SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 5
Відкритий урок з геометрії

                                Тема "Вектори" (9-Б клас)
Цілі:

        •   Узагальнити і систематизувати знання, уміння і навички учнів з теми «Вектори».

        •   Розвиток інтересу до предмету, активізація розумової діяльності.

        •   Формування навичок самостійної діяльності, виховання колективізму, виховання
            уміння цінувати, поважати і берегти своє здоров'я.

        •   Здійснити проектну діяльність

Хід уроку

І. Організаційний момент (4хв)

Вчитель:

Тема уроку: «Вектори». Метою нашого сьогоднішнього уроку є: систематизація знань,
умінь і навичок з даної теми. На уроці ми з вами повторимо теорію, проведемо усну роботу,
розглянемо розв’язування задач. А щоб виконати все заплановане, ви повинні бути активні,
бадьорі, а головне - здорові.

Епіграф уроку: Оточуючий нас світ – це світ геометрії

Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про необхідну умову для повного щастя людини,
про його головне багатство - здоров'я. Діти, щось сьогодні мені не подобається, як ви сидите.
Всі-всі підняли плечі, розвернули і опустили їх.

- Який урок у вас був до цього уроку? Втомилися? Щоб зняти втому і включитися в роботу
проведемо такі вправи:

   1.Скласти долоні перед груддю, інтенсивно потерти одна об одну (ця вправа сприяє
   мобілізації енергетичного потенціалу і роботи всіх внутрішніх органів, оскільки на
   долонях знаходиться багато біологічно активних зон).

   2. Розставте вказівний і середній пальці на обох руках, помасажуйте мочки вух, цей масаж
   поліпшить ваш зір і активізує роботу головного мозку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання (2 хв)

ІІІ. Актуалізація опорніх знань (5 хв)

А зараз повторимо.

Що називається вектором?

Що називається довжиною вектора?

Які вектори називаються колінеарними?

Які вектори називаються співнапрямленими, протилежно напрямленими?

Як знайти координати вектора, якщо дани координати його початку і кінця?

Як знайти довжину вектора заданого координатами?

Що називається сумою векторів?

Що називається різницею векторів?

Що називається скалярним добутком векторів?

Розв’язування задач усно

Вчитель: Давайте пограємо в гру «Вірю - не вірю»

   1) Одиничний вектор має координати (1;1).                                   -

   2) Вектори AB, BA       рівні.                                              -

   3) Протилежно напрямлені вектори колінеарні.                                +

   4) Нульовий вектор колінеарний будь-якому вектору.                         +

   5) Якщо вектори колінеарні, то скалярний добуток дорівнює нулю              -

ІІІ. Перевірка знань у вигляді тестів (5 хв)

Валеологічна пауза (2 хв)

А зараз ми з вами проведемо фізкультхвилинку.

   В.п. - сидячи, відкинутися на спинку стільця. Глибокий вдих. Нахилившись уперед, -
      видих. Повторити 4 рази.

   В.п. - сидячи, руки на поясі. Повернути голову праворуч, подивитися на лікоть правої
      руки, повернути голову ліворуч, подивитися на лікоть лівої руки, повернутися в в.п.
      Повторити 4 рази.
В.п. - сидячи, відкинувшись на спинку стільця, прикрити повіки, міцно зажмурити очі.
        Відкрити повіки, поморгати. Повторити 4 рази.

   В.п. - відкинувшись на спинку стільця. По 4 рази, не повертаючи голови, очима водимо
        вгору - вниз, потім ліворуч - праворуч, 4 рази малюємо очима знак нескінченності.

IV. Виконання завдань по групах (10 хв)

Вчитель: У першому завданні ви повинні розшифрувати прізвища науковців, що
досліджували явища за допомогою векторів. У кожного з вас на столі є листочки з задачами.
Перша таблиця є ключем до завдання. У другій таблиці перший рядок означає номер вашої
задачі, вибираєте з першої таблиці букву, відповідну відповіді задачі, цю букву поставте під
номером вашого рівняння.

                                    1 завдання для І групи
    С           А           Р            Г         А           С           Н          М

   -1            9          13           (6;8)     (3;10)      1           -2          5



1. Дано точки А(2;-5) і В(8;3). Знайдіть координати вектора AB .
2. Дано вектор a (5;12) . Знайдіть його довжину.
3. Дано вектори a (0;4), b(−3;−2) . Знайдіть вектор c = 2a − b
4. Знайдіть значення х, при якому вектори a ( x;2), b(−3;6) колінеарні.
5. Кут між вектори a і b дорівнює 120˚, a = b = 1. Знайдіть скалярний добуток (a + b) ⋅ 2b
                                                                                         .
6. a (6;−8), k = 0,5 . Знайдіть k a .
7. Знайдіть скалярний добуток векторів a (−1;4) і b(−5;1) .
8. Дано одиничні взаємноперпендикулярні вектори a і b . Знайдіть (a + 3b)(a − b) .

    1            2          3            4          5           6          7           8



                                    2 завдання для ІІ групі

    Л           Е           М            С         А           К           В           Л

    6           20         (−3;2)        4         17         (−6;0)       12          -2

1. Дано точки А(1;3) і В(-2;5). Знайдіть координати вектора AB .
2. Дано вектор a (15;8) . Знайдіть його довжину.
                   a (0;4), b(−3;−2)
3. Дано вектори                      . Знайдіть вектор c = 2b + a
4. Знайдіть значення х, при якому вектори a ( x;2), b(−3;6) перпендикулярні.
5. Кут між вектори a і b дорівнює 60˚, a = b = 2 . Знайдіть скалярний добуток (a + b) ⋅ 2a .
   a (−6;8), k = 2              ka
6.                . Знайдіть    .
7. Знайдіть скалярний добуток векторів a (2;−3) і b(−3;−4) .
8. Дано одиничні взаємноперпендикулярні вектори a і b . Знайдіть (a − 3b)(a + b) .

    1            2            3         4           5          6           7            8




                                  2 завдання для І групи

        Знайти косинус кута А трикутника АВС, вершини якого А(2;-3), В(4;1), С(-1;2).

                                  2 завдання для ІІ групи

      В трикутнику АВС АМ – медіана, проведена до сторони ВС.

Довести, що    AM =
                      1
                      2
                            (
                        AB .+ AC         )
                                  3 завдання для І групи

        Довести за допомогою векторів, що діагоналі прямокутника рівні.

                                  3 завдання для ІІ групи

      Довести за допомогою векторів, що сума квадратів діагоналей паралелограма
дорівнює сумі квадратів його сторін.
IV. Захист учнівських проектів (15 хв)

V. Підсумки уроку. Оцінювання учнів (2 хв)

Домашнє завдання.

Із завдань Державної підсумкової атестації цього року

Вчитель: Людина здорова, наділена мудрістю, що володіє запасом знань відчуває себе
впевнено, гідно, вона може багато що в житті зробити. Дорогі діти, цінуйте, поважайте і
бережіть своє здоров'я, здоров'я своїх близьких, це найдорожче багатство, яке не терпить
зневажливого відношення до себе.

        Наприкінці уроку давайте знімемо напругу і втому, згадаємо, що ми частина природи.
Релаксаційна пауза. (Слайд)

Вчитель: Урок закінчено. Спасибі всім за роботу. До побачення. Бувайте здорові.
конспект уроку з геометрії

Mais conteúdo relacionado

Mais procurados

Презентація:Координатний промінь.Шкала.
Презентація:Координатний промінь.Шкала.Презентація:Координатний промінь.Шкала.
Презентація:Координатний промінь.Шкала.
sveta7940
 
Vshkole 8 klas_algebra_prokopenko_2016
Vshkole 8 klas_algebra_prokopenko_2016Vshkole 8 klas_algebra_prokopenko_2016
Vshkole 8 klas_algebra_prokopenko_2016
Svinka Pepa
 
Pobudova pereriziv metodom_slidu
Pobudova pereriziv metodom_sliduPobudova pereriziv metodom_slidu
Pobudova pereriziv metodom_slidu
Юра Марчук
 
Коло. круг. Дотична до кола, її властивості, 7 клас
Коло. круг. Дотична до кола, її властивості, 7 класКоло. круг. Дотична до кола, її властивості, 7 клас
Коло. круг. Дотична до кола, її властивості, 7 клас
Nataliya Shulgan
 
Застосування похідної до розв"язування прикладних задач
Застосування похідної до розв"язування прикладних задачЗастосування похідної до розв"язування прикладних задач
Застосування похідної до розв"язування прикладних задач
Nataliya Shulgan
 
вчительська презентація до уроку подібність гомотетія
вчительська презентація до уроку подібність гомотетіявчительська презентація до уроку подібність гомотетія
вчительська презентація до уроку подібність гомотетія
Lyubow Bondar
 
Графічний спосіб розв’язування системи двох лінійних рівнянь з двома змінними
Графічний спосіб розв’язування системи двох лінійних рівнянь з двома зміннимиГрафічний спосіб розв’язування системи двох лінійних рівнянь з двома змінними
Графічний спосіб розв’язування системи двох лінійних рівнянь з двома змінними
Olexandr Lazarets
 
геометричний та фізичний зміст похідної.
геометричний та фізичний зміст похідної.геометричний та фізичний зміст похідної.
геометричний та фізичний зміст похідної.
yahnoluida
 
Подібність фігур. Площі подібних фігур
Подібність фігур. Площі подібних фігурПодібність фігур. Площі подібних фігур
Подібність фігур. Площі подібних фігур
sveta7940
 
Геометрія (8 клас)
Геометрія (8 клас)Геометрія (8 клас)
Геометрія (8 клас)
Formula.co.ua
 
Розв'язування тригонометричних рівнянь
Розв'язування тригонометричних рівняньРозв'язування тригонометричних рівнянь
Розв'язування тригонометричних рівнянь
Formula.co.ua
 
презентація до уроку №3.поняття про статистику.
презентація до уроку  №3.поняття про статистику.презентація до уроку  №3.поняття про статистику.
презентація до уроку №3.поняття про статистику.
NataKvasha
 

Mais procurados (20)

Презентація:Координатний промінь.Шкала.
Презентація:Координатний промінь.Шкала.Презентація:Координатний промінь.Шкала.
Презентація:Координатний промінь.Шкала.
 
розвязування трикутників 9 клас
розвязування трикутників 9 класрозвязування трикутників 9 клас
розвязування трикутників 9 клас
 
Vshkole 8 klas_algebra_prokopenko_2016
Vshkole 8 klas_algebra_prokopenko_2016Vshkole 8 klas_algebra_prokopenko_2016
Vshkole 8 klas_algebra_prokopenko_2016
 
презентація до уроку №3
презентація до уроку №3презентація до уроку №3
презентація до уроку №3
 
Pobudova pereriziv metodom_slidu
Pobudova pereriziv metodom_sliduPobudova pereriziv metodom_slidu
Pobudova pereriziv metodom_slidu
 
Коло. круг. Дотична до кола, її властивості, 7 клас
Коло. круг. Дотична до кола, її властивості, 7 класКоло. круг. Дотична до кола, її властивості, 7 клас
Коло. круг. Дотична до кола, її властивості, 7 клас
 
Комбінації геометричних тіл
Комбінації геометричних тілКомбінації геометричних тіл
Комбінації геометричних тіл
 
Застосування похідної до розв"язування прикладних задач
Застосування похідної до розв"язування прикладних задачЗастосування похідної до розв"язування прикладних задач
Застосування похідної до розв"язування прикладних задач
 
вчительська презентація до уроку подібність гомотетія
вчительська презентація до уроку подібність гомотетіявчительська презентація до уроку подібність гомотетія
вчительська презентація до уроку подібність гомотетія
 
Southern California "Greenbook" public works specification book update
Southern California "Greenbook" public works specification book updateSouthern California "Greenbook" public works specification book update
Southern California "Greenbook" public works specification book update
 
Графічний спосіб розв’язування системи двох лінійних рівнянь з двома змінними
Графічний спосіб розв’язування системи двох лінійних рівнянь з двома зміннимиГрафічний спосіб розв’язування системи двох лінійних рівнянь з двома змінними
Графічний спосіб розв’язування системи двох лінійних рівнянь з двома змінними
 
Prezentazia kvadratuchna funczia_prokopiv
Prezentazia kvadratuchna funczia_prokopivPrezentazia kvadratuchna funczia_prokopiv
Prezentazia kvadratuchna funczia_prokopiv
 
Множина та її елементи
 Множина та її елементи Множина та її елементи
Множина та її елементи
 
геометричний та фізичний зміст похідної.
геометричний та фізичний зміст похідної.геометричний та фізичний зміст похідної.
геометричний та фізичний зміст похідної.
 
Подібність фігур. Площі подібних фігур
Подібність фігур. Площі подібних фігурПодібність фігур. Площі подібних фігур
Подібність фігур. Площі подібних фігур
 
Квадратні рівняння
Квадратні рівнянняКвадратні рівняння
Квадратні рівняння
 
конституційні особливості
конституційні особливостіконституційні особливості
конституційні особливості
 
Геометрія (8 клас)
Геометрія (8 клас)Геометрія (8 клас)
Геометрія (8 клас)
 
Розв'язування тригонометричних рівнянь
Розв'язування тригонометричних рівняньРозв'язування тригонометричних рівнянь
Розв'язування тригонометричних рівнянь
 
презентація до уроку №3.поняття про статистику.
презентація до уроку  №3.поняття про статистику.презентація до уроку  №3.поняття про статистику.
презентація до уроку №3.поняття про статистику.
 

Destaque (7)

презентація до уроку застосування різних способів розкладання многочленів на ...
презентація до уроку застосування різних способів розкладання многочленів на ...презентація до уроку застосування різних способів розкладання многочленів на ...
презентація до уроку застосування різних способів розкладання многочленів на ...
 
сучасний урок математики
сучасний урок математикисучасний урок математики
сучасний урок математики
 
Учительська презентація
Учительська презентаціяУчительська презентація
Учительська презентація
 
Presentaciya uchitelya
Presentaciya uchitelyaPresentaciya uchitelya
Presentaciya uchitelya
 
Vector
VectorVector
Vector
 
Istoriya
IstoriyaIstoriya
Istoriya
 
Vector2
Vector2Vector2
Vector2
 

Semelhante a конспект уроку з геометрії

Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
sveta7940
 
презентац¦я до уроку 12
презентац¦я до уроку 12презентац¦я до уроку 12
презентац¦я до уроку 12
burev2
 
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
Гергель Ольга
 
Urok3
Urok3Urok3
Urok3
cz27
 
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
sveta7940
 
14045 урок математики в 5 класі microsoft word
14045 урок математики в 5 класі microsoft word14045 урок математики в 5 класі microsoft word
14045 урок математики в 5 класі microsoft word
urvlan
 
Ламана імногокутник
Ламана імногокутникЛамана імногокутник
Ламана імногокутник
sveta7940
 
8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас
urvlan
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
sveta7940
 

Semelhante a конспект уроку з геометрії (20)

конспект уроку. вектори
конспект уроку. векториконспект уроку. вектори
конспект уроку. вектори
 
розробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкарозробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошка
 
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
 
презентац¦я до уроку 12
презентац¦я до уроку 12презентац¦я до уроку 12
презентац¦я до уроку 12
 
2740 7 a_m_2015_u
2740 7 a_m_2015_u2740 7 a_m_2015_u
2740 7 a_m_2015_u
 
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
 
Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015
Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015
Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015
 
Urok3
Urok3Urok3
Urok3
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урок
 
властивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного коренявластивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного кореня
 
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
 
14045 урок математики в 5 класі microsoft word
14045 урок математики в 5 класі microsoft word14045 урок математики в 5 класі microsoft word
14045 урок математики в 5 класі microsoft word
 
3 m s_2020-2
3 m s_2020-23 m s_2020-2
3 m s_2020-2
 
1
11
1
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2
 
Ламана імногокутник
Ламана імногокутникЛамана імногокутник
Ламана імногокутник
 
8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік) Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
 
1
11
1
 

Último

Último (10)

Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 

конспект уроку з геометрії

  • 1. Відкритий урок з геометрії Тема "Вектори" (9-Б клас) Цілі: • Узагальнити і систематизувати знання, уміння і навички учнів з теми «Вектори». • Розвиток інтересу до предмету, активізація розумової діяльності. • Формування навичок самостійної діяльності, виховання колективізму, виховання уміння цінувати, поважати і берегти своє здоров'я. • Здійснити проектну діяльність Хід уроку І. Організаційний момент (4хв) Вчитель: Тема уроку: «Вектори». Метою нашого сьогоднішнього уроку є: систематизація знань, умінь і навичок з даної теми. На уроці ми з вами повторимо теорію, проведемо усну роботу, розглянемо розв’язування задач. А щоб виконати все заплановане, ви повинні бути активні, бадьорі, а головне - здорові. Епіграф уроку: Оточуючий нас світ – це світ геометрії Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про необхідну умову для повного щастя людини, про його головне багатство - здоров'я. Діти, щось сьогодні мені не подобається, як ви сидите. Всі-всі підняли плечі, розвернули і опустили їх. - Який урок у вас був до цього уроку? Втомилися? Щоб зняти втому і включитися в роботу проведемо такі вправи: 1.Скласти долоні перед груддю, інтенсивно потерти одна об одну (ця вправа сприяє мобілізації енергетичного потенціалу і роботи всіх внутрішніх органів, оскільки на долонях знаходиться багато біологічно активних зон). 2. Розставте вказівний і середній пальці на обох руках, помасажуйте мочки вух, цей масаж поліпшить ваш зір і активізує роботу головного мозку.
  • 2. ІІ. Перевірка домашнього завдання (2 хв) ІІІ. Актуалізація опорніх знань (5 хв) А зараз повторимо. Що називається вектором? Що називається довжиною вектора? Які вектори називаються колінеарними? Які вектори називаються співнапрямленими, протилежно напрямленими? Як знайти координати вектора, якщо дани координати його початку і кінця? Як знайти довжину вектора заданого координатами? Що називається сумою векторів? Що називається різницею векторів? Що називається скалярним добутком векторів? Розв’язування задач усно Вчитель: Давайте пограємо в гру «Вірю - не вірю» 1) Одиничний вектор має координати (1;1). - 2) Вектори AB, BA рівні. - 3) Протилежно напрямлені вектори колінеарні. + 4) Нульовий вектор колінеарний будь-якому вектору. + 5) Якщо вектори колінеарні, то скалярний добуток дорівнює нулю - ІІІ. Перевірка знань у вигляді тестів (5 хв) Валеологічна пауза (2 хв) А зараз ми з вами проведемо фізкультхвилинку. В.п. - сидячи, відкинутися на спинку стільця. Глибокий вдих. Нахилившись уперед, - видих. Повторити 4 рази. В.п. - сидячи, руки на поясі. Повернути голову праворуч, подивитися на лікоть правої руки, повернути голову ліворуч, подивитися на лікоть лівої руки, повернутися в в.п. Повторити 4 рази.
  • 3. В.п. - сидячи, відкинувшись на спинку стільця, прикрити повіки, міцно зажмурити очі. Відкрити повіки, поморгати. Повторити 4 рази. В.п. - відкинувшись на спинку стільця. По 4 рази, не повертаючи голови, очима водимо вгору - вниз, потім ліворуч - праворуч, 4 рази малюємо очима знак нескінченності. IV. Виконання завдань по групах (10 хв) Вчитель: У першому завданні ви повинні розшифрувати прізвища науковців, що досліджували явища за допомогою векторів. У кожного з вас на столі є листочки з задачами. Перша таблиця є ключем до завдання. У другій таблиці перший рядок означає номер вашої задачі, вибираєте з першої таблиці букву, відповідну відповіді задачі, цю букву поставте під номером вашого рівняння. 1 завдання для І групи С А Р Г А С Н М -1 9 13 (6;8) (3;10) 1 -2 5 1. Дано точки А(2;-5) і В(8;3). Знайдіть координати вектора AB . 2. Дано вектор a (5;12) . Знайдіть його довжину. 3. Дано вектори a (0;4), b(−3;−2) . Знайдіть вектор c = 2a − b 4. Знайдіть значення х, при якому вектори a ( x;2), b(−3;6) колінеарні. 5. Кут між вектори a і b дорівнює 120˚, a = b = 1. Знайдіть скалярний добуток (a + b) ⋅ 2b . 6. a (6;−8), k = 0,5 . Знайдіть k a . 7. Знайдіть скалярний добуток векторів a (−1;4) і b(−5;1) . 8. Дано одиничні взаємноперпендикулярні вектори a і b . Знайдіть (a + 3b)(a − b) . 1 2 3 4 5 6 7 8 2 завдання для ІІ групі Л Е М С А К В Л 6 20 (−3;2) 4 17 (−6;0) 12 -2 1. Дано точки А(1;3) і В(-2;5). Знайдіть координати вектора AB . 2. Дано вектор a (15;8) . Знайдіть його довжину. a (0;4), b(−3;−2) 3. Дано вектори . Знайдіть вектор c = 2b + a 4. Знайдіть значення х, при якому вектори a ( x;2), b(−3;6) перпендикулярні. 5. Кут між вектори a і b дорівнює 60˚, a = b = 2 . Знайдіть скалярний добуток (a + b) ⋅ 2a . a (−6;8), k = 2 ka
  • 4. 6. . Знайдіть . 7. Знайдіть скалярний добуток векторів a (2;−3) і b(−3;−4) . 8. Дано одиничні взаємноперпендикулярні вектори a і b . Знайдіть (a − 3b)(a + b) . 1 2 3 4 5 6 7 8 2 завдання для І групи Знайти косинус кута А трикутника АВС, вершини якого А(2;-3), В(4;1), С(-1;2). 2 завдання для ІІ групи В трикутнику АВС АМ – медіана, проведена до сторони ВС. Довести, що AM = 1 2 ( AB .+ AC ) 3 завдання для І групи Довести за допомогою векторів, що діагоналі прямокутника рівні. 3 завдання для ІІ групи Довести за допомогою векторів, що сума квадратів діагоналей паралелограма дорівнює сумі квадратів його сторін. IV. Захист учнівських проектів (15 хв) V. Підсумки уроку. Оцінювання учнів (2 хв) Домашнє завдання. Із завдань Державної підсумкової атестації цього року Вчитель: Людина здорова, наділена мудрістю, що володіє запасом знань відчуває себе впевнено, гідно, вона може багато що в житті зробити. Дорогі діти, цінуйте, поважайте і бережіть своє здоров'я, здоров'я своїх близьких, це найдорожче багатство, яке не терпить зневажливого відношення до себе. Наприкінці уроку давайте знімемо напругу і втому, згадаємо, що ми частина природи. Релаксаційна пауза. (Слайд) Вчитель: Урок закінчено. Спасибі всім за роботу. До побачення. Бувайте здорові.