2. Підготувала:
учитель математики,
спеціаліст вищої категорії
Хижинецької СЗШ І – ІІІ ступенів
Вінницького району
Вінницької області
Холопкіна Катерина Валентинівна
Тема уроку: Узагальнення та систематизація знань учнів з теми «Множення
десяткових дробів»
Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів із теми «Множення
десяткових дробів»; удосконалити вміння розв’язувати типові задачі і вправи
на застосування дії множення десяткових дробів; підготовитися до контрольної
роботи. Розвивати логічне мислення учнів, увагу, пам'ять. Виховувати культуру
математичної мови учнів, культуру поведінки на уроці.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань , вмінь та навиків учнів
Обладнання та наочність: презентація «Множення десяткових дробів», роздатковий
матеріал, мультимедійний проектор
Хід уроку:
І. Організація класу
ІІ. Перевірка домашнього завдання:
1) Перевірка завдання, заданого за підручником: № 1285, 1329, 1331 (слайди 3 - 5)
(учні самостійно перевіряють виконання домашнього завдання із екрану )
2) Індивідуальні завдання (для учнів достатнього та високого рівнів)
Картка №1
Обчислити: а) 1,042 ∙ 1,2; б) 9,1 ∙ 0,487 – 9,1∙ 0,177
Картка № 2
Обчислити: а) 422 ∙ 3,12;
б) 30,25∙ 2,01 + 20,5 ∙ 2,01
ІІІ. Узагальнення та систематизація знань
Фронтальне опитування:
1)Як помножити два десяткові дроби? (слайд 6)
Обчисліть: а) 0,5 ∙ 1,2;
б) 1,3 ∙ 0,6; в) 0,2 ∙ 0,3; г) 2,5 ∙ 0,4;
3. д) 0,125 ∙ 0; е) 4,5 ∙ 0,2; є) 2,2 ∙ 0,2
2)Сформулюйте правило множення десяткового дробу на 10, 100, 1000 (слайди 7-8)
Обчисліть (слайд 9): а) 6,24 ∙ 10;
б) 5,387 ∙ 100; в) 0,7 ∙ 10; г) 0,01 ∙ 100;
д) 0,005 ∙10; е) 0 ∙ 10; є) 1,005 ∙10
3) Сформулюйте правило множення десяткового дробу на 0,1; 0,01; 0,001; …
(слайди 10-11)
Обчисліть (слайд 12): а) 62,4 ∙ ,1;
б) 538,7 ∙ 0,01; в) 0,7 ∙ 0,1; г) 71,8 ∙ 0,01;
д) 210,1 ∙ 0, 001; е) 0,005 ∙ 0,1; є) 0 ∙ 0,0001; ж) 100,5 ∙0,001
4) Скільки цифр треба відділити комою в добутку чисел?
а) 4,25 ∙ 0,3;
б) 42,5 ∙ 0,3;
в) 42,5∙ 3;
г) 42,5 ∙ 30?
5) Які властивості множення використовуємо під час обчислення значень виразів?
А) 0,4 ∙ 3,7 ∙ 0,25; б) 0,4∙ 3,7 + 0,4∙ 6,3
6) Знайдіть пропущені числа (слайд 13)
1) 35,1 · □ = 0,351; 2) 436 · □ = 0,436; 3) 6,58 · □ = 0,658; 4) 65,8 · □ = 6,58.
ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів
Повідомлення теми і мети уроку
V. Розв’язування типових задач
1) Швидкість равлика 0,2 м/с, а швидкість черепахи в 10 разів більша. З якою
швидкістю рухається черепаха? (слайд 14)
2) Обчисліть значення виразу:
(4,125 – 1,6) · (0,12 + 7,3). (слайд 15)
3) Спростіть вираз і обчисліть його значення:
7,9х + 2,1х, якщо х = 1,65. (слайд 15)
4) Два катери пливуть в протилежних напрямах зі швидкостями 25,2 км/год та 32,8
км/год. Якою буде відстань між ними через 2,5 год? (слайд 16)
5) Пароплав плив 4,2 год за течією річки і 2,4 год проти течії. Який шлях проплив
пароплав, якщо його швидкість проти течії дорівнює 27,3 км/год, а швидкість течії
річки — 2,2 км/год? (слайд 17)
4. VІ. Домашнє завдання (слайд 18)
Повторити §27-28; підготуватися до контрольної роботи;
Виконати «Типові задачі» (с. 253)
VІІ. Підсумок уроку. Оцінювання учнів. (слайд 19)
- Чуєм, як дзвенить дзвінок,
- Всім спасибі за урок!