SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Тема: Джек Лондон. «Любов до життя». Сильний людський характер
в екстремальній ситуації
Мета: дати короткі відомості про життя і творчість американського письменника
Джека Лондона, про історію написання «північних» оповідань; розкрити
особливості сюжету та ідеї оповідання; пояснити значення слова анонімний;
розвивати зв'язне мовлення учнів, уміння відстоювати свою думку; виховувати
повагу до мужніх і сильних духом людей, прагнення формувати в собі ці якості.
Обладнання: портрет Джека Лондона, виставка різних видань творів письменника,
карта світу, картини із зображенням краєвидів Півночі.
Епіграф: Я зробив людину предметом свого поклоніння.
Дж. Лондон
Перемагають лише сильні.
М. Островський
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності
Вступне слово вчителя.
Продовжимо працювати над розділом «Людина в життєвих випробуваннях».
У щойно вивчених творах з цього розділу ми побачили людину в екстремальних
ситуаціях. Робінзон Крузо, пройшовши випробування самотністю на безлюдному
острові,зумів завдяки працелюбності та наполегливості залишитися людиною; Дік
Сенд, ставши за волею обставин капітаном корабля у п'ятнадцять років, взяв на себе
відповідальність за життя інших людей і з честю впорався із ситуацією. Герої цих
творів показують яскравий приклад того, що людина має завжди залишатися
людиною, і тільки в такому разі вона зможе перебороти усі труднощі і негаразди, які
випали на ії долю.
ІІ. Робота над темою уроку
• Презентація теми уроку
Сьогодні на вас чекає зустріч з людиною, чиє життя можна назвати суцільним
випробуванням, адже він мав усе: незвичайні подорожі та пригоди, злидні й успіх,
щастя й горе, любов і ненависть. Йтиметься про мужню і сміливу людину –
американського письменника Джека Лондона. Писав він про Північ, сувору,
величну, в умовах якої виявляється справжня людська сутність .
• Презентація портрета Дж.Лондона
• Рольова гра. Учень, який виконував випереджувальне завдання, розповідає про
дитинство майбутнього письменника.
- Так, справді, мене з дитинства супроводжували злидні й тяжка праця. У той час,
коли мої однолітки ще міцно спали, я мусив вставати і йти торгувати ранковими
газетами, щоб заробити бодай щось на життя. А в школі мені постійно хотілося їсти.
Тепер мені дуже соромно за те, що сталося зі мною одного разу. Я був дуже
голодний, а з ранця однокласниці так звабливо визирав сніданок. От я й поцупив
його. Яким смачним видався мені той буrерброд, але з тих пір я ніколи не брав
чужого, хоч інколи було дуже сутужно.
На жаль, я ніколи не бачив свого батька: від покинув мою матір ще до мого
народження. Але в мене був вітчим, якого я дуже любив за його веселу і добру
вдачу. У школі я дуже любив читати, особливо про мужніх і суворих чоловіків.
Та ось і перші випробування: мій вітчим потрапив під потяг і не міг більше
утримувати нашу родину.
Тож я змушений був покинути школу і йти працюва:ги. Я влаштувався на
консервну фабрику. Ох, і важко було! Робочий день тривав десять довгих годин, а
платня була така, що ії не вистачало, хоча я не дозволяв собі нічого зайвого. От і
довелося пристати до ryрту «устричних піратів», адже тут за одну ніч я міг заробити
стільки ж, скільки за декілька місяців каторжної роботи на фабриці. Спочатку
«пірати» не сприйняли мене всерйоз, але я швидко змусив поважати себе і міг вийти
в море навіть тоді, коли найсміливіші залишалися на березі. Та я мріяв про мандри,
морські пригоди і, коли дізнався про корабель, який ішов до берегів Японії
полювати на морських котиків, найнявся матросом на цей корабель.

Учитель. Як бачите, життя Дж. Лондона справді цікаве. Опрацювавши статтю
підручника вдома, ви дізнаєтесь ще багато цікавого про цю людину. А зараз
поговоримо про те, як Дж. Лондон став письменником.
Спробувати писати Джеку порадила мати, коли в одній з газет натрапила на
повідомлення про літературний конкурс. Юнак, а Джеку Лондону було тоді всього
сімнадцять років, узяв участь у цьому конкурсі, відправивши нарис «Тайфун біля
берегів Японії». Цей нарис здобув перше місце, а юний письменникгрошову
винагороду – 25 доларів. У спіх Дж. Лондону забезпечило те, що все, про що він
писав, було написано під впливом побаченого, пережитого. І так було завжди: автор
писав тільки про те, що добре знав, на чому розумівся. Оповідання, яке ви
прочитали вдома, теж написане під впливом життєвих вражень письменника, які він
отримав під час пошуків золота на Клондайку.
Як і багато американців, Дж. Лондон «захворів» на золоту лихоманку і подався на
Аляску, у далекий північний край, який вже ніколи не зміг забути. Він пробув там
недовго занедужавши на цингу, Дж. Лондон змушений був повернутися в Штати –
без золота, без грошей, та з багатющими враженнями, що багато років живили його
талант. Перше оповідання, написане під впливом перебування на Алясці «За того,
хто в дорозі», а потім з'явилася низка творів, серед яких і оповідання «Любов до
життя».
• Усна подорож книжковою виставкою творів Джека Лондона
Проблемне запитання
Поміркуйте, чому оповідання «Любов до життя» вміщене у розділі «Людина у
житгєвих випробуваннях»?
Складання асоціативного «куща» зі словом Північ

• Перегляд картин із зображенням природи Півночі
- Чи збігаються ваші уявлення про цей край з тим, що ви бачите на картинах?
• Робота над змістом оповідання
Випереджувальне завдання. Робота в парах (виконує два учні)
Протягом опрацювання змісту оповідання скласти і записати «Правила виживання
людини в екстремальних умовах»
Бліц-опитування
- Чому герой опинився посеред сірої тундри один?
- Якби на місці Білла був Невідомий, чи вчинив би він так, як Біілл? Доведіть це.
- Куди він збирався дійти і чи вдалося йому це зробити?
- Від яких речей і в якій послідовності позбавився герой упродовж своєї подорожі?
- Як змінювалася думка героя про те, що найважливіше у житті?
- Від чого він потерпав найбільше: від холоду, голоду чи ран? Відповідь підтвердіть
цитатами з тексту.
- Чому людина перемагає ведмедя, вовка?
- Доведіть, що останки людини, які побачив герой оповідання, належали саме
Біллові.
- З чим золотошукач порівнює шматок хліба наприкінці твору? Чому?
- Знайдіть у тексті деталі, які свідчать, що, попри все, герою оповідання вдалося
залишитися людиною.
- У воєнні роки народився вислів: «Я пішов би з ним у розвідку». Так говорили про
людину, якій довіряли, у якій були впевнені, що вона не зрадить, не підведе. З ким
із героїв оповідання ви пішли б у розвідку і чому саме з ним?
• Порівняльна характеристика героїв твору. «Кола Вена»
Розпишіть у два кола спільні та відмінні риси характеру, які притаманні Біллу й
Невідомому.
Сміливість, гордість, жадібність, гідність, мужність, відповідальність за свої
вчинки, самовпевненість, егоїзм, сила духу, волі, вимогливість, підлість, боягузтво,
терпіння, любов до життя, доброта, грошолюбність.

• Робота над епіграфом до оповідання
- Прочитайте епіграф оповідання. За що саме людина гідна поклоніння? Кого з
персонажів стосуються ці слова?
• Робота над поняттям анонімний
- Відчуваєгься, що герой оповідання симпатизує автору. Чому ж він жодного разу не
називав імені головного героя? Чи випадково це?
• Коментар учителя
Слово анонімний має грецьке походження і в перекладі означає – без імені автора.
- Не даючи своєму герою імені, Дж. Лондон хотів підкреслити, що немає значення,
як називати людину, головне, щоб вона залишалася Людиною.
• Робота над заголовком оповідання
- Як ви гадаєте, чому автор назвав оповідання саме так?
- Різні перекладачі перекладають назву оповідання по-різному: «Любов до життя»,
«Жага до життя».
- Яка з назв вам здається більш вдалою і чому?
- Якби автором оповідання були ви, яку б назву йому дали? Що відображено у назві
оповідання: тема чи його ідея?
• Формулювання «Правил виживання людини в екстремальних умовах»
(читають учні, що працювали в парі)
1. Не втрачати надію!
2. Зберігати вогонь!
3. Щоб вижити, треба їсти!
4. Не показувати страх перед хижими звірами! Не тікати! Людина сильніша за
звіра!
5. Найбільша цінність людини – життя! Відмовся від усього, що заважає
боротися за життя!
6. Бережи людську сутність!
ІV. Рефлексія
• Трихвилинне есе.
Напишіть протягом трьох хвилин ваші думки про прочитане оповідання.
• «Крісло автора».
Учні (за бажанням) читають есе.
V. Оцінювання
VI. Домашнє завдання
Написати твір-мініатюру «Чого я навчився у героя оповідання Джека Лондона».
Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про Угорщину.
• Формулювання «Правил виживання людини в екстремальних умовах»
(читають учні, що працювали в парі)
1. Не втрачати надію!
2. Зберігати вогонь!
3. Щоб вижити, треба їсти!
4. Не показувати страх перед хижими звірами! Не тікати! Людина сильніша за
звіра!
5. Найбільша цінність людини – життя! Відмовся від усього, що заважає
боротися за життя!
6. Бережи людську сутність!
ІV. Рефлексія
• Трихвилинне есе.
Напишіть протягом трьох хвилин ваші думки про прочитане оповідання.
• «Крісло автора».
Учні (за бажанням) читають есе.
V. Оцінювання
VI. Домашнє завдання
Написати твір-мініатюру «Чого я навчився у героя оповідання Джека Лондона».
Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про Угорщину.

More Related Content

What's hot

романтизм ментальна карта
романтизм ментальна картаромантизм ментальна карта
романтизм ментальна картаIryna Vavryk
 
петро ребро2
петро ребро2петро ребро2
петро ребро2InnaPashchenko
 
апостроф, 5 клас
апостроф, 5 класапостроф, 5 клас
апостроф, 5 класOksanaTroshuna
 
українська мова з історії становлення української мови
українська мова з історії становлення української мовиукраїнська мова з історії становлення української мови
українська мова з історії становлення української мовиannakalinichenko11
 
внутріші води україни (озера)
внутріші води україни (озера)внутріші води україни (озера)
внутріші води україни (озера)kolesnikvali
 
Основи бібліографічного опису. Аналітичний опис
Основи бібліографічного опису. Аналітичний описОснови бібліографічного опису. Аналітичний опис
Основи бібліографічного опису. Аналітичний описNaUKMA Library
 
Неорганічні речовини у фармації і харчовій промисловості.pptx
Неорганічні речовини у фармації і харчовій промисловості.pptxНеорганічні речовини у фармації і харчовій промисловості.pptx
Неорганічні речовини у фармації і харчовій промисловості.pptxOlegovna
 
Вимова ненаголошених і наголошених голосних (Вінцковська В.П.)
Вимова ненаголошених і наголошених голосних (Вінцковська В.П.)Вимова ненаголошених і наголошених голосних (Вінцковська В.П.)
Вимова ненаголошених і наголошених голосних (Вінцковська В.П.)yullinka
 
Українські художники-ювіляри жовтня (до Дня художника)
Українські художники-ювіляри жовтня (до Дня художника)Українські художники-ювіляри жовтня (до Дня художника)
Українські художники-ювіляри жовтня (до Дня художника)estet13
 
Apie daiktavardzio ir_budvardzio_rasybos_mokyma
Apie daiktavardzio ir_budvardzio_rasybos_mokymaApie daiktavardzio ir_budvardzio_rasybos_mokyma
Apie daiktavardzio ir_budvardzio_rasybos_mokymaJurgitaStokuvien1
 
презентація орфографія
презентація орфографіяпрезентація орфографія
презентація орфографіяВиктор Чёмов
 
однорідні члени речення
однорідні члени реченняоднорідні члени речення
однорідні члени реченняWitusya
 
Презентація до уроку української літератури "Родинно побутові пісні". 9 клас
Презентація до уроку української літератури "Родинно побутові пісні". 9 класПрезентація до уроку української літератури "Родинно побутові пісні". 9 клас
Презентація до уроку української літератури "Родинно побутові пісні". 9 клас270479
 
Ukrainska mova-8-klas-avramenko-2021
Ukrainska mova-8-klas-avramenko-2021Ukrainska mova-8-klas-avramenko-2021
Ukrainska mova-8-klas-avramenko-2021kreidaros1
 

What's hot (20)

романтизм ментальна карта
романтизм ментальна картаромантизм ментальна карта
романтизм ментальна карта
 
петро ребро2
петро ребро2петро ребро2
петро ребро2
 
нормативність укр мови
нормативність укр мовинормативність укр мови
нормативність укр мови
 
Робота над граматичними (синтаксичними) помилками
Робота над граматичними (синтаксичними) помилкамиРобота над граматичними (синтаксичними) помилками
Робота над граматичними (синтаксичними) помилками
 
апостроф, 5 клас
апостроф, 5 класапостроф, 5 клас
апостроф, 5 клас
 
українська мова з історії становлення української мови
українська мова з історії становлення української мовиукраїнська мова з історії становлення української мови
українська мова з історії становлення української мови
 
Презентація 4
Презентація 4 Презентація 4
Презентація 4
 
внутріші води україни (озера)
внутріші води україни (озера)внутріші води україни (озера)
внутріші води україни (озера)
 
Козацької слави одвічна сурма (до Дня Українського козацтва)
Козацької слави одвічна сурма (до Дня Українського козацтва)Козацької слави одвічна сурма (до Дня Українського козацтва)
Козацької слави одвічна сурма (до Дня Українського козацтва)
 
Перші князі
Перші князіПерші князі
Перші князі
 
Основи бібліографічного опису. Аналітичний опис
Основи бібліографічного опису. Аналітичний описОснови бібліографічного опису. Аналітичний опис
Основи бібліографічного опису. Аналітичний опис
 
Неорганічні речовини у фармації і харчовій промисловості.pptx
Неорганічні речовини у фармації і харчовій промисловості.pptxНеорганічні речовини у фармації і харчовій промисловості.pptx
Неорганічні речовини у фармації і харчовій промисловості.pptx
 
Вимова ненаголошених і наголошених голосних (Вінцковська В.П.)
Вимова ненаголошених і наголошених голосних (Вінцковська В.П.)Вимова ненаголошених і наголошених голосних (Вінцковська В.П.)
Вимова ненаголошених і наголошених голосних (Вінцковська В.П.)
 
Українські художники-ювіляри жовтня (до Дня художника)
Українські художники-ювіляри жовтня (до Дня художника)Українські художники-ювіляри жовтня (до Дня художника)
Українські художники-ювіляри жовтня (до Дня художника)
 
Apie daiktavardzio ir_budvardzio_rasybos_mokyma
Apie daiktavardzio ir_budvardzio_rasybos_mokymaApie daiktavardzio ir_budvardzio_rasybos_mokyma
Apie daiktavardzio ir_budvardzio_rasybos_mokyma
 
не з дієприкметником
не  з  дієприкметникомне  з  дієприкметником
не з дієприкметником
 
презентація орфографія
презентація орфографіяпрезентація орфографія
презентація орфографія
 
однорідні члени речення
однорідні члени реченняоднорідні члени речення
однорідні члени речення
 
Презентація до уроку української літератури "Родинно побутові пісні". 9 клас
Презентація до уроку української літератури "Родинно побутові пісні". 9 класПрезентація до уроку української літератури "Родинно побутові пісні". 9 клас
Презентація до уроку української літератури "Родинно побутові пісні". 9 клас
 
Ukrainska mova-8-klas-avramenko-2021
Ukrainska mova-8-klas-avramenko-2021Ukrainska mova-8-klas-avramenko-2021
Ukrainska mova-8-klas-avramenko-2021
 

Similar to Джек Лондон. Любов до життя

урок 3 дж. лондон
урок 3 дж. лондонурок 3 дж. лондон
урок 3 дж. лондонvalentinev1
 
Дж.Лондон "Жага до життя" (ppt)
Дж.Лондон "Жага до життя" (ppt)Дж.Лондон "Жага до життя" (ppt)
Дж.Лондон "Жага до життя" (ppt)Adriana Himinets
 
розробка відкритого уроку в 7 класі р.л.стівенсон1
розробка відкритого уроку в 7 класі  р.л.стівенсон1розробка відкритого уроку в 7 класі  р.л.стівенсон1
розробка відкритого уроку в 7 класі р.л.стівенсон1Andrey Goroshko
 
презентация сімя дикої качки
презентация сімя дикої качкипрезентация сімя дикої качки
презентация сімя дикої качкиZgircea Alla
 
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз твору
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз творуА.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз твору
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз творуAdriana Himinets
 
Чарльз Діккенс. Гуманізм письменника, його співчуття до принижених і знедолен...
Чарльз Діккенс. Гуманізм письменника, його співчуття до принижених і знедолен...Чарльз Діккенс. Гуманізм письменника, його співчуття до принижених і знедолен...
Чарльз Діккенс. Гуманізм письменника, його співчуття до принижених і знедолен...Ганна Балецька
 
проблема боротьби
проблема боротьбипроблема боротьби
проблема боротьбиLyudmila Boyko
 
Презентація до розгорнутого конспекту з української літератури.pptx
Презентація до розгорнутого конспекту з української літератури.pptxПрезентація до розгорнутого конспекту з української літератури.pptx
Презентація до розгорнутого конспекту з української літератури.pptxssuserc979171
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1yagilnytska
 
діккенс урок
діккенс урокдіккенс урок
діккенс урокMaxim Hart
 
Цикл щомісячних книжкових виставок.
Цикл щомісячних книжкових виставок.Цикл щомісячних книжкових виставок.
Цикл щомісячних книжкових виставок.Savua
 
виставка ЗНО
виставка ЗНОвиставка ЗНО
виставка ЗНОHelen Golovina
 
А дружити треба вміти. Груповий рекомендаційний список.
А дружити треба вміти. Груповий рекомендаційний список.А дружити треба вміти. Груповий рекомендаційний список.
А дружити треба вміти. Груповий рекомендаційний список.2754422
 
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"ЗШ №10 м.Світловодська
 
урок української літератури у 6 клас1
урок української літератури у 6 клас1урок української літератури у 6 клас1
урок української літератури у 6 клас1hit1999
 

Similar to Джек Лондон. Любов до життя (20)

урок 3 дж. лондон
урок 3 дж. лондонурок 3 дж. лондон
урок 3 дж. лондон
 
Джек Лондон
Джек ЛондонДжек Лондон
Джек Лондон
 
Дж.Лондон "Жага до життя" (ppt)
Дж.Лондон "Жага до життя" (ppt)Дж.Лондон "Жага до життя" (ppt)
Дж.Лондон "Жага до життя" (ppt)
 
розробка відкритого уроку в 7 класі р.л.стівенсон1
розробка відкритого уроку в 7 класі  р.л.стівенсон1розробка відкритого уроку в 7 класі  р.л.стівенсон1
розробка відкритого уроку в 7 класі р.л.стівенсон1
 
презентация сімя дикої качки
презентация сімя дикої качкипрезентация сімя дикої качки
презентация сімя дикої качки
 
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз твору
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз творуА.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз твору
А.Ліндґрен "Міо, мій Міо". Аналіз твору
 
Чарльз Діккенс. Гуманізм письменника, його співчуття до принижених і знедолен...
Чарльз Діккенс. Гуманізм письменника, його співчуття до принижених і знедолен...Чарльз Діккенс. Гуманізм письменника, його співчуття до принижених і знедолен...
Чарльз Діккенс. Гуманізм письменника, його співчуття до принижених і знедолен...
 
проблема боротьби
проблема боротьбипроблема боротьби
проблема боротьби
 
Презентація до розгорнутого конспекту з української літератури.pptx
Презентація до розгорнутого конспекту з української літератури.pptxПрезентація до розгорнутого конспекту з української літератури.pptx
Презентація до розгорнутого конспекту з української літератури.pptx
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
діккенс урок
діккенс урокдіккенс урок
діккенс урок
 
Kipling
KiplingKipling
Kipling
 
112
112112
112
 
Цикл щомісячних книжкових виставок.
Цикл щомісячних книжкових виставок.Цикл щомісячних книжкових виставок.
Цикл щомісячних книжкових виставок.
 
«НАРОДЖЕНИЙ ЖИТТЯМ…»
«НАРОДЖЕНИЙ ЖИТТЯМ…»«НАРОДЖЕНИЙ ЖИТТЯМ…»
«НАРОДЖЕНИЙ ЖИТТЯМ…»
 
виставка ЗНО
виставка ЗНОвиставка ЗНО
виставка ЗНО
 
А дружити треба вміти. Груповий рекомендаційний список.
А дружити треба вміти. Груповий рекомендаційний список.А дружити треба вміти. Груповий рекомендаційний список.
А дружити треба вміти. Груповий рекомендаційний список.
 
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
 
урок української літератури у 6 клас1
урок української літератури у 6 клас1урок української літератури у 6 клас1
урок української літератури у 6 клас1
 
4626
46264626
4626
 

More from olyasmetyukh

Як написати успішне есе
Як написати успішне есеЯк написати успішне есе
Як написати успішне есеolyasmetyukh
 
Ситуація успіху на уроці світової літератури
Ситуація успіху на уроці світової літературиСитуація успіху на уроці світової літератури
Ситуація успіху на уроці світової літературиolyasmetyukh
 
Світ.л ра і культура .посібник
Світ.л ра і культура .посібникСвіт.л ра і культура .посібник
Світ.л ра і культура .посібникolyasmetyukh
 
Виразне читання
Виразне читанняВиразне читання
Виразне читанняolyasmetyukh
 
Suchasnyj urok.О.Пометун
Suchasnyj urok.О.ПометунSuchasnyj urok.О.Пометун
Suchasnyj urok.О.Пометунolyasmetyukh
 
Збірка крилатих висловів
Збірка крилатих висловівЗбірка крилатих висловів
Збірка крилатих висловівolyasmetyukh
 
У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.olyasmetyukh
 
Перлини народних звичаїв
Перлини народних звичаївПерлини народних звичаїв
Перлини народних звичаївolyasmetyukh
 
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголя
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. ГоголяПарад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголя
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголяolyasmetyukh
 
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»Літературно музичний вечір «З Україною в серці»
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»olyasmetyukh
 
Літературний вечір до дня святого Валентина
Літературний вечір до дня святого ВалентинаЛітературний вечір до дня святого Валентина
Літературний вечір до дня святого Валентинаolyasmetyukh
 
Конкурс робінзонів
Конкурс робінзонівКонкурс робінзонів
Конкурс робінзонівolyasmetyukh
 
Великий день великдень
Великий день великденьВеликий день великдень
Великий день великденьolyasmetyukh
 
Шоу роксолана, 5 клас
Шоу роксолана, 5 класШоу роксолана, 5 клас
Шоу роксолана, 5 класolyasmetyukh
 
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юлії
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел ЮліїТвір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юлії
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юліїolyasmetyukh
 
Відгук на прочитану книгу Тарасюк Тетяни
Відгук на  прочитану книгу Тарасюк ТетяниВідгук на  прочитану книгу Тарасюк Тетяни
Відгук на прочитану книгу Тарасюк Тетяниolyasmetyukh
 
Ф. Тютчев Поезії
Ф. Тютчев ПоезіїФ. Тютчев Поезії
Ф. Тютчев Поезіїolyasmetyukh
 
Творче наслідування поем Гомера
Творче наслідування поем ГомераТворче наслідування поем Гомера
Творче наслідування поем Гомераolyasmetyukh
 
Рей Бредбері Усмішка
Рей Бредбері УсмішкаРей Бредбері Усмішка
Рей Бредбері Усмішкаolyasmetyukh
 
О. Пушкін. Лірика
О. Пушкін. ЛірикаО. Пушкін. Лірика
О. Пушкін. Лірикаolyasmetyukh
 

More from olyasmetyukh (20)

Як написати успішне есе
Як написати успішне есеЯк написати успішне есе
Як написати успішне есе
 
Ситуація успіху на уроці світової літератури
Ситуація успіху на уроці світової літературиСитуація успіху на уроці світової літератури
Ситуація успіху на уроці світової літератури
 
Світ.л ра і культура .посібник
Світ.л ра і культура .посібникСвіт.л ра і культура .посібник
Світ.л ра і культура .посібник
 
Виразне читання
Виразне читанняВиразне читання
Виразне читання
 
Suchasnyj urok.О.Пометун
Suchasnyj urok.О.ПометунSuchasnyj urok.О.Пометун
Suchasnyj urok.О.Пометун
 
Збірка крилатих висловів
Збірка крилатих висловівЗбірка крилатих висловів
Збірка крилатих висловів
 
У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.
 
Перлини народних звичаїв
Перлини народних звичаївПерлини народних звичаїв
Перлини народних звичаїв
 
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголя
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. ГоголяПарад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголя
Парад героїв. Свято до дня народження М. В. Гоголя
 
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»Літературно музичний вечір «З Україною в серці»
Літературно музичний вечір «З Україною в серці»
 
Літературний вечір до дня святого Валентина
Літературний вечір до дня святого ВалентинаЛітературний вечір до дня святого Валентина
Літературний вечір до дня святого Валентина
 
Конкурс робінзонів
Конкурс робінзонівКонкурс робінзонів
Конкурс робінзонів
 
Великий день великдень
Великий день великденьВеликий день великдень
Великий день великдень
 
Шоу роксолана, 5 клас
Шоу роксолана, 5 класШоу роксолана, 5 клас
Шоу роксолана, 5 клас
 
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юлії
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел ЮліїТвір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юлії
Твір есе за поезіями Ш. Бодлера Козел Юлії
 
Відгук на прочитану книгу Тарасюк Тетяни
Відгук на  прочитану книгу Тарасюк ТетяниВідгук на  прочитану книгу Тарасюк Тетяни
Відгук на прочитану книгу Тарасюк Тетяни
 
Ф. Тютчев Поезії
Ф. Тютчев ПоезіїФ. Тютчев Поезії
Ф. Тютчев Поезії
 
Творче наслідування поем Гомера
Творче наслідування поем ГомераТворче наслідування поем Гомера
Творче наслідування поем Гомера
 
Рей Бредбері Усмішка
Рей Бредбері УсмішкаРей Бредбері Усмішка
Рей Бредбері Усмішка
 
О. Пушкін. Лірика
О. Пушкін. ЛірикаО. Пушкін. Лірика
О. Пушкін. Лірика
 

Recently uploaded

Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdfolha1koval
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfolha1koval
 
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаРоберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаAdriana Himinets
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейЧеркаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейvitaliyinformatik
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .zaskalko111
 
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxhome
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenolha1koval
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxssuserc6cee7
 
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptx
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptxПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptx
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptxAlexanderSholk
 

Recently uploaded (15)

Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаРоберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейЧеркаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .
 
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
 
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptx
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptxПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptx
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptx
 

Джек Лондон. Любов до життя

  • 1. Тема: Джек Лондон. «Любов до життя». Сильний людський характер в екстремальній ситуації Мета: дати короткі відомості про життя і творчість американського письменника Джека Лондона, про історію написання «північних» оповідань; розкрити особливості сюжету та ідеї оповідання; пояснити значення слова анонімний; розвивати зв'язне мовлення учнів, уміння відстоювати свою думку; виховувати повагу до мужніх і сильних духом людей, прагнення формувати в собі ці якості. Обладнання: портрет Джека Лондона, виставка різних видань творів письменника, карта світу, картини із зображенням краєвидів Півночі. Епіграф: Я зробив людину предметом свого поклоніння. Дж. Лондон Перемагають лише сильні. М. Островський Хід уроку І. Мотивація навчальної діяльності Вступне слово вчителя. Продовжимо працювати над розділом «Людина в життєвих випробуваннях». У щойно вивчених творах з цього розділу ми побачили людину в екстремальних ситуаціях. Робінзон Крузо, пройшовши випробування самотністю на безлюдному острові,зумів завдяки працелюбності та наполегливості залишитися людиною; Дік Сенд, ставши за волею обставин капітаном корабля у п'ятнадцять років, взяв на себе відповідальність за життя інших людей і з честю впорався із ситуацією. Герої цих творів показують яскравий приклад того, що людина має завжди залишатися людиною, і тільки в такому разі вона зможе перебороти усі труднощі і негаразди, які випали на ії долю. ІІ. Робота над темою уроку • Презентація теми уроку Сьогодні на вас чекає зустріч з людиною, чиє життя можна назвати суцільним випробуванням, адже він мав усе: незвичайні подорожі та пригоди, злидні й успіх, щастя й горе, любов і ненависть. Йтиметься про мужню і сміливу людину – американського письменника Джека Лондона. Писав він про Північ, сувору, величну, в умовах якої виявляється справжня людська сутність . • Презентація портрета Дж.Лондона • Рольова гра. Учень, який виконував випереджувальне завдання, розповідає про дитинство майбутнього письменника. - Так, справді, мене з дитинства супроводжували злидні й тяжка праця. У той час, коли мої однолітки ще міцно спали, я мусив вставати і йти торгувати ранковими газетами, щоб заробити бодай щось на життя. А в школі мені постійно хотілося їсти. Тепер мені дуже соромно за те, що сталося зі мною одного разу. Я був дуже голодний, а з ранця однокласниці так звабливо визирав сніданок. От я й поцупив
  • 2. його. Яким смачним видався мені той буrерброд, але з тих пір я ніколи не брав чужого, хоч інколи було дуже сутужно. На жаль, я ніколи не бачив свого батька: від покинув мою матір ще до мого народження. Але в мене був вітчим, якого я дуже любив за його веселу і добру вдачу. У школі я дуже любив читати, особливо про мужніх і суворих чоловіків. Та ось і перші випробування: мій вітчим потрапив під потяг і не міг більше утримувати нашу родину. Тож я змушений був покинути школу і йти працюва:ги. Я влаштувався на консервну фабрику. Ох, і важко було! Робочий день тривав десять довгих годин, а платня була така, що ії не вистачало, хоча я не дозволяв собі нічого зайвого. От і довелося пристати до ryрту «устричних піратів», адже тут за одну ніч я міг заробити стільки ж, скільки за декілька місяців каторжної роботи на фабриці. Спочатку «пірати» не сприйняли мене всерйоз, але я швидко змусив поважати себе і міг вийти в море навіть тоді, коли найсміливіші залишалися на березі. Та я мріяв про мандри, морські пригоди і, коли дізнався про корабель, який ішов до берегів Японії полювати на морських котиків, найнявся матросом на цей корабель. Учитель. Як бачите, життя Дж. Лондона справді цікаве. Опрацювавши статтю підручника вдома, ви дізнаєтесь ще багато цікавого про цю людину. А зараз поговоримо про те, як Дж. Лондон став письменником. Спробувати писати Джеку порадила мати, коли в одній з газет натрапила на повідомлення про літературний конкурс. Юнак, а Джеку Лондону було тоді всього сімнадцять років, узяв участь у цьому конкурсі, відправивши нарис «Тайфун біля берегів Японії». Цей нарис здобув перше місце, а юний письменникгрошову винагороду – 25 доларів. У спіх Дж. Лондону забезпечило те, що все, про що він писав, було написано під впливом побаченого, пережитого. І так було завжди: автор писав тільки про те, що добре знав, на чому розумівся. Оповідання, яке ви прочитали вдома, теж написане під впливом життєвих вражень письменника, які він отримав під час пошуків золота на Клондайку. Як і багато американців, Дж. Лондон «захворів» на золоту лихоманку і подався на Аляску, у далекий північний край, який вже ніколи не зміг забути. Він пробув там недовго занедужавши на цингу, Дж. Лондон змушений був повернутися в Штати – без золота, без грошей, та з багатющими враженнями, що багато років живили його
  • 3. талант. Перше оповідання, написане під впливом перебування на Алясці «За того, хто в дорозі», а потім з'явилася низка творів, серед яких і оповідання «Любов до життя». • Усна подорож книжковою виставкою творів Джека Лондона Проблемне запитання Поміркуйте, чому оповідання «Любов до життя» вміщене у розділі «Людина у житгєвих випробуваннях»? Складання асоціативного «куща» зі словом Північ • Перегляд картин із зображенням природи Півночі - Чи збігаються ваші уявлення про цей край з тим, що ви бачите на картинах? • Робота над змістом оповідання Випереджувальне завдання. Робота в парах (виконує два учні) Протягом опрацювання змісту оповідання скласти і записати «Правила виживання людини в екстремальних умовах» Бліц-опитування - Чому герой опинився посеред сірої тундри один? - Якби на місці Білла був Невідомий, чи вчинив би він так, як Біілл? Доведіть це. - Куди він збирався дійти і чи вдалося йому це зробити? - Від яких речей і в якій послідовності позбавився герой упродовж своєї подорожі? - Як змінювалася думка героя про те, що найважливіше у житті? - Від чого він потерпав найбільше: від холоду, голоду чи ран? Відповідь підтвердіть цитатами з тексту. - Чому людина перемагає ведмедя, вовка? - Доведіть, що останки людини, які побачив герой оповідання, належали саме Біллові. - З чим золотошукач порівнює шматок хліба наприкінці твору? Чому?
  • 4. - Знайдіть у тексті деталі, які свідчать, що, попри все, герою оповідання вдалося залишитися людиною. - У воєнні роки народився вислів: «Я пішов би з ним у розвідку». Так говорили про людину, якій довіряли, у якій були впевнені, що вона не зрадить, не підведе. З ким із героїв оповідання ви пішли б у розвідку і чому саме з ним? • Порівняльна характеристика героїв твору. «Кола Вена» Розпишіть у два кола спільні та відмінні риси характеру, які притаманні Біллу й Невідомому. Сміливість, гордість, жадібність, гідність, мужність, відповідальність за свої вчинки, самовпевненість, егоїзм, сила духу, волі, вимогливість, підлість, боягузтво, терпіння, любов до життя, доброта, грошолюбність. • Робота над епіграфом до оповідання - Прочитайте епіграф оповідання. За що саме людина гідна поклоніння? Кого з персонажів стосуються ці слова? • Робота над поняттям анонімний - Відчуваєгься, що герой оповідання симпатизує автору. Чому ж він жодного разу не називав імені головного героя? Чи випадково це? • Коментар учителя Слово анонімний має грецьке походження і в перекладі означає – без імені автора. - Не даючи своєму герою імені, Дж. Лондон хотів підкреслити, що немає значення, як називати людину, головне, щоб вона залишалася Людиною. • Робота над заголовком оповідання - Як ви гадаєте, чому автор назвав оповідання саме так? - Різні перекладачі перекладають назву оповідання по-різному: «Любов до життя», «Жага до життя». - Яка з назв вам здається більш вдалою і чому? - Якби автором оповідання були ви, яку б назву йому дали? Що відображено у назві оповідання: тема чи його ідея?
  • 5. • Формулювання «Правил виживання людини в екстремальних умовах» (читають учні, що працювали в парі) 1. Не втрачати надію! 2. Зберігати вогонь! 3. Щоб вижити, треба їсти! 4. Не показувати страх перед хижими звірами! Не тікати! Людина сильніша за звіра! 5. Найбільша цінність людини – життя! Відмовся від усього, що заважає боротися за життя! 6. Бережи людську сутність! ІV. Рефлексія • Трихвилинне есе. Напишіть протягом трьох хвилин ваші думки про прочитане оповідання. • «Крісло автора». Учні (за бажанням) читають есе. V. Оцінювання VI. Домашнє завдання Написати твір-мініатюру «Чого я навчився у героя оповідання Джека Лондона». Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про Угорщину.
  • 6. • Формулювання «Правил виживання людини в екстремальних умовах» (читають учні, що працювали в парі) 1. Не втрачати надію! 2. Зберігати вогонь! 3. Щоб вижити, треба їсти! 4. Не показувати страх перед хижими звірами! Не тікати! Людина сильніша за звіра! 5. Найбільша цінність людини – життя! Відмовся від усього, що заважає боротися за життя! 6. Бережи людську сутність! ІV. Рефлексія • Трихвилинне есе. Напишіть протягом трьох хвилин ваші думки про прочитане оповідання. • «Крісло автора». Учні (за бажанням) читають есе. V. Оцінювання VI. Домашнє завдання Написати твір-мініатюру «Чого я навчився у героя оповідання Джека Лондона». Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про Угорщину.