SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 12
Ашық сабақ
Тақырыбы:
«Қарапайым тригонометриялық
теңдеулерге
есептер шығару».
Сыныбы: 10-А
Пәні: алгебра
Сабақтың мақсаты :
 Білімділік : Қарапайым тригонометриялық
теңдеулерді шешу тақырыбы бойынша алған
білімді жалпылау және жүйелеу . Қарапайым
тригонометриялық теңдеулер формулаларын есеп
шығаруда қолдану мдағдыларын жетілдіру.
 Дамытушылық :
 Оқушының ақыл-ойын, ұжымдық ой еңбегі
мәдениетін, танымдық және шығармашылық
белсенділігін, есте сақтау қабілетін дамыту,
математикалық сауаттылығын арттыру.
 Тәрбиелік : Жауапкершілікке, өз бетімен жұмыс
істеуге тәрбиелеу, пәнге деген қызығушылығын
арттыру.
Сабақтың ұраны :
Мен естимін
- мен ұмытамын
Мен көремін
– мен есте сақтаймын
Мен есеп
шығарамын – мен түсінемін
Ұйымдастыру кезеңі
Білімді мыңды жығады,
білімсіз бірді жығады-
математикалық
диктант
Сабақты
қорытындылау,
бағалау. Ұйге
тапсырма.
Күш білімде, білім
кітапта. Кітаппен
жұмыс
Білегіңе, сенбе,
біліміңе сен-
деңгейлік
тапсырмалар
Ғылым теңіз; білім
қайық-деп
«жумылдыру сәті»
(сұрақ- жауап)
Ұй тапсырмасын
тексеру
І Ұйымдастыру кезеңі
А) Оқушыларды түгендеу
Ә) Оқушылардың сабаққа
әзірлігін бақылау
Б) Оқушылар назарын сабаққа
аудару
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ Жұмылдыру сәті ( сұрақ – жауап әдісі)
1. Тригонометриялық теңдеу дегеніміз не ?
2. Қарапайым тригонометриялық теңдеу дегеніміз не ?
3. Тригонометриялық теңдеуді қалай шешеміз?
4. Тригонометриялық теңдеуді шешудің қандай әдістері бар ?
5. Sinx = a теңдеуі шешімінің жалпы түріе жаз. Х = ( - 1 ) * arcsin
a +𝜋n,n€z
6. Cos x = a теңдеуі шешімінің жалпы түрін жаз х = arccos a + 2
𝜋n, n€z
7. t g x = a теңдеуі шешімінің жалпы түрін жаз х=arctg a + πn; n€z
8. Ct g x = a теңдеуі шешемінің жалпы түрін жаз x = arcctga + πn
, n€z
9. Теңдеулердің дербес шешімдерін жазып, көрсетейік.
ІV. Формуларды пайдаланып есептер
шығару
№ 1. a) cos x=
√2
2
ә) cos x=
√3
2
б) cos x=-1
№ 2 а) 2 cos x +√3=0 ә) 2 cos x-1=0 б)tg x=1 в) tg x+√3=0
№ 3 а) 2 cos (
х
2
-
𝜋
6
)=√3
ә) sin (
𝑥
2
−
𝜋
6
)+ 1=0
V. Кітаппен жұмыс.
№ 87, № 88
VI. Математикалық диктант.
1. sin x, cos x, tg x, ctg x қарыпайым-------------------
------- теңдеу.
2. Аргументтіқ мәндерін табу-----------------------
теңдеуді шешу.
3. х=(-1)n arcsin a+ πn, n€z формула -------------------
----теңдеуі шешімінің жалпы түрі.
4. Тригонометриялық теңдеудің бір түбірі бар
болса, онда оның------------------------------ түбірлері
болады.
5. ctg x= a теңдеунің жалпы турі------------------------
------
6. Тригонометриялық теңдеулердің дербес
шешімдері «0» «-1» « » тең болғанда қаралады.
VII. Сабақты қортындылау, бағалау
Рейтинг әдесі бойынша ұпай беріледі.
Әр оқушы өзін бағалайды
VIII. Үйге тапсырма.
 & 7 оқу № 87 ә,б,в № 88 ә,б,в

Mais conteúdo relacionado

Mais procurados

101 4-yeleh huuli
101 4-yeleh huuli101 4-yeleh huuli
101 4-yeleh huuliXaz Bit
 
"Раціональні числа"
"Раціональні числа""Раціональні числа"
"Раціональні числа"vita345
 
Ган туйвангийн илчийн боловсруулалтын горимыг оновчлох нь
Ган туйвангийн илчийн боловсруулалтын горимыг оновчлох ньГан туйвангийн илчийн боловсруулалтын горимыг оновчлох нь
Ган туйвангийн илчийн боловсруулалтын горимыг оновчлох ньAnkhbileg Luvsan
 
800.mn - 2008 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed
800.mn - 2008 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed800.mn - 2008 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed
800.mn - 2008 Математик ЭЕШ by byambaa avirmedБямбаа Авирмэд
 
Математика. 5 клас. Рівняння
Математика. 5 клас. РівнянняМатематика. 5 клас. Рівняння
Математика. 5 клас. РівнянняHannaKuziy
 
11 r angi konus2
11 r angi konus211 r angi konus2
11 r angi konus2shand1_zoko
 
презентац¦я до уроку 8
презентац¦я до уроку 8презентац¦я до уроку 8
презентац¦я до уроку 8burev2
 
Soko 3-r hicheel
Soko 3-r hicheelSoko 3-r hicheel
Soko 3-r hicheelSoko_92
 
Mathematics Mid Year Form 4 Paper 2 2010
Mathematics Mid Year Form 4 Paper 2 2010Mathematics Mid Year Form 4 Paper 2 2010
Mathematics Mid Year Form 4 Paper 2 2010sue sha
 
800.mn - 2007 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed
800.mn - 2007 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed800.mn - 2007 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed
800.mn - 2007 Математик ЭЕШ by byambaa avirmedБямбаа Авирмэд
 
өнцөг түүний төрөл
өнцөг түүний төрөлөнцөг түүний төрөл
өнцөг түүний төрөлBayarmaa Ukhna
 
Matematik kertas-1-2-ppt-tingkatan-3-perak-2010
Matematik kertas-1-2-ppt-tingkatan-3-perak-2010Matematik kertas-1-2-ppt-tingkatan-3-perak-2010
Matematik kertas-1-2-ppt-tingkatan-3-perak-2010noorulshuhadah
 
тэгш өнцөгт гурвалж
тэгш өнцөгт гурвалжтэгш өнцөгт гурвалж
тэгш өнцөгт гурвалжDavaasambuu Bolormaa
 
Gurvaljni angilal
Gurvaljni angilalGurvaljni angilal
Gurvaljni angilalMunguuzb
 

Mais procurados (20)

101 4-yeleh huuli
101 4-yeleh huuli101 4-yeleh huuli
101 4-yeleh huuli
 
"Раціональні числа"
"Раціональні числа""Раціональні числа"
"Раціональні числа"
 
Ган туйвангийн илчийн боловсруулалтын горимыг оновчлох нь
Ган туйвангийн илчийн боловсруулалтын горимыг оновчлох ньГан туйвангийн илчийн боловсруулалтын горимыг оновчлох нь
Ган туйвангийн илчийн боловсруулалтын горимыг оновчлох нь
 
800.mn - 2008 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed
800.mn - 2008 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed800.mn - 2008 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed
800.mn - 2008 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed
 
Математика. 5 клас. Рівняння
Математика. 5 клас. РівнянняМатематика. 5 клас. Рівняння
Математика. 5 клас. Рівняння
 
11 r angi konus2
11 r angi konus211 r angi konus2
11 r angi konus2
 
химийн тэмдэг
химийн тэмдэгхимийн тэмдэг
химийн тэмдэг
 
презентац¦я до уроку 8
презентац¦я до уроку 8презентац¦я до уроку 8
презентац¦я до уроку 8
 
800.mn 2014 mathematics b by byambaa avirmed
800.mn   2014 mathematics b by byambaa avirmed800.mn   2014 mathematics b by byambaa avirmed
800.mn 2014 mathematics b by byambaa avirmed
 
Soko 3-r hicheel
Soko 3-r hicheelSoko 3-r hicheel
Soko 3-r hicheel
 
Mathematics Mid Year Form 4 Paper 2 2010
Mathematics Mid Year Form 4 Paper 2 2010Mathematics Mid Year Form 4 Paper 2 2010
Mathematics Mid Year Form 4 Paper 2 2010
 
Hicheel
HicheelHicheel
Hicheel
 
800.mn - 2007 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed
800.mn - 2007 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed800.mn - 2007 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed
800.mn - 2007 Математик ЭЕШ by byambaa avirmed
 
Butarxai
ButarxaiButarxai
Butarxai
 
800.mn 2014 mathematics c by byambaa avirmed
800.mn   2014 mathematics c by byambaa avirmed800.mn   2014 mathematics c by byambaa avirmed
800.mn 2014 mathematics c by byambaa avirmed
 
өнцөг түүний төрөл
өнцөг түүний төрөлөнцөг түүний төрөл
өнцөг түүний төрөл
 
Matematik kertas-1-2-ppt-tingkatan-3-perak-2010
Matematik kertas-1-2-ppt-tingkatan-3-perak-2010Matematik kertas-1-2-ppt-tingkatan-3-perak-2010
Matematik kertas-1-2-ppt-tingkatan-3-perak-2010
 
тэгш өнцөгт гурвалж
тэгш өнцөгт гурвалжтэгш өнцөгт гурвалж
тэгш өнцөгт гурвалж
 
Gurvaljni angilal
Gurvaljni angilalGurvaljni angilal
Gurvaljni angilal
 
Цилиндр
ЦилиндрЦилиндр
Цилиндр
 

Destaque

9 сынып алгебра
9 сынып алгебра9 сынып алгебра
9 сынып алгебраadok8787
 
ҰБТ қиын есептерді шығару жолдары
ҰБТ қиын есептерді шығару жолдарыҰБТ қиын есептерді шығару жолдары
ҰБТ қиын есептерді шығару жолдарыАйбек Қуандықұлы
 
11 геометрия, пирамида
11 геометрия, пирамида11 геометрия, пирамида
11 геометрия, пирамидаtalgatjez
 
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласыАрифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласыАйбек Қуандықұлы
 
жазықтықтағы фигураларды түрлендіру қозғалыс
жазықтықтағы фигураларды түрлендіру қозғалысжазықтықтағы фигураларды түрлендіру қозғалыс
жазықтықтағы фигураларды түрлендіру қозғалысАйбек Қуандықұлы
 
келтіру формулалары
келтіру формулаларыкелтіру формулалары
келтіру формулаларыdaniyar88
 
фигуралардың теңдігі
фигуралардың теңдігіфигуралардың теңдігі
фигуралардың теңдігіshymkentnurzhamal
 
10 геометрия, аксиомалар
10 геометрия, аксиомалар10 геометрия, аксиомалар
10 геометрия, аксиомаларtalgatjez
 
Логарифмдік теңдеу және оларды шешу
Логарифмдік теңдеу және оларды шешуЛогарифмдік теңдеу және оларды шешу
Логарифмдік теңдеу және оларды шешуBilim All
 
сабақ (3) үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңбер салу
сабақ (3) үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңбер салусабақ (3) үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңбер салу
сабақ (3) үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңбер салуtalgatjez
 

Destaque (14)

Тригонометрия
ТригонометрияТригонометрия
Тригонометрия
 
9 сынып алгебра
9 сынып алгебра9 сынып алгебра
9 сынып алгебра
 
ҰБТ қиын есептерді шығару жолдары
ҰБТ қиын есептерді шығару жолдарыҰБТ қиын есептерді шығару жолдары
ҰБТ қиын есептерді шығару жолдары
 
11 геометрия, пирамида
11 геометрия, пирамида11 геометрия, пирамида
11 геометрия, пирамида
 
триго
триготриго
триго
 
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласыАрифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы
 
Сиқырлы үшбұрыштар
Сиқырлы  үшбұрыштарСиқырлы  үшбұрыштар
Сиқырлы үшбұрыштар
 
жазықтықтағы фигураларды түрлендіру қозғалыс
жазықтықтағы фигураларды түрлендіру қозғалысжазықтықтағы фигураларды түрлендіру қозғалыс
жазықтықтағы фигураларды түрлендіру қозғалыс
 
8 саны мен цифры
8 саны мен цифры 8 саны мен цифры
8 саны мен цифры
 
келтіру формулалары
келтіру формулаларыкелтіру формулалары
келтіру формулалары
 
фигуралардың теңдігі
фигуралардың теңдігіфигуралардың теңдігі
фигуралардың теңдігі
 
10 геометрия, аксиомалар
10 геометрия, аксиомалар10 геометрия, аксиомалар
10 геометрия, аксиомалар
 
Логарифмдік теңдеу және оларды шешу
Логарифмдік теңдеу және оларды шешуЛогарифмдік теңдеу және оларды шешу
Логарифмдік теңдеу және оларды шешу
 
сабақ (3) үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңбер салу
сабақ (3) үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңбер салусабақ (3) үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңбер салу
сабақ (3) үшбұрышқа сырттай және іштей сызылған шеңбер салу
 

Semelhante a Қарапайым тригонометриялық теңдеулерге есептер шығару

Semelhante a Қарапайым тригонометриялық теңдеулерге есептер шығару (14)

369fg
369fg369fg
369fg
 
8 9маааапап
8 9маааапап8 9маааапап
8 9маааапап
 
көрсеткіштік теңдеулер
көрсеткіштік теңдеулеркөрсеткіштік теңдеулер
көрсеткіштік теңдеулер
 
233
233233
233
 
11 сынып иррационал теңдеулерді шешу тәсілдері
11 сынып иррационал  теңдеулерді  шешу тәсілдері11 сынып иррационал  теңдеулерді  шешу тәсілдері
11 сынып иррационал теңдеулерді шешу тәсілдері
 
4747ggf
4747ggf4747ggf
4747ggf
 
7896cv
7896cv7896cv
7896cv
 
5888
58885888
5888
 
8 саны және цифры
8 саны және цифры8 саны және цифры
8 саны және цифры
 
147ererererere
147ererererere147ererererere
147ererererere
 
Жай бөлшектерді көбейту
Жай бөлшектерді көбейтуЖай бөлшектерді көбейту
Жай бөлшектерді көбейту
 
4111fdddddd
4111fdddddd4111fdddddd
4111fdddddd
 
Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешу
Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешуБір айнымалысы бар теңсіздікті шешу
Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешу
 
879цйуцйуц
879цйуцйуц879цйуцйуц
879цйуцйуц
 

Mais de Айбек Қуандықұлы

Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...
Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...
Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...Айбек Қуандықұлы
 
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстар
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстарүшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстар
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстарАйбек Қуандықұлы
 
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметі
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметіЖүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметі
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметіАйбек Қуандықұлы
 
Электроника және импульсті техника
Электроника және импульсті техникаЭлектроника және импульсті техника
Электроника және импульсті техникаАйбек Қуандықұлы
 
"Мың бұралған бишілер» би байқауының сценарийі
"Мың бұралған бишілер»  би байқауының сценарийі"Мың бұралған бишілер»  би байқауының сценарийі
"Мың бұралған бишілер» би байқауының сценарийіАйбек Қуандықұлы
 
Бақытты отбасында--бақытты бала
Бақытты отбасында--бақытты балаБақытты отбасында--бақытты бала
Бақытты отбасында--бақытты балаАйбек Қуандықұлы
 
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұз
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұзЖыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұз
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұзАйбек Қуандықұлы
 
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу
Екі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлуЕкі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлу
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлуАйбек Қуандықұлы
 

Mais de Айбек Қуандықұлы (20)

Бұл – менің отбасым
Бұл – менің отбасымБұл – менің отбасым
Бұл – менің отбасым
 
Корей халық аспаптары
Корей халық аспаптарыКорей халық аспаптары
Корей халық аспаптары
 
Англия мен Франция
Англия мен ФранцияАнглия мен Франция
Англия мен Франция
 
Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...
Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...
Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...
 
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстар
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстарүшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстар
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстар
 
Италия мен Испания
Италия мен ИспанияИталия мен Испания
Италия мен Испания
 
Зейін
ЗейінЗейін
Зейін
 
табиғат тіршілік анасы
табиғат тіршілік анасытабиғат тіршілік анасы
табиғат тіршілік анасы
 
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметі
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметіЖүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметі
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметі
 
Ғажайыптар әлемі
Ғажайыптар әлеміҒажайыптар әлемі
Ғажайыптар әлемі
 
Open lesson everything is good in its season
Open lesson everything is good in its seasonOpen lesson everything is good in its season
Open lesson everything is good in its season
 
Weather “Seasons”.
Weather “Seasons”.Weather “Seasons”.
Weather “Seasons”.
 
Ғылыми жоба
Ғылыми жобаҒылыми жоба
Ғылыми жоба
 
Мың бұралған бишілер
Мың бұралған бишілерМың бұралған бишілер
Мың бұралған бишілер
 
Электроника және импульсті техника
Электроника және импульсті техникаЭлектроника және импульсті техника
Электроника және импульсті техника
 
"Мың бұралған бишілер» би байқауының сценарийі
"Мың бұралған бишілер»  би байқауының сценарийі"Мың бұралған бишілер»  би байқауының сценарийі
"Мың бұралған бишілер» би байқауының сценарийі
 
Бақытты отбасында--бақытты бала
Бақытты отбасында--бақытты балаБақытты отбасында--бақытты бала
Бақытты отбасында--бақытты бала
 
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұз
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұзЖыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұз
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұз
 
Тұмар түйіндер
 Тұмар түйіндер Тұмар түйіндер
Тұмар түйіндер
 
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу
Екі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлуЕкі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлу
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу
 

Қарапайым тригонометриялық теңдеулерге есептер шығару

  • 2. Сабақтың мақсаты :  Білімділік : Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу тақырыбы бойынша алған білімді жалпылау және жүйелеу . Қарапайым тригонометриялық теңдеулер формулаларын есеп шығаруда қолдану мдағдыларын жетілдіру.  Дамытушылық :  Оқушының ақыл-ойын, ұжымдық ой еңбегі мәдениетін, танымдық және шығармашылық белсенділігін, есте сақтау қабілетін дамыту, математикалық сауаттылығын арттыру.  Тәрбиелік : Жауапкершілікке, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
  • 3. Сабақтың ұраны : Мен естимін - мен ұмытамын Мен көремін – мен есте сақтаймын Мен есеп шығарамын – мен түсінемін
  • 4. Ұйымдастыру кезеңі Білімді мыңды жығады, білімсіз бірді жығады- математикалық диктант Сабақты қорытындылау, бағалау. Ұйге тапсырма. Күш білімде, білім кітапта. Кітаппен жұмыс Білегіңе, сенбе, біліміңе сен- деңгейлік тапсырмалар Ғылым теңіз; білім қайық-деп «жумылдыру сәті» (сұрақ- жауап) Ұй тапсырмасын тексеру
  • 5. І Ұйымдастыру кезеңі А) Оқушыларды түгендеу Ә) Оқушылардың сабаққа әзірлігін бақылау Б) Оқушылар назарын сабаққа аудару
  • 7. ІІІ Жұмылдыру сәті ( сұрақ – жауап әдісі) 1. Тригонометриялық теңдеу дегеніміз не ? 2. Қарапайым тригонометриялық теңдеу дегеніміз не ? 3. Тригонометриялық теңдеуді қалай шешеміз? 4. Тригонометриялық теңдеуді шешудің қандай әдістері бар ? 5. Sinx = a теңдеуі шешімінің жалпы түріе жаз. Х = ( - 1 ) * arcsin a +𝜋n,n€z 6. Cos x = a теңдеуі шешімінің жалпы түрін жаз х = arccos a + 2 𝜋n, n€z 7. t g x = a теңдеуі шешімінің жалпы түрін жаз х=arctg a + πn; n€z 8. Ct g x = a теңдеуі шешемінің жалпы түрін жаз x = arcctga + πn , n€z 9. Теңдеулердің дербес шешімдерін жазып, көрсетейік.
  • 8. ІV. Формуларды пайдаланып есептер шығару № 1. a) cos x= √2 2 ә) cos x= √3 2 б) cos x=-1 № 2 а) 2 cos x +√3=0 ә) 2 cos x-1=0 б)tg x=1 в) tg x+√3=0 № 3 а) 2 cos ( х 2 - 𝜋 6 )=√3 ә) sin ( 𝑥 2 − 𝜋 6 )+ 1=0
  • 10. VI. Математикалық диктант. 1. sin x, cos x, tg x, ctg x қарыпайым------------------- ------- теңдеу. 2. Аргументтіқ мәндерін табу----------------------- теңдеуді шешу. 3. х=(-1)n arcsin a+ πn, n€z формула ------------------- ----теңдеуі шешімінің жалпы түрі. 4. Тригонометриялық теңдеудің бір түбірі бар болса, онда оның------------------------------ түбірлері болады. 5. ctg x= a теңдеунің жалпы турі------------------------ ------ 6. Тригонометриялық теңдеулердің дербес шешімдері «0» «-1» « » тең болғанда қаралады.
  • 11. VII. Сабақты қортындылау, бағалау Рейтинг әдесі бойынша ұпай беріледі. Әр оқушы өзін бағалайды
  • 12. VIII. Үйге тапсырма.  & 7 оқу № 87 ә,б,в № 88 ә,б,в