SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 2
Emotsioonide kaardistamine<br />Vastava tunnikava ülesandeks on tunnete, emotsioonide ja mõtete kaardistamine, mille käigus märgatakse meie ümber olevat looduskeskkonda. Idee põhineb Richard Long`i töödel.<br />1. Aine: Kunstiõpetus<br />2. Klass: 4.-6. klass<br />3. Maht: 2 x 45 min<br />4. Teema: Õuesõppe käigus, tegevuskunsti raames emotsioonide kaardistamine.<br /> Tuginedes kunstnik Richard Long`i loomingule õpivad lapsed tunnetama ja märkama loodust ning selle mõjutusi hingele ja kehale. Liikudes näiteks klassiruumist metsa, kirjutavad või joonistavad õpilased neis tekkinud mõtted ja emotsioonid paberile, lähtudes kohast ja tundest, mis neid sel hetkel valdab. Tegemist on fantaasiaülesandega, kuna tulemus ei pea olema maastiku või teede kaardi sarnane, vaid just õpilase seest tuleneva mõttega, kuidas tema soovib seda kaarti kujutada.<br />5. Tunni eesmärk: Õpilased õpivad oma tundeid ja mõtteid kaardistama ning märkama ja analüüsima erinevaid keskkondasid, mis pakuvad õpilastele erinevaid mälestusi. Samuti tutvutakse Richard Long`i elu ja loominguga.<br />6. Põhimõisted: Richard Long, fantaasiaülesanne, emotsioonid, kaardistamine, keskkond<br />7. Põhimaterjalid: Värvilised pliiatsid, harilikud pliiatsid, paberid <br />8. Meetodid: Õuesõpe, individuaalne töö, õpetaja juhised ja abi<br />9. Õppevahendid: Arvuti, projektor, internet – informatsioon ja fotod Richard Long`i kohta.<br />10. Tunni struktuur<br />1) Häälestus<br />Õpetaja tervitab õpilasi ning alustab tunniga<br />Õpetaja räägib lastele algavast ülesandest ning tutvustab tundide ülesehitust – esmalt toimub tund klassiruumis ning siis suundutakse õue<br />Õpetaja räägib õpilastele Richard Long`i elust ja loomingust ning näitab erinevaid fotosid kunstniku töödest. <br />Õpetaja räägib ülesandest ning tööprotsessist – iga õpilane saab kasutada oma fantaasiat, et emotsioonide kaart oleks hingestatud ning huvitav.<br />Koos otsustatakse, milline on teekond ning kus on sihtkoht. Samuti on oluline määrata aeg, millal lapsed peaksid oma tööd valmis saama.<br />Pärast informatsiooni saamist jagab õpetaja lastele paberid (vajadusel ka pliiatsid), mida nad võtavad klassiruumist väljudes kaasa. Koos alustatakse liikumist õue.<br />2) Õppimine<br />Õpetaja peaks eelnevalt ütlema, mitu erinevat kohta peab õpilane teekonna vältel kaardistama, näiteks minimaalselt seitsme koha või objektiga tekkinud tunded.<br />Õpilased kaardistavad emotsioone – kirjutavad ja joonistavad tundeid ja mõtteid, mis neil antud kohaga seostuvad. <br />3) Refleksioon<br />Õpilased kogunevad valmis töödega kohtumispaika. Õpetaja palub igal õpilasel oma emotsioonide kaardist rääkida ning anda hinnang antud ülesande kohta.<br />Kaasõpilased saavad teiste töid kommenteerida ning leida sealt huvitavaid ning toredaid mõtteid, mälestusi ja joonistusi.<br />Kui kõik õpilased on oma kaartidest rääkinud, suundutakse tagasi klassiruumi, kus õpetaja kogub õpilaste tööd enda kätte.<br />Hindamine: Õpetaja hindab tervet tööprotsessi ja õpilaste loomingulisust, kuidas nad on oma emotsioonide kaardistamise teostanud (joonistused, märgid, sümbolid, kirjutatud mõtted).<br /> Kodutöö: Õpilased teadvustavad oma tähelepanekuid seoses looduskeskkonnaga ning räägivad järgmises tunnis, mida ja kuidas nad kogesid ümbrust ning millised mõtted, tunded ja emotsioonid sellega kaasnesid.<br />
Emotsioonide kaardistamine

Mais conteúdo relacionado

Destaque

Õpimängu disain - mängu tegelased
Õpimängu disain - mängu tegelasedÕpimängu disain - mängu tegelased
Õpimängu disain - mängu tegelasedMartin Sillaots
 
Veel mõtteid
Veel mõtteidVeel mõtteid
Veel mõtteidkadriart
 
Keraamika ajalugu
Keraamika ajaluguKeraamika ajalugu
Keraamika ajalugukadriart
 
Keraamika tehikad
Keraamika tehikadKeraamika tehikad
Keraamika tehikadkadriart
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)kadriart
 
354 278 9_erinevad_tehnikad
354 278 9_erinevad_tehnikad354 278 9_erinevad_tehnikad
354 278 9_erinevad_tehnikadvika0208
 
Värviõpetus
VärviõpetusVärviõpetus
Värviõpetuskadriart
 
Värvusõpetus
VärvusõpetusVärvusõpetus
Värvusõpetuskajakas
 
Joonistamise tehnikad
Joonistamise tehnikadJoonistamise tehnikad
Joonistamise tehnikadkadriart
 
Värvusõpetus
VärvusõpetusVärvusõpetus
Värvusõpetussirjekene
 
Kunst
KunstKunst
KunstLPK
 

Destaque (14)

Õpimängu disain - mängu tegelased
Õpimängu disain - mängu tegelasedÕpimängu disain - mängu tegelased
Õpimängu disain - mängu tegelased
 
Veel mõtteid
Veel mõtteidVeel mõtteid
Veel mõtteid
 
Keraamika ajalugu
Keraamika ajaluguKeraamika ajalugu
Keraamika ajalugu
 
Keraamika tehikad
Keraamika tehikadKeraamika tehikad
Keraamika tehikad
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
 
354 278 9_erinevad_tehnikad
354 278 9_erinevad_tehnikad354 278 9_erinevad_tehnikad
354 278 9_erinevad_tehnikad
 
Värviõpetus
VärviõpetusVärviõpetus
Värviõpetus
 
Värvusõpetus
VärvusõpetusVärvusõpetus
Värvusõpetus
 
Joonistamise tehnikad
Joonistamise tehnikadJoonistamise tehnikad
Joonistamise tehnikad
 
Fantaasia maastik
Fantaasia maastikFantaasia maastik
Fantaasia maastik
 
Värvusõpetus
VärvusõpetusVärvusõpetus
Värvusõpetus
 
7.klass värvitasakaal
7.klass värvitasakaal7.klass värvitasakaal
7.klass värvitasakaal
 
Kunst
KunstKunst
Kunst
 

Mais de kadriart

Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)kadriart
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)kadriart
 
Noodinihe 2
Noodinihe 2Noodinihe 2
Noodinihe 2kadriart
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1kadriart
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Loodushelid 2
Loodushelid 2Loodushelid 2
Loodushelid 2kadriart
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1kadriart
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängudkadriart
 
Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2kadriart
 
Kassiskulptuur
KassiskulptuurKassiskulptuur
Kassiskulptuurkadriart
 
Mona lisa 2
Mona lisa 2Mona lisa 2
Mona lisa 2kadriart
 
Ideaalne sõber
Ideaalne sõberIdeaalne sõber
Ideaalne sõberkadriart
 
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektkadriart
 
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektkadriart
 

Mais de kadriart (20)

Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)
 
Noodinihe 2
Noodinihe 2Noodinihe 2
Noodinihe 2
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1
 
Mobiil
MobiilMobiil
Mobiil
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Loodushelid 2
Loodushelid 2Loodushelid 2
Loodushelid 2
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängud
 
Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2
 
Kassiskulptuur
KassiskulptuurKassiskulptuur
Kassiskulptuur
 
Mustrid2
Mustrid2Mustrid2
Mustrid2
 
Mustrid
MustridMustrid
Mustrid
 
Mona lisa 2
Mona lisa 2Mona lisa 2
Mona lisa 2
 
Mona lisa
Mona lisaMona lisa
Mona lisa
 
Ideaalne sõber
Ideaalne sõberIdeaalne sõber
Ideaalne sõber
 
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
 
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
 

Emotsioonide kaardistamine

  • 1. Emotsioonide kaardistamine<br />Vastava tunnikava ülesandeks on tunnete, emotsioonide ja mõtete kaardistamine, mille käigus märgatakse meie ümber olevat looduskeskkonda. Idee põhineb Richard Long`i töödel.<br />1. Aine: Kunstiõpetus<br />2. Klass: 4.-6. klass<br />3. Maht: 2 x 45 min<br />4. Teema: Õuesõppe käigus, tegevuskunsti raames emotsioonide kaardistamine.<br /> Tuginedes kunstnik Richard Long`i loomingule õpivad lapsed tunnetama ja märkama loodust ning selle mõjutusi hingele ja kehale. Liikudes näiteks klassiruumist metsa, kirjutavad või joonistavad õpilased neis tekkinud mõtted ja emotsioonid paberile, lähtudes kohast ja tundest, mis neid sel hetkel valdab. Tegemist on fantaasiaülesandega, kuna tulemus ei pea olema maastiku või teede kaardi sarnane, vaid just õpilase seest tuleneva mõttega, kuidas tema soovib seda kaarti kujutada.<br />5. Tunni eesmärk: Õpilased õpivad oma tundeid ja mõtteid kaardistama ning märkama ja analüüsima erinevaid keskkondasid, mis pakuvad õpilastele erinevaid mälestusi. Samuti tutvutakse Richard Long`i elu ja loominguga.<br />6. Põhimõisted: Richard Long, fantaasiaülesanne, emotsioonid, kaardistamine, keskkond<br />7. Põhimaterjalid: Värvilised pliiatsid, harilikud pliiatsid, paberid <br />8. Meetodid: Õuesõpe, individuaalne töö, õpetaja juhised ja abi<br />9. Õppevahendid: Arvuti, projektor, internet – informatsioon ja fotod Richard Long`i kohta.<br />10. Tunni struktuur<br />1) Häälestus<br />Õpetaja tervitab õpilasi ning alustab tunniga<br />Õpetaja räägib lastele algavast ülesandest ning tutvustab tundide ülesehitust – esmalt toimub tund klassiruumis ning siis suundutakse õue<br />Õpetaja räägib õpilastele Richard Long`i elust ja loomingust ning näitab erinevaid fotosid kunstniku töödest. <br />Õpetaja räägib ülesandest ning tööprotsessist – iga õpilane saab kasutada oma fantaasiat, et emotsioonide kaart oleks hingestatud ning huvitav.<br />Koos otsustatakse, milline on teekond ning kus on sihtkoht. Samuti on oluline määrata aeg, millal lapsed peaksid oma tööd valmis saama.<br />Pärast informatsiooni saamist jagab õpetaja lastele paberid (vajadusel ka pliiatsid), mida nad võtavad klassiruumist väljudes kaasa. Koos alustatakse liikumist õue.<br />2) Õppimine<br />Õpetaja peaks eelnevalt ütlema, mitu erinevat kohta peab õpilane teekonna vältel kaardistama, näiteks minimaalselt seitsme koha või objektiga tekkinud tunded.<br />Õpilased kaardistavad emotsioone – kirjutavad ja joonistavad tundeid ja mõtteid, mis neil antud kohaga seostuvad. <br />3) Refleksioon<br />Õpilased kogunevad valmis töödega kohtumispaika. Õpetaja palub igal õpilasel oma emotsioonide kaardist rääkida ning anda hinnang antud ülesande kohta.<br />Kaasõpilased saavad teiste töid kommenteerida ning leida sealt huvitavaid ning toredaid mõtteid, mälestusi ja joonistusi.<br />Kui kõik õpilased on oma kaartidest rääkinud, suundutakse tagasi klassiruumi, kus õpetaja kogub õpilaste tööd enda kätte.<br />Hindamine: Õpetaja hindab tervet tööprotsessi ja õpilaste loomingulisust, kuidas nad on oma emotsioonide kaardistamise teostanud (joonistused, märgid, sümbolid, kirjutatud mõtted).<br /> Kodutöö: Õpilased teadvustavad oma tähelepanekuid seoses looduskeskkonnaga ning räägivad järgmises tunnis, mida ja kuidas nad kogesid ümbrust ning millised mõtted, tunded ja emotsioonid sellega kaasnesid.<br />