam m.in. BZWBK, ING, Igloo, Interia.pl, Infor.pl, Black Red White, Hochtief, Komandor, Ericpol, Eden, WinRAR, Bio-Active, Ostrovia, Kredyt Inkaso, Skarbiec Mennicy Polskiej, Kodak.
 3. O nas – parę słów o korzeniach i możliwościach Grupę Adweb tworzą cztery wzajemnie uzupełniające się marki: - Agencja Interaktywna Adweb - specjalizujące się w SEO i SEM – Adseo - zajmujące się domenami i hostingiem 2BE.PL - oraz Agencja Public Relations VanguardPR.
 4. VanguardPR Jako samodzielna agencja powstaliśmy na początku 2009 roku. Korzystając z doświadczeń agencji Adweb przejęliśmy działania e-PR dodając do nich eventy oraz tradycyjne działania komunikacyjne. Naszym celem jest wyłącznie skuteczność i widoczny namacalnie efekt.
 5. USTA-USTA to nowatorskie narzędzie marketingu szeptanego agencji VanguardPR. W jego ramach skupione jest ponad dwa tysiące osób, spośród których wybiera się tak zwanych Agentów – czyli potencjalnych ambasadorów marki oraz liderów opinii. Bazując na bezpośrednich doświadczeniach z produktem, wyrabiają oni sobie obiektywną, niezależną opinię, a następnie dzielą się nią z pozostałymi użytkownikami Internetu.
 6. Cel pracy PR-owca Budowanie pozytywnego wizerunku firmy, produktu lub marki. Zyskanie rozgłosu – publicity. Poprzez: -Tworzenie relacji z mediami. -Sprawne docieranie do grup docelowych wykorzystując przy tym szczególnie potencjał targetu taktycznego. -Bycie ekspertem w swojej dziedzinie. -Codzienną kreatywnośd, ciągłe myślenie o nowych działaniach, lepszych rozwiązaniach. PR- owiec zawsze musi byd bardziej kreatywnym, bardziej komunikatywnym i dużo szybszym niż jego konkurenci. Świat zmienia się codziennie dając tym samym
 7. Cel pracy PR-owca Wachlarz czynności wykonywanych przez PR-owca jest naprawdę szeroki i nieprzewidywalny! Nie sposób wymienid wąskie, specjalistyczne umiejętności czy zdefiniowad niezbędną w tej pracy wiedzę. Niemniej jednak specjalista ds. PR w Internecie powinien byd dobrym obserwatorem zjawisk społecznych, posiadad podstawy wiedzy z psychologii, kulturoznawstwa i socjologii.
 8. Cel pracy PR-owca Najważniejsza jest postawa i indywidualne podejście do każdej kampanii, każdego klienta, każdej oferty. Ważną cechą jest też integralność. Czyli nic innego niż zgodność słów, czynów i wewnętrznych przekonań. Specjalista ds. PR musi wierzyć w to, co komunikuje, musi trzymać się prawdy, a swoim działaniem nie może robić krzywdy innym firmom czy osobom. PR-owiec musi wierzyć w to, co mówi.
 9. Co w pracy Specjalisty ds. PR zmienił Internet? • Szybkość reakcji • Żywotność przekazu • Kanał komunikacji – marka-konsument • Feedback od odbiorcy • Kody komunikacji
 10. PR – owca portret własny Cechy pożądane do pracy w agencji: -Kreatywność(!!!!!). -Umiejętność sprawnego i szybkiego redagowania notek prasowych, pisania artykułów oraz innych komunikatów. -Komunikatywność. -Otwarty umysł. -Wiedza ogólna oraz specjalistyczna. -Empatia. -Pewność siebie. -Posługiwanie się piękną i poprawną polszczyzną. -Zdolność zjednywania sobie ludzi. -Dostępność. -Treściwa gadatliwość. -Znajomość rynku mass mediów oraz środowiska internetowego.
 11. Jak rozpocząć karierę w branży interaktywnej? Sprecyzuj cel Już na studiach określ, gdzie chciałbyś pracować w przyszłości, z jaką branżą chciałbyś związać swoją karierę zawodową. Pomyśl jakie umiejętności musisz zdobyć, by osiągnąć owy cel. Zdobywaj kompetencje.
 12. Bądź aktywny Udzielaj się w czasie studiów, działaj w organizacjach studenckich. Działaj w kołach naukowych, pracuj w gazecie studenckiej, realizuj swoje pomysły w stowarzyszeniach studenckich etc. Samorząd Studencki - Umiejętność pracy w zespole - Umiejętność działania w warunkach stresu - Szybkości w podejmowaniu decyzji - Planowanie strategiczne - Zdolność oraz szybkość w podejmowaniu decyzji - Umiejętność organizacji pracy własnej i zarządzania sobą w czasie
 13. Bądź aktywny!!! Rozwijaj swoje pasje Pisz blog Twórz portfolio swoich prac
 14. Wybierz dobre praktyki/staż Tutor/ opiekun Weryfikacja błędów. Praca z profesjonalistami . Możliwość pracy w zespole. Praca w autentycznych warunkach przy faktycznych przypadkach.
 15. Początki, czyli jak zacząć przygodę z ePR W pracy PR-owca liczy się przede wszystkim doświadczenie. Uczestniczenie w kampaniach od początku do końca i uczenie się na własnych przypadkach daje niesamowitą sprawność w późniejszym posługiwaniu się nabytą wiedzą. Teoria sprawdza się praktycznie tylko w książkach, w codziennej pracy w agencji występuje szereg zupełnie niezwykłych i często trudnych zdarzeń wymagających szybkich decyzji, stalowych nerwów i jasności umysłu.
 16. Czym zajmuje się specjalista ds. ePR? Narzędzia ePR: 1. media relations 2. social media marketing 3. buzz marketing 4. Współpraca z blogosferą 5. Konkursy 6. SEO/SEM
 17. Media Relations Kontakty z mediami, które są fundamentem tradycyjnego Public Relations, zyskały dzięki Internetowi zupełnie nową dynamikę. Ważnym narzędziem jest wirtualne biuro prasowe, tworzone przez wyspecjalizowane agencje PR lub samych klientów na swoich stronach internetowych. Umieszczane tam komunikaty gotowe są do druku i ściągnąd je może każdy dziennikarz. Takie rozwiązanie zaoszczędza cenny czas obu stronom.
 18. Social Media Marketing Portale społecznościowe bardzo szybko podbiły serca internautów i wydaje się, że póki co miłośd ta nie wygasa. PR z wykorzystaniem mediów społecznościowych polega na tworzeniu profilu firmy i przekazywaniu zainteresowanym osobom wiadomości o działalności, promocjach i nowościach za pomocą tego kanału informacji.
 19. Marketing wirusowy Polega na stworzeniu komunikatu, który użytkownicy Internetu będą sobie przekazywad za pomocą poczty elektronicznej lub komunikatorów. Może byd to filmik, zdjęcie, tekst – ważne, aby był ciekawy lub zabawny. Treści tego rodzaju rozprzestrzeniają się w sieci bardzo szybko, jak wirus, od którego pochodzi nazwa jej PR-owej techniki.
 20. Social Media Marketing Community marketing - korzystamy z autorskiego narzędzia, jakim są Usta-Usta, które gromadzi 2 000 najbardziej aktywnych użytkowników for internetowych. Nazywamy ich Agentami. Wszyscy oni, po wstępnej selekcji, otrzymują informacje o produktach. Przystępując do zaproponowanej przez nas akcji stają się niejako ewangelistami marki, publikują swoje opinie o produktach, angażują się w liczne rozmowy, komentują artykuły etc.
 21. Współpraca z blogosferą Swoboda słowa w Internecie jest niezwykle ważna. Blogerzy cenią sobie swoją pracę, mogą świetnie promowad firmę lub przeciwnie, szkodzid jej wizerunkowi. Warto zatem mied wśród nich ambasadorów marki.
 22. Złote zasady 1. Bądź kreatywny!!! 2. Zachęcaj do udziału, angażuj. 3. Twórz jasny i czytelny przekaz. 4. Rozmawiaj i dyskutuj, proś o opinie. 5. Bądź elastyczny, szybko reaguj na nowości.
 23. Praca w agencji PR – praca marzeń Jeśli poszukujesz pracy, która ma wielkie szanse by stać się Twoją pasją, musisz wiedzieć, że: - Nie zatrudnimy pracowników, lecz współtwórców wirtualnej społeczności. - Poszukujemy osób, które wiedzą, że Internet to siła i przyszłość. Ludzi chcących wykorzystać komercyjne możliwości Sieci i znaleźć nowe. - Nie jesteśmy zachłanni. Inwestujemy w siebie, dajemy możliwość rozwoju – szkoleń, awansu, autonomii działania. - Niektórzy mówią, że w Krakowie życie płynie wolniej – nie wierzcie im – nie u nas.
 24. Kogo szukamy Stale poszukujemy pozytywnych, oryginalnych i uzdolnionych osób, dla których praca nie oznacza tylko szablonowego odbębnienia ośmiu godzin pracy. Lubimy to, co robimy i jesteśmy w tym najlepsi, bez dwóch zdań. Stawiamy na świeże pomysły, które aż proszą się o realizację. Jeśli uważasz się za kogoś takiego, jesteś studentem/absolwentem, i czekasz, żeby pokazać światu na co Cię stać – nie zastanawiaj się tylko działaj! Zapoznaj się ze stanowiskami, jakie oferujemy, wybierz to, co jest Ci najbliższe z zawodowego punktu widzenia i wyślij nam swoje CV oraz faktyczny LM.
 25. Znajdziesz nas na… Blogu firmowym Grupy Adweb - Adnews.pl Dołączcie do naszego grona znajomych na Facebook.com Podążajcie za nami na Blip.pl
Anúncio